چطوری برنامه‌ریزی روزانه درسی داشته باشیم؟ روتین روزانه، هفتگی و ماهانه 1403 ,

menuordersearch
harfehakharpub.com
۱۴۰۳/۳/۱۵ سه شنبه
(1)
(0)
چطوری برنامه‌ریزی روزانه درسی داشته باشیم؟ روتین روزانه، هفتگی و ماهانه 1403
چطوری برنامه‌ریزی روزانه درسی داشته باشیم؟ روتین روزانه، هفتگی و ماهانه 1403

برنامه‌ریزی روزانه یکی از مهمترین رکن های موفقیت است. عرصه ی کنکور نیز همانند عرصه های دیگر نیازمند یک برنامه ریزی مدام و پیوسته است. پیش بردن کارها بدون پلن قبلی ممکن است منجر به شکست شما در وحله ی اول شود؛ این شکست نیز ممکن است به صورت زنجیروار در روند کار شما اختلال ایجاد کند به همین دلیل بهتر است که از همان ابتدای مسیر با یک سیستم درست و اصولی پیش رفت تا که بتوان از موانع موفقیت جلوگیری کرد.

 

اینجا بخوانید: آخرین تغییرات کنکور 1403 و 1404 | اطلاعات کامل و اخبار جدید

 

همیشه دغدغه ی تنظیم کردن زمان کافی برای مطالعه سخت به نظر میرسد و بزرگترین مشکل داوطلبان و دانش اموزان محسوب میشود. یکی از راه های افزایش کیفیت و کمیت مطالعه و به طبع ان موفقیت تحصیلی داشتن یک برنامه درسی منسجم صد البته مطابق با نیاز ها و شرایط هر فرد است. این فرآیند میتواند راهنما و راهگشای مسیر موفقیت شما باشد حتی اگر انجام آن دشوار به نظر برسد، اگر از امروز تصمیم دارید مطالعه را شروع کنید و پایه های موفقیت را با اطمینان خاطر بالا بروید با ما همراه شوید تا مقدمات یادگیری اصولی پیاده سازی آن در سال پیش رو به تمامی اهدافی که برای خودمشخص کرده اید برسید.

 

♦ بهترین برنامه ریزی روزانه چیست؟ | مشاوره حرف اخر اصول مهم کنکور و مطالعه مفید!

طرح درسی روزانه باید مبتنی بر استاندارد خاصی باشد که مشاور تدوین می‌کند. همچنین هدف و فعالیت هایی را که در یک روز خاص یا در چند روز انجام شود، لازم است مشخص شود. چشم اندازهای روشن کمک می‌کند تا فرصت ها به خوبی تبدیل و اجرا شوند. طرح درسی روزانه استاندارد به ما این امکان را می‌دهد که یادگیری آکادمیک را با درهم آمیختن دانش محتوا، مهارت های پردازش اطلاعات و تجربیات به موفقیت نزدیک کند.

وقتی شما شروع به برنامه ریزی هر درسی می‌کنید؛ با در نظر گرفتن ویژگی های شخصی و همچنین زمینه یادگیری کم کم پیشروی می‌کنید. این عملکرد مستلزم درک عمیقی از آنچه باید مطالعه کنید، است. اطلاعاتی که مشاور به شما میدهد نیز نه تنها شامل محتوای اموزشی، بلکه نیازهای آموزشی و رشدی دانش آموز و داوطلب نیز می‌شود. وی باید زمانی را که برای تکمیل درس مدرسه و سایر منابع موجود در اختیار شما بگذارد، در نظر بگیرد و تصمیم بگیرد که آیا درس باید یک دوره یا چند جلسه را طی کند


- تکنیک شماره 1: طرح سوالات اصلی!

آیا برای زمانی که در اختیار دارم، چطور پیش بروم؟ آیا میتوانم در تایمی که برایم اختصاص داده شده خیلی پیش بروم! اینها پرسش های تکرارایی هستند که راندمان شما را مدنظر قرار میدهد؛ در درس بستگی به این دارد که تمرکز، چارچوب زمانی، فعالیت ها و ارزیابی ها چقدر برایتان مناسب باشد. همچنین به مهارتی بستگی دارد که می‌توانید راهبردهای آموزشی را با نیازهای یادگیری مطابقت دهد.

