آخرین تغییرات کنکور 1403 و 1404 | اطلاعات کامل + اخبار جدید ,

menuordersearch
harfehakharpub.com
۱۴۰۳/۳/۶ یکشنبه
(0)
(0)
آخرین تغییرات کنکور 1403 و 1404 | اطلاعات کامل + اخبار جدید
آخرین تغییرات کنکور 1403 و 1404 | اطلاعات کامل + اخبار جدید

ما هر ساله شاهد ایجاد تغییراتی جزئی در سیاست و شرایط پذیرش ورود به دانشگاه هستیم، اما در این سال جدید روال متفاوت است!. به شیوه ای که تاثیر سوابق و سایر موارد مورد بحث و بررسی این سایت مرکزی حرف آخر خواهد بود. همه داوطلبان و دانش اموزان بایستی از اخرین اخبار تحصیلی (Entrance exam changes) مطلع باشند، چراکه جوانب مختلفی دارد آگاهی کامل مهم است. همانطور که مطلع هستید از مواردیکه اخیرا بیشتر مورد توجه شده ه میزان موثر بودن نمرات درسی است. اخبار مربوط به این موضوع به شیوه معتبر درج شده مطابق اقدامات سازمان سنجش انعکاس میابند. گرچه سازمان سنجش در سری جدید تغییرها تلاش کرده کل جوانب را در نظر بگیرد؛ اما واقعیت اینست که چنین امری می‌تواند سطح علمی دانشگاها را ضعیف کند!

 

شناسنامه اولیه کنکور 1403 تیرماه
اخرین مهلت ثبت نام:1403/1/16
برگزاری جلسه:1403/04/21-22
انتشار کارنامه اولیه:1403/05/10
انتخاب رشته:1403/05/14

 

انتخاب رشته کنکور 1403 مجازی با حرف آخر | کنکور اردیبهشت + تیرماه

 

طبق توضیحات س. سنجش برای سال 1402 که در نشست خبری اسفند بدان اشاره کرد، آیتم های زیر جزو تغیرات آتی هستند:

 1. کاهش سوالات، کاهش زمان پاسخگویی و افزایش دفترچه‌ها.
 2. آفزایش تاثیر مثبت معدل در سال 1403 از 40% به 50%! (اهمیت انتخاب رشته زیاد است)
 3. سوالها به صورت محتوایی و از متن کتب درسی طرح میشود.
 4. داوطلبین 1 دفترچه عمومی، 2 دفترچه تخصصی، 1 پاسخنامه عمومی و 2 پاسخنامه اختصاصی خواهند داشت.
 5. تعداد پرسشها، دفترچه‌ها + پاسخنامه‌ها نسبت به قبل متفاوت خواهد بود؛ هر دفترچه 1 پاسخنامه و هر درس 1 ستون پاسخ‌دهی.
 6. به تبع تغییر دفترچه‌های 1402، تعداد تست ها نیز تغییر خواهد کرد و شاید 5 یا 6 سوال کمتر از قبل باشد.
 7. پاسخنامه های جدید با بلوک‌بندی مشخص، که امنیت ازمون را افزایش می‌دهد هم داوطلبان راحت‌تر پاسخ می‌دهند لحاظ میشود.
 8. زمان پاسخدهی دفترچه‌ها هم بین 70 تا 80 دقیقه است.
 9. در زمینه ظرفیت‌ها نیز قرار بر افزایش ۲۰% ظرفیت رشته پزشکی است که از ۸۰۰۰ نفر به ۹۶۰۰ نفر افزایش داده خواهد شد.

آیا افزایش تاثیر سوابق تحصیلی به 60% و جدا کردن سنجش از پذیرش صحت دارد؟

 

همانطور که اشاره گردید از نکات مهم ازمون آتی، افزایش میزان موثر بودن نمره ها در ورود به دانشگاه است؛ که به میزان 60% قرار است لحاظ گردد. یعنی معدل کتبی کسب شده سال آخر دوره متوسط دوم اعمال می‌شود. پس با اینحساب مطالعه دروس سال دوازدهم و خاصتا دروس اختصاصی سه سال بسیار مهم هستند؛ گرچه این طرح نو خالی از عیب نیز نیست! تغییر دوم مبحث جدا کردن فرآیند سنجش از پذیرش است، معنی ان اینست که که شخص بعد از شرکت کردن در آزمون و اعلام پذیرش وی، زمان معینی برای اعتبار رتبه دارا است، یعنی رتبه اش تا مدت معینی معتبر باقی خواهد ماند. در این زمان بایستی سطح علمی داوطلب نیز تحت پروسه ای دیگر سنجیده شود! مزایای ان شاید ایجاد فرصت لازم به منظور انتخاب رشته و دانشگاه مورد علاقه است. زیرا قبلا خیلی ها که در رشته ای قبول میشدند علاقه ای بدان نداشتند یا به هر دلیلی مجبور به تحصیل در آن میشدند. اما این ویژگی محدودیت را تا حدودی کمکتر میکند!

