آخرین تغییرات کنکور 1402 و 1403 | اطلاعات کامل و اخبار جدید ,

menuordersearch
harfehakharpub.com
۱۴۰۱/۱۲/۴ پنج شنبه
(0)
(0)
آخرین تغییرات کنکور 1402 و 1403 | اطلاعات کامل و اخبار جدید
آخرین تغییرات کنکور 1402 و 1403 | اطلاعات کامل و اخبار جدید
 • تغییرات کنکور چیست؟ آخرین اخبار تجربی انسانی و ریاضی-فیزیک را بدان!

ما هر ساله شاهد ایجاد تغییراتی جزئی در سیاست و شرایط پذیرش ورود به دانشگاه هستیم، اما در این سال جدید روال متفاوت است!. به شیوه ای که تاثیر سوابق و سایر موارد مورد بحث و بررسی این سایت مرکزی حرف آخر خواهد بود. همه داوطلبان و دانش اموزان بایستی از اخرین اخبار تحصیلی (Entrance exam changes) مطلع باشند، چراکه جوانب مختلفی دارد آگاهی کامل مهم است. همانطور که مطلع هستید از مواردیکه اخیرا بیشتر مورد توجه شده ه میزان موثر بودن نمرات درسی است. اخبار مربوط به این موضوع به شیوه معتبر درج شده مطابق اقدامات سازمان سنجش انعکاس میابند. گرچه سازمان سنجش در سری جدید تغییرها تلاش کرده کل جوانب را در نظر بگیرد؛ اما واقعیت اینست که چنین امری می‌تواند سطح علمی دانشگاها را ضعیف کند!

شناسنامه اولیه کنکور 1402 تیرماه
اخرین مهلت ثبت نام:1402/1/15-21
برگزاری جلسه:1402/04/14-15
انتشار کارنامه اولیه:1402/05/10
انتخاب رشته:1402/05/14

طبق توضیحات دکتر عبدالرسول پورعباس برای سال 1402 که در نشست خبری اسفند 1401 بدان اشاره کرد، آیتم های زیر جزو تغیرات آتی هستند:

 1. کاهش سوالات، کاهش زمان پاسخگویی و افزایش دفترچه‌ها.
 2. آفزایش تاثیر مثبت معدل در سال 1402 از ۳۰% به ۴۰%! (اهمیت انتخاب رشته کنکور زیاد است)
 3. سوالها به صورت محتوایی و از متن کتب درسی طرح میشود.
 4. داوطلبین 1 دفترچه عمومی، 2 دفترچه تخصصی، 1 پاسخنامه عمومی و 2 پاسخنامه اختصاصی خواهند داشت.
 5. تعداد پرسشها، دفترچه‌ها + پاسخنامه‌ها نسبت به قبل متفاوت خواهد بود؛ هر دفترچه 1 پاسخنامه و هر درس 1 ستون پاسخ‌دهی.
 6. به تبع تغییر دفترچه‌های 1402، تعداد تست ها نیز تغییر خواهد کرد و شاید 5 یا 6 سوال کمتر از قبل باشد.
 7. پاسخنامه های جدید با بلوک‌بندی مشخص، که امنیت ازمون را افزایش می‌دهد هم داوطلبان راحت‌تر پاسخ می‌دهند لحاظ میشود.
 8. زمان پاسخدهی دفترچه‌ها هم بین 70 تا 80 دقیقه است.
 9. در زمینه ظرفیت‌ها نیز قرار بر افزایش ۲۰% ظرفیت رشته پزشکی است که از ۸۰۰۰ نفر به ۹۶۰۰ نفر افزایش داده خواهد شد.

آیا افزایش تاثیر سوابق تحصیلی به 60% و جدا کردن سنجش از پذیرش صحت دارد؟

 

همانطور که اشاره گردید از نکات مهم ازمون آتی، افزایش میزان موثر بودن نمره ها در ورود به دانشگاه است؛ که به میزان 60% قرار است لحاظ گردد. یعنی معدل کتبی کسب شده سال آخر دوره متوسط دوم اعمال می‌شود. پس با اینحساب مطالعه دروس سال دوازدهم و خاصتا دروس اختصاصی سه سال بسیار مهم هستند؛ گرچه این طرح نو خالی از عیب نیز نیست! تغییر دوم مبحث جدا کردن فرآیند سنجش از پذیرش است، معنی ان اینست که که شخص بعد از شرکت کردن در آزمون و اعلام پذیرش وی، زمان معینی برای اعتبار رتبه دارا است، یعنی رتبه اش تا مدت معینی معتبر باقی خواهد ماند. در این زمان بایستی سطح علمی داوطلب نیز تحت پروسه ای دیگر سنجیده شود! مزایای ان شاید ایجاد فرصت لازم به منظور انتخاب رشته و دانشگاه مورد علاقه است. زیرا قبلا خیلی ها که در رشته ای قبول میشدند علاقه ای بدان نداشتند یا به هر دلیلی مجبور به تحصیل در آن میشدند. اما این ویژگی محدودیت را تا حدودی کمکتر میکند!