با استفاده از بهترین روش مطالعه | تکنیک‌های تست زنی 1403، اشتباهات مطالعاتی ما به حداقل ممکن می‌رسد، به روش عجیب و فوق‌العاده ای تمام مشکلات تستی دروس تخصصی ما را حل می‌کند.

 

پلن اولیه شما باید با موضوعی شروع شود که مبتنی بر شرایط اتخاذ شده برای مدرسه باشد. با دقت درباره معیارها و استانداردهای عملکرد که در طول درس به آنها توجه خواهید کرد، تصمیم بگیرید. اینها ممکن است از یک حوزه محتوا باشند یا استانداردها و معیارهای چندین بخش را ادغام کنند. همچنین نیز به یاد داشته باشید که چقدر زمان برای آزمون یا امتحان دارید.

 

برنامه‌ریزی درسی متوسطه اول برای همه دانش‌آموزان این پایه ضروری است. دانش‌آموزان بعد از اتمام پایه ششم ابتدایی وارد دوره اول متوسطه شده و با فضای جدیدی از آموزش و یادگیری روبه رو می‌شوند. تغییراتی که در ساختار مدرسه ایجاد شده است، روش تدریس متفاوت معلمان نسبت به سال‌های قبل و نحوه اداره کلاس توسط آن‌ها، افزایش کتاب‌های درسی و تخصصی‌ شدن دروس، خود به خود باعث ایجاد اضطراب و نگرانی دانش‌آموز می‌شود. بنابراین داشتن برنامه‌ریزی درسی برای متوسطه اول به دلیل این تغییرات اهمیت ویژه‌ای دارد و به دانش‌آموز برای اینکه بتواند به سرعت با فضای جدید آموزش وفق پیدا کرده و در مطالعه و حل تکالیف خود مسئولیت‌پذیر باشد، کمک بزرگی می‌کند.

 

به دلیل اهمیت برنامه‌ریزی درسی دوره متوسطه اول که شامل برنامه‌ریزی درسی پایه هفتم، برنامه‌ریزی درسی متوسطه اول هشتم و برنامه‌ریزی درسی نهم است، ما در این محتوا به مهم‌ترین نکات برنامه‌ریزی درسی هر پایه اشاره کرده ایم

برنامه‌ریزی برای پایه ای از دو جهت برای دانش‌آموزان این پایه بسیار مهم است. مورد اول این است کل محیط یادگیری و کتب درسی برای دانش‌آموز جدید بوده و با برنامه‌ریزی درسی می‌تواند خیلی سریع به محیط کلاس عادت کرده و از سردرگمی رها شود. نکته دوم، مربوط دانش‌آموزان ورودی است که علاوه بر تازگی فضای مدرسه و کلاس برای آن‌ها، سطح انتظارات و توقعات کادر آموزشی و والدین نیز از آن‌ها بیشتر است. بنابراین این دانش‌آموزان باید بیشتر تلاش کرده و بیشتر درس بخوانند. در هر دو مورد ضرورت تدوین جدول برنامه‌ریزی درسی پایه هفتم احساس می‌شود..

 

در پایه ها همانطور که انتظار می‌رود، درس‌ها سخت‌تر می‌شود. اگر برخی از کتب متوسطه را ورق بزنید، متوجه سنگین‌تر شدن مباحث می‌شوید. به خصوص دروس زبان، عربی و ریاضی از از جمله درس‌هایی است که برای یادگیری و آموزش بهتر، نیاز به برنامه‌ریزی درسی دارد. در درس ریاضی دانش‌آموز با مباحثی همچون عددهای صحیح و گویا و هندسه و استدلال آشنا می‌شود که پیش نیاز مباحث پیچیده‌تر سال‌های بعد است. بنابراین لازم است دانش‌آموز با کمک برنامه درسی منظم که بتواند در طول هفته وقت بیشتری برای مطالعه و تمرین ریاضی پایه هشتم اختصاص دهد، اصول و مبانی پیش نیاز ریاضی را در ذهن خود تثبیت کند.