 

تاثیر معدل:50% قطعی
تعداد دفترچه ها: 3 تخصصی
تعداد سوالات:تغییر کمیت تستها
 • بهترین منبع برای کنکور سراسری 1403 و 1404 چیست؟

یک ویژگی منبع خوب مانند پکیج صفر تا صد رشته تجربی و رشته ریاضی این است: آخرین تغییرات کنکور 1404 اطلاعات کامل و اخبار جدید
1. به شما یک برنامه واقع بینانه و خوب و نه خیلی سنگین و نه خیلی سبک دهد: یک برنامه متعادل 0 تا 100
2. تدریس پکیج و فیلم ها، بین تستها نباید زیاد باشد (البته در مورد تست های جامع نه)
3. در برنامه امتحانی زمان هایی برای مرور دروس وجود داشته باشد.
4. برای روزهای خاص مثل عید و تابستان برنامه ریزی کنید.

 

اگر می‌خواهید در موسسات مختلف ثبت نام کنید و در چندین موسسه مختلف امتحان بدهید از نظر ذهنی شما را گیج می‌کند اصلا این کار را نکنید! من موسسه خاص حرف آخر را به شما توصیه می‌کنم و اطلاعات کافی در مورد سایر موسسات ندارم. بررسی کنید که آیا آنها ویژگی هایی را که ذکر کردید دارند، حتما به اشتراک بگذارید. من در مرکز ثبت نام کردم چون تمام ویژگی ها را احساس کردم. اما در مورد من ارزیابی ترجیح دادیم به این نکته جالب اشاره فقط 5 برابر رتبه معادل در متن بود. حتی درصدهای کارنامه جامع خیلی شبیه کنکور بود.

 

بیشتر بخوانید: بین رشته پزشکی یا دندانپزشکی کدام بهتر است! داروسازی چطور؟

 

اما نکته اصلی: ممکن است دوستانی باشند که به هر دلیلی نتوانند در این آزمون شرکت کنند. حرفه من برای آنها این است: گفتید امتحانات تقریبا شرط لازم کنکور است، اگر بخواهید حتی بدون آزمون هم قبول شوید شرط لازم نیست. امکانش هم هست، پس به نظر من ناامید نشوید اگر کسی واقعا تلاش کرد و برنامه خوبی داشت و تعداد کمی داشت. یک کتاب تست خوب می‌تواند موفق باشد، به این معنی که یک پک می‌تواند تا حد زیادی جایگزین آزمون شود. همچنین در مورد ویژگی های یک کتاب تست خوب و نحوه صحبت خواهم کرد، اهمیت تجزیه و تحلیل و ارزیابی های تجربی اهمیت شرکت در آزمون های آزمایشی را از هیچکس پنهان نکنید و هر ساله تعداد زیادی از داوطلبان کنکور در آزمونهای آزمایشی مختلف مانند شرکت می‌کنند. به طور قطع می‌توان گفت که اکثر یا همه رتبه های برتر حداقل شرکت کرده اند. اما در این مقاله می‌خواهیم در مورد اهمیت ارزیابی آزمون های آزمایشی بیشتر با شما صحبت کنیم.

 

پیشنهاد میشود از پکیج آموزشی-انگیزشی صفر تا رتبه حرف اخر استفاده کنید؛ اهمیت آزمونهای ازمایشی را می‌توان در چند مورد توضیح داد: مورد اول: شرکتهای مستمر باعث می‌شود داوطلب همیشه در فضای کنکور حاضر شود و انگیزه خود را از دست ندهد. مورد چهارم: تجزیه و تحلیل و ارزیاب. به گفته تعدادی، این جنبه از مهم ترین وظیفه ای است که یک داوطلب می‌تواند انجام دهد. شرکت در بدون تحلیل و ارزیابی کاری ناقص و ناقص است. پس اینکه چطوری برنامه‌ریزی روزانه درسی داشته باشیم؟ روتین روزانه، هفتگی و ماهانه خیلی مهمه!