تاثیر معدل:40% قطعی
تعداد دفترچه ها: 2 تخصصی، 1 عمومی
تعداد سوالات:تغییر کمیت تستها
 • بهترین منبع برای کنکور سراسری 1402 و 1403 چیست؟

یک ویژگی منبع خوب مانند پکیج صفر تا صد رشته تجربی و رشته ریاضی این است: آخرین تغییرات کنکور 1401 و 1402 اطلاعات کامل و اخبار جدید
1. به شما یک برنامه واقع بینانه و خوب و نه خیلی سنگین و نه خیلی سبک دهد: یک برنامه متعادل 0 تا 100
2. تدریس پکیج و فیلم ها، بین تستها نباید زیاد باشد (البته در مورد تست های جامع نه)
3. در برنامه امتحانی زمان هایی برای مرور دروس وجود داشته باشد.
4. برای روزهای خاص مثل عید و تابستان برنامه ریزی کنید.

 

اگر می‌خواهید در موسسات مختلف ثبت نام کنید و در چندین موسسه مختلف امتحان بدهید از نظر ذهنی شما را گیج می‌کند اصلا این کار را نکنید! من موسسه خاص حرف آخر را به شما توصیه می‌کنم و اطلاعات کافی در مورد سایر موسسات ندارم. بررسی کنید که آیا آنها ویژگی هایی را که ذکر کردید دارند، حتما به اشتراک بگذارید. من در مرکز ثبت نام کردم چون تمام ویژگی ها را احساس کردم. اما در مورد من ارزیابی ترجیح دادیم به این نکته جالب اشاره فقط 5 برابر رتبه معادل در متن بود. حتی درصدهای کارنامه جامع خیلی شبیه کنکور بود.

 

بیشتر بخوانید: بین رشته پزشکی یا دندانپزشکی کدام بهتر است! داروسازی چطور؟

 

اما نکته اصلی: ممکن است دوستانی باشند که به هر دلیلی نتوانند در این آزمون شرکت کنند. حرفه من برای آنها این است: گفتید امتحانات تقریبا شرط لازم کنکور است، اگر بخواهید حتی بدون آزمون هم قبول شوید شرط لازم نیست. امکانش هم هست، پس به نظر من ناامید نشوید اگر کسی واقعا تلاش کرد و برنامه خوبی داشت و تعداد کمی داشت. یک کتاب تست خوب می‌تواند موفق باشد، به این معنی که یک پک می‌تواند تا حد زیادی جایگزین آزمون شود. همچنین در مورد ویژگی های یک کتاب تست خوب و نحوه صحبت خواهم کرد، اهمیت تجزیه و تحلیل و ارزیابی های تجربی اهمیت شرکت در آزمون های آزمایشی را از هیچکس پنهان نکنید و هر ساله تعداد زیادی از داوطلبان کنکور در آزمونهای آزمایشی مختلف مانند شرکت می‌کنند. به طور قطع می‌توان گفت که اکثر یا همه رتبه های برتر حداقل شرکت کرده اند. اما در این مقاله می‌خواهیم در مورد اهمیت ارزیابی آزمون های آزمایشی بیشتر با شما صحبت کنیم.

 

پیشنهاد میشود از پکیج آموزشی-انگیزشی صفر تا رتبه حرف اخر استفاده کنید؛ اهمیت آزمونهای ازمایشی را می‌توان در چند مورد توضیح داد: مورد اول: شرکتهای مستمر باعث می‌شود داوطلب همیشه در فضای کنکور حاضر شود و انگیزه خود را از دست ندهد. مورد چهارم: تجزیه و تحلیل و ارزیاب. به گفته تعدادی، این جنبه از مهم ترین وظیفه ای است که یک داوطلب می‌تواند انجام دهد. شرکت در بدون تحلیل و ارزیابی کاری ناقص و ناقص است. پس اینکه چطوری برنامه‌ریزی روزانه درسی داشته باشیم؟ روتین روزانه، هفتگی و ماهانه خیلی مهمه!