دانلود اپلیکیشن برنامه ریزی روزانه | لیست بهترین سایت‫ نمونه جدول برنامه ریزی روزانه شخصی

برنامه ریزی دو بعد تکنیکی و محتوایی دارد: 1-بعد تکنیکی شامل برنامه ریزی ساعتی. 2-بعد محتوایی شامل برنامه ی حجمی و مراحل مطالعه. اصول برنامه ریزی در چند گام انجام میشود؛ ابتدا بین تایم های که مدرسه یا کلاس داریم با ایامی که تایم های خالی نداریم تفیکیکی قائل میشویم. در یک برگه روز های هفته را یادداشت کرده و براساس برنامه ی کلاسی یا اموزشگاه خود، نام دروسی را که به کلاسشان میروید عینا مقابل روز های هفته بنویسید

پلن-تایم اولتایم دومتایم سومتایم چهارمتایم پنجم
3 تا 4/304/40 تا 67 تا 8/459 تا 10/1510/30 تا...
1شیمیفیزیکزیستریاضیتایم نکته برداری
2زیستمرور کتابکارهافیزیکتایم نکته برداریتست ریاضی
3فیزیکتایم نکته برداریتست شیمیمرور کتابکارهاتایم آزاد
4شیمیزیستتست زیستفیزیکتایم نکته برداری
5ریاضیتایم نکته برداریفیزیکشیمیمرور زیست
6فیزیکریاضیمرور زیستشیمیتست فیزیک

 

فرض میکنیم دانش اموز ما رشته ی تجربی است و این دروس را در روز های هفته دارد؛ این دانش اموز که به خانه می‌اید باید در حدود 30 دقیقه درس های همان روز را مرور کند، ما معمولا عادت کرده ایم این کار را به چند ورز بعد موکول میکنیم که همین امر سبب میشود وقت بیشتری را صرف یاداوردن آن کنیم. در اولین حرکت برای آموزش، شما اغلب بر انتخاب دروس، سبک تدریس و منابع تمرکز می‌کنند. همه اینها عناصر مهم روزانه هستند، اما کل فرآیند در صورتی مؤثرتر است که ابتدا توجه به شرایط معطوف شود.

نتایج یادگیری را برای خود بر اساس گزارش کار روشن کنید و تمرکزی برای تسلط ارائه دهید تا زمینه را برای پشروی و ارزشیابی هفتگی آماده کنید. کتاب درسی یا سایر مطالب خواندنی فرق زیادی ندارند. وب سایت ها یا سایر نرم افزارهای کمک درسی خاص مانند فیلم، سی دی، ابزار های دیگر و لوازم باعث نتیجه بهتر فراگیری میشود.

 

۱. کسب معدل بالا برای جذب در مدارس نمونه
دانش‌آموزان پایه نهم برای جذب در مدارس نمونه و عالی کشور حتماً باید درس‌های این پایه را به خوبی در امتحانات ترم اول و ترم دوم پاس کرده و با معدل بالا قبول شوند. شرط معدل برای ورود به مدارس نمونه، یکی از مهم‌ترین مواردی است که دانش‌آموزان باید به آن توجه کنند. شرکت در کلاس‌های تقویتی مناسب مثل استفاده از معلم خصوصی نهم یا مطالعه کتاب‌های کمکی معتبر می‌تواند به رشد بیشتر دانش‌آموز و تقویت دروس این پایه کمک کند.

 

۲. برنامه‌ریزی درسی نهم برای قبولی در نمونه دولتی و تیزهوشان
اگر در پایه نهم تمایل دارید که فراتر از کلاس‌های مدرسه پیش بروید تا بتوانید در آزمون‌های مدارس نمونه دولتی و ورودی تیزهوشان نهم به دهم با نمره بالا قبول شوید، باید یک برنامه‌ریزی جامع داشته باشید. برنامه‌ای که بتواند تمام کتب درسی و منابعی که در آزمون استفاده می‌شود را پوشش دهد. برنامه درسی که ساعات مطالعه، ساعات حل تمرین، زمان‌ کلاس‌های تقویتی و فوق برنامه در آن لحاظ شده باشد و همچنین تایم جبرانی برای درس‌های سخت و عقب افتاده نیز داشته باشد. این برنامه با همچین ویژگی‌هایی، بهتر است با کمک یک مشاوره تحصیلی خبره انجام شود تا بهترین برنامه‌ریزی درسی را برای شروع مطالعه خود داشته باشید.