 

⭕ فریب فروش صندلی پزشکی را نخورید ❗

برخی موسسات با ادعای اخذ نمایندگی دانشگاه‌های پزشکی خارجی، از مسیری خارج از کنکور سراسری اقدام به برگزاری کلاس می‌کنند که به هیچ عنوان مورد تایید وزارت بهداشت نیست. ⭕نحوه طراحی سوالات آزمونهای نهایی از میزان آسانی تا دشواری آنها ❗ 👤سطح سوالات طراحی شده برای آزمون‌ نهایی "متوسط به بالا" بوده است که این امر شائبه سختی سوالات را برای دانش‌آموزان شهرهای کوچک و حاشیه‌ای به لحاظ عدم دسترسی شایسته به آموزش با کیفیت بدنبال دارد به گفته مسئولین گویا در این رابطه دبیرخانه‌های راهبری آموزش و پرورش کارهای تحقیقی خوبی انجام داده‌اند که بر اساس آن؛ درصدی از سوالات متوسط به بالا بوده است و نسبت به سالهای قبل این درصد بیشتر شده است؛ یک آزمون استاندارد هم همین است.


طراحی سوالات صرفا از کتب درسی است و از طراحان خواسته شده درصدی از سوالات به سوالات آسان‌ و بخش عمده سوالات در حد متوسط باشد. ⭕طراحی سوال امتحان نهایی از تمام‌کتاب ❗ مبنای طراحی سوالات امتحانات نهایی، کتاب‌های درسی است، به هیچ عنوان سوالی طرح نمی‌شود که در کتاب‌های کمک درسی آمده باشد و از سوالات پرتکرار در جزوات و امتحانات گذشته پرهیز می‌شود، این جزوات در اختیار طراحان سوال قرار می‌گیرد تا سوالات آنها مشابه کتاب‌های کمک آموزشی نباشد. دانش‌آموزان تمام کتاب درسی را مطالعه کنند و هیچ بخشی را حذف نکنند چون از تمام بخش‌های کتاب درسی طراحی سوال می‌شود


به جای پرداختن به کلید واژه‌ها و نکات مهم، مفاهیم را مورد توجه قرار بدهند، یادگیری مهم است یعنی اگر مطلب را به خوبی متوجه شوند از عهده امتحانات نهایی برمی‌آیند. همچنین فقط نمرات امتحانات نهایی خرداد ماه در سابقه تحصیلی ملاک است و دانش‌آموزان برای موفقیت در آن تلاش کنند. دوازدهمی‌ها برای ایجاد «سابقه تحصیلی» به دروس عمومی توجه کنند/ غیبت در هر درس «صفر» حساب می‌شود ❗ در کنکور ۱۴۰۳، سوابق تحصیلی پایه دوازدهم سهم ۵۰ درصدی در کنکور دارد، اگر به هر دلیلی نمره امتحانات نهایی دانش‌ آموزان پایه دهم و یازدهم پایین شد، فرصت ترمیم نمره دارند اما در پایه دوازدهم اگر در امتحانی غیبت کنند، نمره صفر برای آنها لحاظ می‌شود که باعث تراز منفی خواهد شد بنابراین در تمام دروس به ویژه دروسی که ضرایب بیشتری دارند سابقه تحصیلی ایجاد کنند

 

⭕دوازدهمی‌ها برای ایجاد «سابقه تحصیلی» به دروس عمومی توجه کنند/ غیبت در هر درس «صفر» حساب می‌شود ❗ پایه دوازدهم، توجه داشته باشند نمره‌ای که در هر درس در خردادماه تولید می‌کنند، ملاک ایجاد «سابقه تحصیلی» آنها خواهد بود: حتی اگر «غیبت» دانش آموزان در امتحانات خردادماه موجه هم باشد فرصت را از دست داده و از آن درس نمره «صفر» می‌گیرند و وقتی این صفر به تراز تبدیل می‌شود، تراز آنها منفی شده و دانش آموز ضرر می‌کند. تراز سوابق ۱۴۰۳ چگونه خواهد بود؟ تراز هر درس غیرخطی و وابسته به توزیع نمرات و رتبه داوطلب در آن درس است.