 • ثبت نام کنکور – حذفیات 1402 تیرماه انسانی تجربی چه چیزی هستند!

با توجه به جدول بندی فرایند سنجش، ثبت‌نام سال قبل در بهمن ماه آغاز شده و گویا نسبت به سال‌های قبل تغییراتی دارد. اهمیت تجزیه و تحلیل های، در تحلیل به نکاتی دست می‌یابیم که با هیچ روش مطالعه ای نمی‌توان به آن دست یافت پس بهترین روش مطالعه چیست؟. یکی از رایج ترین مواردی که داوطلبان کنکور در مراجعه به مشاور به آن اشاره می‌کنند این است: «در جلسه نتوانستم به برخی از سؤالات پاسخ دهم، اما در هنگام به راحتی به همان سؤالات پاسخ دادم».

تلفن سفارش مستقیم پکیج های اورجینال حرف آخر: 02166096851 و 09120663015

 

پاسخ به سوالاتی که در ابتدای جلسه آزمون می‌دانیم، مهارتی است که از طریق تجزیه و دقیق و مرور مطالب قبل از آزمون امکان پذیر می‌شود. راه حل دیگری که برای حل این مشکل پیشنهاد می‌شود، استفاده از تکنیک ضربدر و مدار است که در مقاله “چگونه زمان را برای تست تلف نکنیم به آن پرداختیم. منطق این رویکرد این است که وقتی به یک سوال می‌رسیم، ذهن شروع به بررسی دانش ما می‌کند برخی از مطالب به سرعت در دسترس ذهن هستند زیرا قبلاً به خوبی درک و بررسی شده اند. اما یافتن مطالب دیگری برای ذهن زمان زیادی می‌برد و باید به مغز خود زمان دهیم تا به مطالب مرتبط با این سوال دسترسی پیدا کند. این در تکنیک متقاطع و دایره به دست می‌آید.

 

همچنین به همین دلیل است که به برخی از سوالاتی که در طول آزمون نتوانستیم به آنها پاسخ دهیم، هنگام تجزیه به راحتی پاسخ داده می‌شوند. از زمان برگزاری، ذهن ما زمان کافی برای به دست آوردن اطلاعات مربوطه را داشته است. در نتیجه درک و بررسی مطالب و استفاده از تکنیک ضرب و دایره در حل کنکور بسیار کمک کننده است. هنگام تجزیه و تحلیل و ارزیابی یک آزمون، توجه به نقاط قوت و ضعف و موفقیت یا شکست مدیریت زمان بسیار مهم است. در حین تجزیه متوجه می‌شویم که فرم برخی از سوالات را درست نخوانده ایم. این به نوبه خود یکی از رایج ترین خطاهایی است که در طول جلسه رخ می‌دهد.

 

در نتیجه تجزیه و تحلیل و ارزیابی آزمون آزمایشی جزء لاینفک است که باید در همان روز آزمون آزمایشی انجام شود. چرا باید ثبت نام کنم و در آزمون شرکت کنم؟ چه تاثیراتی دارد و چه کمکی می‌تواند به داوطلب کمک کند؟ شرکت در برای دانشجویان به ویژه متقاضیان ورود به دانشگاه از اهمیت ویژه ای برخوردار است. برنامه ریزی جامع و سازماندهی مطالعه داوطلبانه، ارزیابی و ارزیابی موضوعات مورد مطالعه و نظارت بر نقاط قوت و ضعف، پیشرفت را نسبت به آزمون قبلی ارزیابی کنید، آمادگی روحی و جسمی برای تمرکز دو ساعت روی سوالات و حضور در جلسه امتحان، مهارت های مدیریت جلسه را تمرین کنید و برای هر سوال زمان و در نهایت برای هر درس زمان اختصاص دهید.

 

به نامزدها هشدار دهید که از عجله در انتخاب گزینه ها و تأثیر یک نتیجه منفی اجتناب کنند، برای تسلط بر موضوعات هر موضوع را مطالعه و مرور کنید، آشنایی با انواع سوالاتی که از یک موضوع می‌توان پرسید، به جای عجله در انتخاب، یاد بگیرید و یاد بگیرید که سؤالات پرسیده شده را درک کنید، افزایش اطلاعات علمی مورد نیاز برای حضور در جلسه امتحان اصلی مقایسه سراسر کشور با یکدیگر و همچنین داوطلبان در حوزه امتحانی، افزایش اعتماد به نفس در رقابت با داوطلبان کارشناسی ارشد و دکتری، بیش از 2000 سوال در طول دوره امتحان بیاموزید و در مورد از راه دور بیاموزید، زمانی که داوطلب بداند آموخته های خود به موقع مورد قرار می‌گیرد، نسبت به عدم وجود آزمون، مطالعه خود را با سرعت و دقت بیشتری انجام می‌دهد.