• گام اول: عکس برنامه ریزی روزانه ‬‎‬و جدول چک لیست | (هرآنچه باید درباره‌ی آن بدانید!)

فرض بر این است که دانش اموز ما روز های هفته را کلاس دارد (در رشته ریاضی)، حال سوال پیش میاید که چه درس هایی را در اولویت قرار دهد خب با توجه به تغییرات کنکور سراسری منطقی است که دروس تخصصی را در برنامه قرار دهیم چون دروس عمومی الزاما به صورت تشریحی مختص امتحانات ترم خوانده میشوند. توصیه برای مشاوران ارشد: در طول درس، باید بر یادگیری دانش آموزان نظارت داشته باشید. به طور خاص و با عباراتی روشن توضیح دهید که چگونه تعیین خواهید کرد که آیا افراد به نتایج یادگیری مورد نظر دست بیابید. یک جدول زمانی را تکمیل کنید که شامل رویدادهای مهاست در طول درس مورد بحث قرار گرفته است.

 

پلن-تایم اولتایم دومتایم سومتایم چهارمتایم پنجم
3 تا 4/304/40 تا 67 تا 8/459 تا 10/1510/30 تا...
1شیمیفیزیکگسستهریاضیتایم نکته برداری
2ریاضیمرور کتابکارهافیزیکهندسهتست ریاضی
3فیزیکتایم نکته برداریتست شیمیمرور کتابکارهاحسابان
4شیمیگسستهتست هندسهفیزیکتایم نکته برداری
5ریاضیتایم نکته برداریفیزیکشیمیمرور حسابان
6فیزیکریاضیمرور حسابانشیمیتست فیزیک

 

دروس عمومی صرفا مطالعه دوازدهم جهت امتحانات پایان ترم و بقیه ی اختصاصی ها خواندن و تست زدن و

برای کنکور. چطوری برنامه‌ریزی روزانه درسی داشته باشیم؟ روتین روزانه، هفتگی و ماهانه 1403ابتدا منبع باید توجه دانش آموز را به خود جلب کند تا بر موضوع تمرکز کند. به یاد داشته باشید، فعالیت ها باید بر اساس سیستم درسی مطبق باشد تا سریع از نگرش ها یا باورها در مورد موضوع قوی بکند، یک کلیپ فیلم یا سایر ابزارهای فراگیری کوتاه بصورت روزانه مورد بحث است. مرور آنچه فرد می‌دانند یا قبلاً تجربه کرده‌اند، کلید فعالیت است و مقدمه مناسبی نیز خواهد بود.

مشاوران نیز باید دانش آموزان را از نتایج یادگیری مورد نظر در درس آگاه کنند. شرح شما از هر فعالیت باید شامل بحثی باشد که به عنوان معلم چه خواهید کرد و دانش آموزان چه خواهند کرد. برای افراد مهم است که از مهارت های تفکر بالاتر استفاده کنند تا بتوانند محتوای جدید را اعمال و ترکیب کنند. توضیح دهید که چه تغییراتی برای شما با نیازهای ویژه انجام خواهد شد. به یاد داشته باشید که چارچوب زمانی که برای این درس تعیین کرده اید. هر فعالیت چقدر طول می‌کشد؟ وی می‌توانند در طول زمان اختصاص داده شده به طور واقع بینانه در چند فعالیت شرکت کنند؟

 

سامانه‌ تدریس خصوصی ما، یک مرجع مطمئن برای انتخاب آنلاین استاد و پکیج است که در دسترس دانش‌آموزان سراسر کشور قرار دارد. هدف حرف اخر، ایجاد یک بستر مناسب برای ارتباط دائمی، راحت و سریع، میان دانش‌آموزان با برترین اساتید تدریس خصوصی در کشور است. تیم مشاوره ما، همواره جامعه‌ دانش‌آموزان و خانواده‌های آن‌ها را زیر نظر دارد تا به بهترین شکل نیاز‌های آموزشی این قشر از جامعه را پوشش دهد.
یکی دیگر از خدمات آموزشی ما، ارتباط با والدین است که با هدف ارتقاء سطح آگاهی والدین و دانش‌آموزان، شروع به فعالیت کرده است. در این سیستم دانش‌آموز و خانواده‌ی او به منابع آموزشی مختلف، اخبار آموزشی و مقالات متعدد دسترسی دارند. ما باور داریم که والدین آگاه، بهترین انتخاب‌ها را برای فرزندشان می‌گیرند. برخی از مهم‌ترین امکانات ما، شامل: نمونه سوالات امتحانی، گام‌به‌گام کتب درسی، مشاوره تحصیلی و مقالات آموزشی برای والدین است که به طور رایگان در دسترس کاربران ما قرار دارند.