 

➕ مثال: فرض کنید در جامعه آماری داوطلبین تجربی یک نفر ۱۵ بگیرد و کل باقی داوطلبین ۱۴.۵. ⭕️ مطابق با دانش ابتدایی اغلب فعالان حوزه کنکور تراز این دو گروه تفاوت انچنانی با هم ندارند (از روابط خطی استفاده میکنند) ولی واقعیت چیست؟ شگفت آور است! ➕ تراز نفر اول که ۱۵ گرفته نزدیک به ۱۵ هزار و تراز باقی زیر ۳ هزار خواهد بود! چون جایگاه نمره مهم است نه تفاوت با میانگین. 📌 حالا تراز سوابق ۱۴۰۳ چگونه خواهد بود؟ قطعا اگر سطح آزمون افزایش نیابد به علت آمادگی بیشتر داوطلبین تراز کاهش خواهد یافت. ولی چقدر؟ با کار آماری دقیق و علمی مشابه سال گذشته محاسبه و منتشر خواهیم کرد. فکت عجیب اما واقعی : نمره ۱۸.۵ دینی ۱۴۰۲ تقریبا معادل ۲۰ سال ۱۴۰۱ و نمره ۱۸.۵ ادبیات ۱۴۰۲ تقریبا معادل ۱۹.۷۵ در سال ۱۴۰۱ بود!

 • نحوه برگزاری کنکور ۱۴۰۳ - آنچه که باید بدانیم درباره جزئیات 2 بار کنکور در سال

با توجه به جدول بندی فرایند سنجش، ثبت‌نام سال قبل در بهمن ماه آغاز شده و گویا نسبت به سال‌های قبل تغییراتی دارد. اهمیت تجزیه و تحلیل های، در تحلیل به نکاتی دست می‌یابیم که با هیچ روش مطالعه ای نمی‌توان به آن دست یافت پس بهترین روش مطالعه چیست؟. یکی از رایج ترین مواردی که داوطلبان کنکور در مراجعه به مشاور به آن اشاره می‌کنند این است: «در جلسه نتوانستم به برخی از سؤالات پاسخ دهم، اما در هنگام به راحتی به همان سؤالات پاسخ دادم».

تلفن سفارش مستقیم پکیج های اورجینال حرف آخر: 02166096851 و 09120663015

 

پاسخ به سوالاتی که در ابتدای جلسه آزمون می‌دانیم، مهارتی است که از طریق تجزیه و دقیق و مرور مطالب قبل از آزمون امکان پذیر می‌شود. راه حل دیگری که برای حل این مشکل پیشنهاد می‌شود، استفاده از تکنیک ضربدر و مدار است که در مقاله “چگونه زمان را برای تست تلف نکنیم به آن پرداختیم. منطق این رویکرد این است که وقتی به یک سوال می‌رسیم، ذهن شروع به بررسی دانش ما می‌کند برخی از مطالب به سرعت در دسترس ذهن هستند زیرا قبلاً به خوبی درک و بررسی شده اند. اما یافتن مطالب دیگری برای ذهن زمان زیادی می‌برد و باید به مغز خود زمان دهیم تا به مطالب مرتبط با این سوال دسترسی پیدا کند. این در تکنیک متقاطع و دایره به دست می‌آید.

 

همچنین به همین دلیل است که به برخی از سوالاتی که در طول آزمون نتوانستیم به آنها پاسخ دهیم، هنگام تجزیه به راحتی پاسخ داده می‌شوند. از زمان برگزاری، ذهن ما زمان کافی برای به دست آوردن اطلاعات مربوطه را داشته است. در نتیجه درک و بررسی مطالب و استفاده از تکنیک ضرب و دایره در حل کنکور بسیار کمک کننده است. هنگام تجزیه و تحلیل و ارزیابی یک آزمون، توجه به نقاط قوت و ضعف و موفقیت یا شکست مدیریت زمان بسیار مهم است. در حین تجزیه متوجه می‌شویم که فرم برخی از سوالات را درست نخوانده ایم. این به نوبه خود یکی از رایج ترین خطاهایی است که در طول جلسه رخ می‌دهد.

 

در نتیجه تجزیه و تحلیل و ارزیابی آزمون آزمایشی جزء لاینفک است که باید در همان روز آزمون آزمایشی انجام شود. چرا باید ثبت نام کنم و در آزمون شرکت کنم؟ چه تاثیراتی دارد و چه کمکی می‌تواند به داوطلب کمک کند؟ شرکت در برای دانشجویان به ویژه متقاضیان ورود به دانشگاه از اهمیت ویژه ای برخوردار است. برنامه ریزی جامع و سازماندهی مطالعه داوطلبانه، ارزیابی و ارزیابی موضوعات مورد مطالعه و نظارت بر نقاط قوت و ضعف، پیشرفت را نسبت به آزمون قبلی ارزیابی کنید، آمادگی روحی و جسمی برای تمرکز دو ساعت روی سوالات و حضور در جلسه امتحان، مهارت های مدیریت جلسه را تمرین کنید و برای هر سوال زمان و در نهایت برای هر درس زمان اختصاص دهید.