 • تغییرات کنکور 1402 و 1401 - تاثیر سوابق تحصیلی و نمرات چقدر است؟

در سالیان اخیر تاثیر سوابق فرق داشت اما گویا در سال 1403 شاهد تاثیر 50 درصدی معدل کتبی بر رتبه افراد خواهیم بود!. پس بنظر میرسد کسانی که از معدل بهتری داشته باشند شانس قبولی آنها نیز به میزان خیلی خوبی افزایش پیدا خواهد کرد.

استاندارد میزان یادگیری و همچنین نقاط قوت و ضعف دانش آموزان را مشخص می‌کند و در نتیجه به آنها کمک می‌کند برنامه های خود را بر اساس اصول بیشتری بنا کنند. آزمایشی مطالعات داوطلبانه را هدف قرار داده و از سردرگمی تحصیلی و بی نظمی در برنامه ریزی آنها جلوگیری میکند و در نتیجه آنها را مجبور به کار می‌کند. آمادگی روحی و جسمی وی برای شرکت در جلسه آشنا می‌کند. در بسیاری از موارد مشاهده شده است که داوطلبان پرتلاش علیرغم تلاش فراوان، موفق به کسب نمره مناسب نشده اند. دلیل این امر در بیشتر موارد ناآشنا بودن این داوطلبان با تکنیک ها است. این به دلایل طولانی مانند تحمل ساعت های طولانی امتحانات، برخورد با سوالات دشوار، عدم تمرکز در جلسه، اضطراب، تقسیم زمان نامناسب بین امتحانات، عدم کنترل پاسخ با سوالات و قبولی در کنکور موفق نمی‌شوند. تمرینی به داوطلبان کمک می‌کند، علاوه بر آمادگی ذهنی، هنر را نیز بیاموزند.

 

مدیریت زمان را تمرین کنید و ایرادات را در برنامه ریزی تشخیص دهید بررسی کامل مطالب مورد مطالعه و آگاهی از کاستی ها و کاستی های مطالعاتها، اطلاعاتی در مورد وضعیت و رتبه شما در میان بخشی از جامعه دانش آموزی شرکت کننده در کنکور تکنیک های تست و حل مسئله را در زمان محدود تمرین کنید، سوالات طراحی شده توسط بهترین دانشگاه ها و مجرب ترین اساتید به تمام سوالات پاسخ تشریحی جامع ارائه دهید، داشتن قوی ترین و پرجمعیت ترین جامعه آماری شرکت کنندگان، صدور کارنامه تحلیلی شامل اطلاعات آماری و بررسی عملکرد دانشجو در هر درس. کیفیت محل های امتحانی بهینه، اهمیت و ضرورت شرکت در استاندارد، ممکن است بسیاری از شما سراسری بپرسید که آیا این واقعا مفید و موثر است؟ پاسخ شما مثبت است بدلایل زیر برای دانشجویان به ویژه متقاضیان پذیرش دانشگاه بسیار مهم است.

 

وقتی دانش آموزی بداند که یادگیری او در یک زمان مشخص ارزیابی می‌شود، نسبت به عدم وجود آزمونی که بر اساس برنامه زمان بندی شده برگزار می‌شود، آن را با سرعت و دقت بیشتری مطالعه می‌کند. کمک اولیه و دقیق به داوطلب برای رسیدن به یک مطالعه متعادل، یادگیری دانش آموزان و همچنین نقاط قوت و ضعف آنها را شناسایی می‌کند و در نتیجه به آنها کمک می‌کند تا برنامه ریزی جامع تری داشته باشند. اگر می‌دانید آنچه می‌خوانید تست می‌شود و نتیجه برای شما مهم است، نوع مطالعه در خانه نسبت به حالتی که آزمونی وجود ندارد بسیار متفاوت خواهد بود و مطالعه شما متمرکز و دقیق تر برای آماده سازی خواهد بود. برای به عبارت ساده تر، فعالیت تحصیلی شما را تشدید می‌کند و شما را مجبور می‌کند از زمان خود بهتر استفاده کنید و سطح علمی خود را به سطح ارتقا دهید.