•  گام دوم: چطور یک برنامه ریزی روزانه ایده‌آل و همه‌جانبه داشته باشیم؟ (آموزش کامل+ فایل PDF برای دانلود)

در این مرحله باید زمان مطالعه ای که را که برای خود در نظر گرفته اید بین دروس مختلف تقسیم کنیم بر فرض مثال روز هایی که مدرسه میرود 6 ساعت و روز هایی که در منزل است 10ساعت مطالعه ی مفید داشته باشید. در مدرسه کلاس را با بیان مجدد نتایج یادگیری مورد نظر پایان دهید. در مورد راهی برای ادامه فعالیت ها تصمیم بگیرید. آیا دیگران در مورد آنچه آموخته اند فکر می‌کنند؟ آیا آنها کار خود را تحویل می‌دهند یا آن را به عنوان تکلیف تکمیل می‌کنند؟ آیا انتظارات را برای نمرات آنها به وضوح تعریف شده (در صورت وجود)؟ آیا تکلیف، نتیجه یادگیری مورد نظر را گسترش می‌دهد یا کامل می‌کند؟

 

چگونه یک سیستم برای برنامه ریزی به طور مداوم ایجاد کنیم؟ آیا تا به حال برای ایجاد یک عادت خوب تلاش کرده اید. اگر مطالعه ای در مورد ایجاد یا شکستن عادت ها انجام داده اید، یک کلمه وجود دارد که زیاد به میان می‌آید. ثبات. به سادگی امکان پذیر نیست که واقعاً بر تغییر تأثیر بگذارد بدون اینکه یکنواخت باشد. اگر بخواهم تناسب اندام خود را بهبود بخشم، باید به طور مداوم ورزش کنم. یک آهسته دویدن یا یک کلاس یوگا نمی‌تواند سطح تناسب اندام من را تغییر دهد، مهم نیست که چقدر آرزو می‌کنم. اگر یک بار خانه ام را تمیز کنم، به طور مداوم تمیز نمی‌ماند. با کارهایی که به طور منظم انجام می‌شوند توجه منظمی را می‌طلبد. و آنهایی از شما که بچه دارید، قدرت یکنواختی و روتین را در زمان خواب درک می‌کنید!

 

هنگام برنامه ریزی، ثبات به همان اندازه مهم است. اگر می‌خواهید استرس خود را کاهش دهید، اثربخشی دروس خود را بهبود بخشید و به خود کمک کنید تا استانداردها و اهداف خود را برآورده کنند، برنامه ریزی مداوم ضروری است. مهم است که بدانیم چهار نوع مختلف برنامه ریزی وجود دارد. هر کدام هدف خاص خود را دارند و هر کدام چیزهای متفاوتی از شما می‌خواهند. هر چهار با هم کار می‌کنند تا یک برنامه‌ریزی واقعاً منسجم ایجاد کنند - کاری که در طول سال تحصیلی به خوبی به شما خدمت می‌کند.

 

بررسی کنید برای هر کلاس درس یا امتحان چه کارهایی باید انجام بدهید
ابتدا همه‌ی موضوعاتی را که باید مطالعه کنید، یادداشت کنید. حالا ببینید برای هر موضوع چه کارهایی باید انجام بدهید. شاید زمان‌هایی که شما باید برای یک درس اختصاص بدهید یا روند برگزاری یک کلاس درسی خاص در هر هفته تغییر کند. این تغییرات، شانس‌ شما برای پیدا کردن زمان‌های سوخته‌ای است که می‌توانید برای مطالعه از آنها استفاده کنید.