 • تغییرات دفترچه کنکور 1402 و 1403 - مزایا و معایب آن چیست؟

گویا آزمون تمام الکترونیکی از سال 1402 اجرا خواهد شد! تحولات اساسی و عمده آن از سال ۱۴۰۲ و ۱۴۰۳ اعمال خواهد شد تصمیمات اینست که بصورت تمام‌الکترونیکی باشد یعنی با تعامل وزارت آموزش و پرورش قرار شده همه چیز هوشمند شود و حتی سوالات تشریحی هم با هوش مصنوعی تصحیح گردند!

 1. در سال ۱۴۰۲ زیرگروه‌ها از منطقه‌بندی حذف می‌شود.
 2. دیگر زمون دروس عمومی وجود نخواهد داشت و تخصصی تایم بیشتری دارد.
 3. سوالات تشریحی نیز دچار تحولات میشود و از روش سنتی خارج میشود.
 4. احتمال ماهانه شدن برگزاری جلسه کنکور در دست بررسی است.
 5. موضوع برگزاری سالانه 2 کنکور سراسری، یک مصوبه است اما بنا است سنجش های متعدد صورت پذیرد.
 6. بانکی از سوالات توسط همه مدرسین خوب در استان‌ها، شهرها و روستاهای کشور طراحی میشود بجای سیستم هیئت طراح سوال و هیئت ممیزی برای دسته‌بندی تعیین میگردد.
 7. بحث تقلب به کلی از بین برود؛ سبک برگزاری به سمتی میرود که بستر تقلب را از بین ببرد؛ مثلا آزمون 4 ساعت نباشد، تا فرصتی برای تقلب نماند. در سازمان سنجش گروه امنیت مانع لو رفتن و خرید و فروش میشود.

البته اینها ضمانت اجرایی ندارند، در حد وعده و قول هستند؛ بررسی نتایج به دانش آموز کمک می‌کند تا بتواند وضعیت خود را نسبت به قبل بررسی کند و رشد یا افت تحصیلی خود را مشخص کند. دانش آموز در درسی که در آن قوی است یا در درسی که در آن ضعیف است متوجه می‌شود و باید بیشتر مطالعه و تمرین کند. عملی، کارنامه ای در اختیار قرار می‌گیرد که به طور جامع مسائل او را تحلیل می‌کند. امتحانات خلبانی باعث تاخیر در تحصیل و در نتیجه مجبور به کار می‌شوند. دانش آموز باید در زمان مشخصی برای امتحان آماده شود. مثلاً برای امتحان باید قسمت های خاصی از کتاب را مطالعه و تمرین کند، پس باید با برنامه ریزی صحیح، در زمان مشخص و با توجه به تاریخ و بودجه آزمون ها، کتاب ها را مطالعه کند. به طور کلی، بودجه به معنای مطالعه دانش است، منضبط هستند و در خود از سردرگمی و آشفتگی دوری می‌کنند.

 

شرکت منظم و مستمر در آزمون های آزمایشی، داوطلب را با شرایط آمادگی روحی و جسمی وی برای شرکت در جلسه آشنا می‌کند. در بسیاری از موارد مشاهده شده است که علیرغم تلاش فراوان، موفق به کسب نمره مناسب در نشده اند. دلیل این امر در بیشتر موارد عدم آشنایی این دانش آموزان با تکنیک های تست زنی است. این دانش آموزان به دلایلی از جمله تحمل ساعت های طولانی تست زنی، برخورد با سوالات دشوار، عدم تمرکز در جلسه، اضطراب، تقسیم نادرست زمان بین امتحانات، عدم کنترل بر پاسخ سوالات و ... در مردود می‌شوند. کمک می‌کند تا خود را با شرایط وفق دهند.


موفقیت و پیشرفت در آزمون های آزمایشی باعث افزایش اعتماد به نفس می‌شود، به ویژه برای داوطلبانی که همیشه فکر می‌کنند دیر کرده اند، یک ساعت مطالعه می‌کنند و دو ساعت خود را با دیگران مقایسه می‌کنند. از طرفی با شرایط مشابه جلسه بسیار آشنا می‌شوید و یاد می‌گیرید که چگونه خود را با شرایط روحی و روانی جلسه تطبیق دهید و مدیریت زمان، مدیریت استرس و مدیریت اراده را به خوبی یاد بگیرید، مخصوصا برای افرادی که صندلی اعدام رو اشتباه بگیر.

 

اهمیت بر هیچکس پوشیده نیست و هر ساله تعداد زیادی در بسیاری از و خود را در محک می‌زنند. این امر اهمیت شرکت در آزمون آزمایشی را نشان می‌دهد، زیرا می‌توان با اطمینان گفت که اکثر رتبه های برتر حداقل یک انجام داده اند. به شما امکان می‌دهد در طول سال بارها و بارها خود را در چارچوب یک آزمون رسمی آزمایش کنید. در این مقاله سعی داریم اهمیت در را یادآور شویم. و خطرات انصراف را به من گفت.

مشاوره خصوصی، تعداد که از دانش علمی عالی برخوردار بودند و با شرایط عالی در می‌کردند کم نبودند اما به دلیل عدم تجربه در برگزاری روز بسیار بدی را سپری کردند و به نتیجه مطلوب نرسیدند. این موضوع اهمیت را نشان می‌دهد و باید در طول سال با در و یادگیری مهارت های شرکت در به صورت حرفه ای خود را در روز مجسم کنید. با در یک، این فرصت را به دست می‌آورید که نحوه رسیدگی به دشوار و ساده را بیاموزید و درک کنید که اگر یک سوال دشوار و پیچیده به نظر می‌رسد، به اندازه سایر رقبای شما دشوار خواهد بود، انگار مدام در حال هستید!

 

بسیار مهم است که با انجام یاد بگیرید که سخت را با تله پشت سر بگذارید و وقت خود را به راحتی با پاسخ دادن به که می‌دانید تلف نکنید. بدن شما باید به یک جلسه تست حدودا 4 ساعته با انرژی زیاد عادت کند و این توانایی را فقط با انجام جلسات منظم می‌توانید تقویت کنید. این کار فقط در یکی دیگر از تجربه های مهمی که به اهمیت در پی می‌برید مدیریت زمان است. ممکن است در اولین با زمان مشکل داشته باشید. اما این مشکل باعث می‌شود که سعی کنید زمان خود را برای هر درس مدیریت کنید و در با مشکل محدودیت زمانی مواجه نشوید. البته این نکته نیز مهم است که شما از طریق از بالاترین کیفیت برخوردار باشید. با شرکت در یک برنامه جامع دریافت کنید، نکته مهم دیگر این است دارای برنامه راهبردی جامعی هستند باید به این نکته توجه داشته باشد که در طول سال تعداد زیادی برای کنید. پس اگر این ساختاری و بدون برنامه نباشد، قطعا با مشکل مواجه خواهید شد. برای یا باید به مشاور مراجعه کرد یا با برنامه جامعی داشت.

 

اگر مشاور ندارید حتما از طرح استراتژیک سازمان استفاده کنید. این برنامه استراتژیک مسیر شما را به سمت مشخص می‌کند. شما تصدیق می‌کنید که نمی‌توانید یک یک ساله مناسب را بر اساس تجربه شخصی خود ایجاد کنید. دلیل این امر این است که شما تجربه کار با همه مدل های را ندارید. اما تجربه کار با و مدل های مختلف را دارد و از طرفی برنامه راهبردی امتحانات توسط بر اساس تجربیات که در سال های در این ها کرده اند تدوین می‌شود. مطمئن باشید با داشتن یک برنامه استراتژیک جامع و صحیح با در نظر گرفتن فاکتورهای فراوان می‌توانید بهتر مطالعه کنید و روز به روز از پیشرفت خود مطلع شوید. این برنامه یک راه حل خوب مخصوصا برای ماینرهایی است که سردرگم هستند و نمی‌دانند از کجا شروع کنند و برنامه ای برای مرور درس های خود ندارند. پس بهترین راه، بهره مندی از تجربیات مشاورانی که این را طراحی کرده اند و تکیه بر برنامه ای است که سال ها برای تعداد زیادی از دبیرستانی موثر بوده است.

 • اطلاع از تاریخ کنکور 1403 - آمادگی و

حضور یک جامعه آماری بزرگ تجربی، یکی از دلایل اصرار ما بر انجام تست ساختگی، جامعه آماری آزمون ساختگی است. خب شاید برای شما هم سوال باشد که جامعه آماری چه تاثیری روی کسانی که می‌خواهند در کنکور قبول شوند چه تاثیری دارد. خوب، اهمیت جامعه آماری زمانی مشخص می‌شود که شما معدنچیان بخواهید خود را با دیگران مقایسه کنید. بنابراین یکی از دلایل اصلی اهمیت شرکت در، آمار بالای این گونه آزمون ها است. شما احتمالاً یکی از 30 نفر اول مدرسه خود هستید و همچنین شاگرد اول هستید. اما وقتی می‌کنید نتیجه دلخواه را نمی‌گیرید. این اصلا تعجب آور نیست. نکته مهم در تراز شما در آزمون با جامعه آماری بالاست; چرا که جامعه آماری بالا می‌تواند این امکان را فراهم کند تا رتبه نهایی شما در را بر اساس نمره پیش بینی کنید و شاید رتبه شما در مدرسه به تنهایی کافی نباشد.