اگر یک کتاب راهنمای درسی یا یک کتاب برای مرور کردن دروس دارید، از آن برای کامل کردن لیستی که تهیه کرده‌اید، استفاده کنید.
زمان‌هایی را برای مطالعه ذخیره کنید.
زمان‌هایی را برای مرور یادداشت‌هایتان در نظر بگیرید.
زمان‌هایی را برای راهنمایی گرفتن و مطالعه درباره‌ی امتحان مورد نظرتان اختصاص بدهید، (البته اگر احتیاج به راهنمایی گرفتن دارید).

 

لیست‌تان را اولویت‌ بندی کنید
پس از آنکه یک لیست از تمام موضوعات یا امتحانات پیش روی‌تان تهیه کردید، سعی کنید بفهمید برای هر کدام چه کارهایی لازم است انجام بدهید، حالا وقت آن رسیده است که لیست‌تان را بر اساس اولویت‌ها مرتب کنید. درس‌ها را به نسبت اهمیتی که دارند رتبه‌بندی کنید، این کار به شما کمک می‌کند بفهمید چه موضوعاتی نیاز به زمان بیشتری برای مطالعه دارند. همین‌طور اینکه چه موضوعاتی برای پر کردن زمان‌های خالی شما مناسب‌تر هستند.

برای همه‌ی موضوعات و امتحانات یک شماره در نظر بگیرید. مثلا اگر به زمان بیشتری برای درس ریاضی نیاز دارید، عدد ۱ را برای ریاضی در نظر بگیرید و اگر کمترین زمانی‌ که احتیاج دارید مربوط به درس تاریخ است (فرض کنید ۵ موضوع برای مطالعه در نظر گرفته‌اید) شماره ۵ را به تاریخ اختصاص بدهید.
برای هر موضوع درسی یا امتحان یک ضریب سختی قرار بدهید.
برای هر موضوع درسی یا امتحان مقدار زمان مشخص و مورد نیاز را در نظر بگیرید.
برای هر موضوع درسی یا امتحان مقدار زمانی‌ را که نیاز به مرور کردن دارد، اختصاص بدهید.

•  گام سوم: 0 تا 100 برنامه ریزی روزانه و راهنمایی برای کارایی بیشتر؛ 18 قدم نوشتن برنامه روزانه

مرور درس فردا .در این گام درس هایی که روز بعد کلاس دارید را در حدود 15-30 دقیقه مرورکنید این کار زمان زیادی از شما نمیبرد چون در هفته ی گذشته همان روز درسی را که تدریس شده بود مطالعه کرده و یاد گرفته بودید. در این پست وبلاگ در مورد چگونگی ساده سازی فرآیند برنامه ریزی درس خود بیشتر بیاموزید. برای اینکه پلن یکنواخت باشد، هر یک از چهار نوع برنامه ریزی باید برنامه ریزی شود. آنها باید بخشی از روتین شما باشند. قرارهایی با خودت که نمی‌شکنی. مهم نیست چگونه.

به سادگی تاریخ ها را در تقویم خود قرار ندهید و امیدوار باشید که آنها کار کنند. درعوض، زمانی را صرف تجزیه و تحلیل برنامه های ماهانه و هفتگی خود کنید تا مشخص کنید چه چیزی برای شما بهتر عمل می‌کند. بهترین مکان، روزها و زمان ها را برای هر نوع در نظر بگیرید. هر یک از چهار نوع هدف متفاوتی دارد. همانند انتخاب رشته کنکور 1402 مجازی با حرف آخر، هرکدام نیز زمان و تمرکز متفاوتی را می‌طلبد. هنگام تصمیم‌گیری برای قرار دادن این «ایام» در تقویم خود، این اجازه را بدهید.

1 | برنامه های سطح بالا و یک ساله
اینها برنامه هایی هستند که به شما یک نقشه راه برای سال ارائه می‌دهند. مانند هر نقشه راه خوب، برنامه های یک ساله شما باید به سمت یک مقصد کاملاً مشخص کار کنند.

2 | برنامه ریزی ماهانه
برنامه ریزی ماهانه شما بر روی واحدهای خاص در حمایت از برنامه های یک ساله شما متمرکز است.

3 | برنامه ریزی هفتگی
در طول جلسات هفتگی، شما در حال جمع آوری منابع، مواد مورد نیاز و غیره برای هفته آینده هستید. خود درس ها قبلاً به عنوان بخشی از برنامه ریزی واحد ماهانه شما برنامه ریزی شده اند.

4 | برنامه ریزی روزانه
جلسات روزانه ماهیت انعکاسی دارند و درس روز بعد را تحت تأثیر قرار می‌دهند. آیا دانش آموزان با یک مفهوم مهم مبارزه کردند؟ برنامه ریزی روزانه زمانی است که برنامه ریزی می‌کنید که چگونه روز بعد را قبل از حرکت به جلو تقویت کنید و درک کنید.

• گام چهارم: چطور یک برنامه ریزی روزانه، هفتگی و ماهانه مؤثر داشته باشیم؟ | تکنیک های درسی و کاری

 

ایتم هر شب فعالیتی است که باید روزی یک ربع تا نیم ساعت انجام دهید بخش عمده ای از دروس با این ایتم بسته خواهند شد که سال های گذشته مختص دروس عمومی بود و تاثیر بسزایی در روند نتیجه گیری دانش اموزان داشت اما در متد برنامه ریزی جدید مخصوص کنکور 1402 باید به یاد داشت که عمومی ها حذف شده و نیازی به این کار نیست پس ما با قرار دادن دروسی مثل شیمی و فیزیک و زیست که هر شب یک تعداد سوالی به صورت روتین توسط دانش اموز حل میشود جهت افزایش تسلط در مسائل و همچنین مرور مباحث حفظی مثل زیست و شیمی پس از انجام کار های گفته شده حال شما یک برنامه ی دقیق و استاندارد با توجه به نیاز خودتان دارید

و اما برنامه ی ساعتی برای دانش اموزانی که در طول هفته به کلاس نمیروند. برای این دسته از دانش اموزان چون تایم های خالی دارند هر روز باید درس های مهم را در برنامه قرار داد قبلا برنامه ریزی ما به گونه ای بود که برای یک دانش اموز متوسط   در روز دو درس عمومی و سه درس اختصاصی قرار داده میشد البته بسته به نیاز دانش اموزان و حال با توجه به تغییرات کنکور برنامه ریزی ما به این شیوه است –بر فرض مثال دانش اموز ما رشته ی تجربی است

با توجه به جدول بالا ما باید در تمام روز دروس اختصاصی را قرار دهیم البته بسته به نیاز دانش اموزان میتواند تغییر کند ولی در حالت استاندارد و کلی میتوان اشاره به این موضوع داشت همچنین ما یک تایمی برای دروس عمومی قرار میدهیم تا دانش اموز به صورت تدریجی ان را بررسی کندتادرا متحانات پایان ترم تحت فشار نباشد. البته این دانش اموزان دیگر نیازی به مروردرس بعدی ندارند بلکه باید دروس روز قبل را بررسی کنند


خوبی های برنامه ی ساعتی 1تنوع 2تناوب و جابجایی    
داشتن تنوع روتین تاثیر مثبتی بر روی روند کاری شما دارد و باعث جلوگیری از خستگی مداوم شما بر روی یک درس خواص می‌شود. اگر برنامه ریزی در کلاس به معنای مواجه شدن با یادآوری همه چیزهای فهرست کارهایتان است، برنامه ریزی در مدرسه ممکن است برای شما کارساز نباشد و اگر شما فردی هستید که می‌توانید درب کلاس خود را ببندید، مرزهای محکمی را با دوستانتان تعیین کنید و در انجام وظایف خود بمانید، این ممکن است بهترین گزینه شما باشد.
نکته: خودت را بشناس. تشخیص دهید که چگونه بهترین کار را انجام می‌دهید و تأثیر محیط اطرافتان بر شما، به خصوص زمانی که زمان انجام امور روزانه و هفتگی فرا رسیده باشد.