 

در واقع با جامعه آماری زیاد نوعی شبیه سازی واقع بینانه برای تعیین علمی موقعیت شماست. شاید یک تست برای آن انجام دهید، جامعه آماری آن فقط باید 100 نفر باشد و شما نفر دهم باشید. اما باید ببینید در که تعداد آن بیش از 10 هزار یا 50 هزار نفر است چه سطحی می‌گیرید تا دید واقع بینانه تری به وضعیت خود داشته باشید تا پس از دیدن نتیجه خود شوکه نشوید! اهمیت بر هیچکس پوشیده نیست و هر ساله تعداد زیادی در بسیاری از می‌کنند و خود را در محک می‌زنند. این امر را نشان می‌دهد، زیرا می‌توان با اطمینان گفت که اکثر رتبه های برتر حداقل یک انجام داده اند. به شما امکان می‌دهد در طول سال بارها و بارها خود را در چارچوب یک کنید. در این مقاله سعی داریم اهمیت در را یادآور شویم. و خطرات انصراف را به گفت.

 

تعداد که از دانش علمی عالی برخوردار بودند و با شرایط عالی می‌کردند کم نبودند اما به دلیل عدم تجربه در برگزاری روز بسیار بدی را سپری کردند و به نتیجه مطلوب نرسیدند. این موضوع اهمیت را نشان می‌دهد و باید در طول سال با و یادگیری مهارت های به صورت حرفه ای خود را در روز مجسم کنید. با شرکت در، این فرصت را به دست می‌آورید که نحوه رسیدگی به سوالات دشوار و ساده را بیاموزید و درک کنید که اگر یک سوال دشوار و پیچیده به نظر می‌رسد، به اندازه سایر رقبای شما دشوار خواهد بود.

 

بسیار مهم است که با انجام یاد بگیرید که سخت را با تله پشت سر بگذارید و وقت خود را به راحتی با پاسخ دادن به که می‌دانید تلف نکنید. بدن شما باید به یک جلسه تست حدودا 4 ساعته با انرژی زیاد عادت کند و این توانایی را فقط با انجام جلسات تست منظم می‌توانید تقویت کنید. این کار فقط در یکی دیگر از تجربه های مهمی که به اهمیت پی می‌برید مدیریت زمان است. ممکن است در اولین امتحانات با زمان مشکل داشته باشید. اما این مشکل باعث می‌شود که سعی کنید زمان خود را برای هر درس کنید و در جلسه کنکور با مشکل محدودیت زمانی مواجه نشوید. البته این نکته نیز مهم است که شما از طریق از بالاترین کیفیت برخوردار باشید.

نکته مهم دیگر این است که دارای برنامه راهبردی هستند باید به این نکته توجه داشته باشد که در طول سال تعداد زیادی کتاب برای مطالعه کنید. پس اگر این مطالعه ساختاری و بدون برنامه نباشد، قطعا با مشکل مواجه خواهید شد. برای برنامه ریزی یا باید به مراجعه کرد یا با برنامه جامعی داشت.

 

اگر مشاور ندارید حتما از طرح استراتژیک سازمان و برنامه ریزی استفاده کنید. این برنامه استراتژیک مسیر شما را به سمت کنکور مشخص می‌کند. شما تصدیق می‌کنید که نمی‌توانید یک برنامه تحصیلی یک ساله مناسب را بر اساس تجربه شخصی خود ایجاد کنید. دلیل این امر این است که شما تجربه کار با همه مدل های را ندارید. اما تجربه کار با و مدل های مختلف را دارد و از طرفی برنامه راهبردی امتحانات توسط مجرب بر اساس که در سال های گذشته در این آزمون ها کرده اند تدوین می‌شود. مطمئن باشید با داشتن یک برنامه استراتژیک جامع و صحیح با در نظر گرفتن فاکتورهای فراوان می‌توانید بهتر کنید و روز به روز از پیشرفت خود مطلع شوید. این برنامه یک راه حل خوب مخصوصا برای ماینرهایی است که سردرگم هستند و نمی‌دانند از کجا شروع کنند و برنامه ای برای مرور درس های خود ندارند. پس بهترین راه، بهره مندی از تجربیات مشاورانی که اینها را طراحی کرده اند و تکیه بر برنامه ای است که سال ها برای تعداد زیادی از دبیرستانی موثر بوده است.

 

یکی از دلایل اصرار ما بر انجام ساختگی، جامعه آماری ساختگی است. خب شاید برای شما هم سوال باشد که جامعه آماری چه تاثیری روی کسانی که می‌خواهند قبول شوند چه تاثیری دارد. خوب، اهمیت جامعه آماری زمانی مشخص می‌شود که شما معدنچیان بخواهید خود را با دیگران مقایسه کنید. بنابراین یکی از دلایل اصلی اهمیت شرکت، آمار بالای این گونها است. در واقع با نوعی شبیه سازی واقع بینانه برای تعیین علمی موقعیت شماست. شاید یک برای آن انجام دهید، جامعه آماری آن فقط باید 100 نفر باشد و شما نفر دهم باشید. اما باید ببینید در آزمونی که تعداد شرکت کنندگان آن بیش از 10 هزار یا 50 هزار نفر است چه سطحی می‌گیرید تا دید واقع بینانه تری به وضعیت خود داشته باشید تا پس از دیدن نتیجه خود شوکه نشوید.

 

♦ مشاوه تخصصی موسسه حرف آخر و سفارش و تخفیف پکیج های تضمینی قبولی پزشکی: 09120663015

 

 

The standard determines the amount of learning as well as the strengths and weaknesses of the students and thus helps them to base their programs on more principles. The trial targets voluntary studies and prevents academic confusion and disorder in their planning and thus forces them to work.

نظرات کاربران
*نام و نام خانوادگی
* پست الکترونیک
* متن پیام

بستن
*نام و نام خانوادگی
* پست الکترونیک
* متن پیام

6 نظر
حسن
یکشنبه دهم اردیبهشت ۰۲
پاسخ
()
(2)
حسن
سلام ببخشيد در کنکور سال۱۴۰۳ معدل يازدهم هم حساب خواهد شد؟
پاسخ مدیر سایت
سلام احتمالا 11م هم
پاسخ مدیر سایت
حسن
یکشنبه دهم اردیبهشت ۰۲
پاسخ
(1)
(3)
حسن
خواهرم در کنکور سال 1401 با حرف اخر پیش رفت الان دانشجوی دندان پزشکی سنندج هستش
پاسخ مدیر سایت
سلام موفق باشید
پاسخ مدیر سایت
رضیه پورمحمدی
پنج شنبه دهم فروردین ۰۲
پاسخ
()
(3)
رضیه پورمحمدی
حرف آخر واااااااااقعا خیلییی خوبه برای کنکور قبول شدن
رضیه
پنج شنبه دهم فروردین ۰۲
پاسخ
()
(2)
رضیه
سلام وقتتون بخير ببخشيد براي کساني ک سال ۱۴۰۳ کنکور دارند فقط معدل نهايي يعني سال ۱۲ام مهم است؟
پاسخ مدیر سایت
سلام هم آزمون کنکور + معدل نهایی
پاسخ مدیر سایت
آرزو علیخانی
جمعه پنجم اسفند ۰۱
پاسخ
()
()
آرزو علیخانی
خيلي عالي بود. ممنونم
mehran
پنج شنبه نوزدهم خرداد ۰۱
پاسخ
()
()
mehran
سلام و خسته نباشيد خدمت کارشناس محترم سوابق تحصيلي براي ما داوطلبيني که سال 89 مدرک پيش دانشگاهي (دوازدهم) رو گرفتيم و نهايي برگزار نشده به چه شکل خواهد بود؟؟؟ (از اونجايي که تاثير فقط سال دوازدهم هست معدل کتبي ديپلم ما اعمال نميشود!)
پاسخ مدیر سایت
سلام نهایی شما همان سال آخر یعنی سوم دبیرستان هستش، تاثیر قطعی 40% معدل فقط برای 1402 هستش
پاسخ مدیر سایت

ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید

whatsupmailaparatlinkedintelegramtwiter
logo

- دفتر مرکزی ما:
تهران، میدان انقلاب، ضلع جنوب شرقی، ساختمان مترجمان، ارتباط با موسسه رسمی حرف آخر: 02166096851
- شماره تلفن‌های تماس با بخش مشاوره و خرید پکیج:
09120663015 - 09399585899
آقای دکتر سامان یاری (مشاور تحصیلی و کنکوری)