  • عوامل موثر بر اجرای برنامه چیست؟ برنامه ریزی روزانه موفق ترین افراد دنیا (آپدیت 2024)

شما باید کاری را انجام دهید که برای شما مفید است. زمانی که تصمیم می‌گیرید چه زمانی و کجا جلسات برنامه‌ریزی خود را اجرا کنید، مدتی را برای تأمل در خود اختصاص دهید. به این فکر کنید که چه چیزی برای شخصیت و سبک کاری شما بهتر عمل می‌کند، نه فقط برنامه شما. آیا احساس می‌کنید موظف هستید تا دیر وقت بمانید و در پایان روز برنامه ریزی کنید؟ آیا پایان روز نیز زمانی است که احساس می‌کنید بیش از همه انرژی تخلیه شده اید؟ جلسات برنامه ریزی صبح زود یا آخر هفته را در نظر بگیرید، زمانی که احساس شادابی می‌کنید و می‌توانید کار را با انرژی و اشتیاق انجام دهید. پیدا کردن سیستمی که برای شما کار می‌کند، مهم ترین گام در ایجاد عادت مفید مداوم است.

مطالعه شامل سه مرحله میشود/

  1. خواندن جزوه ی درسی.
  2. مطالعه ی متن کتاب درسی و حل تمرین ها.
  3. تست زدن زیاد.

اگر احیانا دانش اموزی با مرحله ی اول مشکل داشته باشد و خوب درس را متوجه نشود پیشنهاد بنده ویدیو های اموزشی حرف اخر است که به صورت کامل صفر تا صد مطالب را برای دانش اموز تجزیه و تحلیل میکند و نسبت به کلا های حضوری بی نیاز میشودو اساتید ما در هر لحظه پیگیر درخواندن دانش اموزان هستند. انگیزه و هدف-مشاوره-برنامه-گزارش کار-کتابخانه-ازمون ازمایشی-تعامل با یک دوست در خوان تر از خود-کلاس با توجه به موارد بالا شما میتدانید با با در ارتباط باشید تا مسیر موفقیت شما را موشکافی کنیم. با مشاوره دقیق و منظم کلاس های اموزشی به صورت افلاین و انلاین ازمون و تحلیل ان ارسال برنامه و ایجاد انگیزه ی لازم برای درس خواند برای طی کردن این مسیر ارزش هر برنامه به تعهد و پایبند بودن به ان است وگرنه برنامه با یک کاغذ مچاله فرقی ندارد.
پس نهایتا برنامه ریزی میتواند هم به صورت ماهانه باشد هم هفتگی و هم روزانه. در هفتگی شما با توجه به ازمون هایی که میدهید میتوانید مباحث و درس ها را دربرنامه ی خود مشخص کنید بهترین کار ایجاد یک برنامه روزانه است چون ممکن است در طی روز مشکلاتی پیش بیاید که نتوان برنامه را اجرا کرد و هر روز با توجه به فعالیت های خود میتوان ان را تغییر داد تا فشار روانی حاصل از عدم اجرای برنامه گریبان شما را نگیرد ولی سعی کنید همیشه یک دید کلی نسبت به برنامه ی هفتگی و بلند مدت خود داشته باشید...


دانش آموزان و داوطلبان عزیز 1402 می‌توانند با واحد مشاوره فروش (شماره‌های زیر) موسسه تماس بگیرند:
09120663015 – 09399585899 - 02166096851
استفاده از برنامه مطالعاتی درسی مناسب و کمک گرفتن از مشاوران نخبه پرور این وبسایت مرکزی، بسیار به شما کمک خواهد کرد تا در رسیدن به مقصد و هدف نهاییتان موفق شوید.

 


Daily planning is one of the most important pillars of success. The field of entrance exam, like other fields, requires continuous planning. Doing things without a previous plan may lead to your failure in the first place; This failure may also disrupt your work process in a chain, that's why it is better to proceed with a correct and principled system from the very beginning so that obstacles to success can be avoided.

نظرات کاربران
*نام و نام خانوادگی
* پست الکترونیک
* متن پیام

بستن
*نام و نام خانوادگی
* پست الکترونیک
* متن پیام

0 نظر

ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید

whatsupmailaparatlinkedintwiter
logo

- دفتر مرکزی ما:
تهران، میدان انقلاب، ضلع جنوب شرقی، ساختمان مترجمان، ارتباط با موسسه رسمی حرف آخر: 02166096851
- شماره تلفن‌های تماس با بخش مشاوره و خرید پکیج:
09120663015 - 09399585899
آقای دکتر سامان یاری (مشاور تحصیلی و کنکوری)

گفتگو را با موسسه شروع کنید
سلام! برای چت با حرف آخر بر روی هرکدام از اکانت های زیر که میخواهید کلیک کنید