 

به نامزدها هشدار دهید که از عجله در انتخاب گزینه ها و تأثیر یک نتیجه منفی اجتناب کنند، برای تسلط بر موضوعات هر موضوع را مطالعه و مرور کنید، آشنایی با انواع سوالاتی که از یک موضوع می‌توان پرسید، به جای عجله در انتخاب، یاد بگیرید و یاد بگیرید که سؤالات پرسیده شده را درک کنید، افزایش اطلاعات علمی مورد نیاز برای حضور در جلسه امتحان اصلی مقایسه سراسر کشور با یکدیگر و همچنین داوطلبان در حوزه امتحانی، افزایش اعتماد به نفس در رقابت با داوطلبان کارشناسی ارشد و دکتری، بیش از 2000 سوال در طول دوره امتحان بیاموزید و در مورد از راه دور بیاموزید، زمانی که داوطلب بداند آموخته های خود به موقع مورد قرار می‌گیرد، نسبت به عدم وجود آزمون، مطالعه خود را با سرعت و دقت بیشتری انجام می‌دهد.

 

۳ میلیون دانش‌آموز متقاضی ایجاد سابقه تحصیلی و ترمیم نمره 🔹در ۱۲۰ عنوان درس دوره دوم متوسطه امتحان نهایی برگزار خواهد شد. این آزمونها با شرکت یک‌میلیون و۸۰۰هزاردانش آموز و یک میلیون و دویست هزار متقاضی ایجاد سابقه و ترمیم نمره برگزار خواهد شد. ⭕ انتشار برای اولین بار/ سوالات کنکور چگونه طراحی می‌شود ⁉️ ابتدا سنجش با نامه‌ای کاغذی در پاکتی مخصوص (هیچ مرحله‌ای به صورت ایمیل یا ارسال فایل در فضای مجازی نیست) از چند ده نفر از چهره‌های شاخص هر درس درخواست طراحی پرسش می‌دهد. این نامه البته دو شرط مشخص هم دارد: ۱- بستگان درجه اول شما امسال کنکور نداشته باشند. ۲- شما با هیج موسسه کمک‌آموزشی و کنکوری همکاری نداشته باشید.


📄این پرسش‌ها که جمع‌آوری می‌شود، مسؤولیت به چند نفر اصلی هر گروه می‌رسد که معمولا قوی‌ترین و قابل‌اعتمادترین استادان آن درس در ایران هستند. از این چند نفر، یک نفر هد (مسوول) گروه می‌شود و در دو، سه جلسه پرسش‌های اصلی آن درس مشخص می‌شوند. روند ورود به طبقه هفتم هم به این صورت است که هیچ‌کس حق همراه ‌داشتن موبایل هر وسیله الکترونیکی دیگر را ندارد و حتی پرسش‌ها را با خودکار و روی کاغذ می‌نویسیم. پس از طراحی پرسش‌های نهایی، برگه پرسش‌ها در اختیار تایپیست مخصوص و مورد اعتماد سنجش در همان طبقه قرار می‌گیرد و پس از تایپ، یک بار دیگر این گروه، صحت پرسش‌ها و همچنین ایرادهای نگارشی و تایپی را بررسی می‌کنند که پس از این مرحله، نوبت به تکثیر عمده پرسش‌ها آن‌هم با استانداردهای مشخص سنجش در ساختمان همین سازمان می‌رسد.

 

🔐قرنطینه‌ای درباره طراحان پرسش‌های کنکورهای مقاطع تحصیلات تکمیلی (و شاید کنکور سراسری) وجود ندارد و طراحان پس از پایان کار خود در طبقه هفتم به خانه و کلاس‌های درس و دانشگاه خود برمی‌گردند. با طراحی پرسش ها، بانک سوالات آزمون ایجاد شده و هیئت ممیزی، وظیفه گزینش سوالات نهایی را دارد و پس از انجام این کار، دفترچه ها وارد پروسه چاپ می‌شوند. این احتمال وجود دارد که دو یا چند سری دفترچه آماده شده اما در آخر، یک سری از آن برای چاپ ارسال شود. قرنطینه اصلی و سخت گیرانه، در این مرحله و برای چاپخانه مرکزی کرج وجود دارد.

 

⭕دانش‌آموزان قهرمان رشته‌های ورزشی بدون آزمون وارد دانشگاه فرهنگیان می‌شوند ✔️  با دستور وزیر آموزش و پرورش، دانش‌آموزان قهرمان رشته‌های ورزشی، استعدادهای برتر هنری، علمی، ورزشی و تربیتی با داشتن صلاحیت‌های علمی، بدون آزمون وارد دانشگاه فرهنگیان خواهند شد و به‌عنوان معلم تربیت‌بدنی جذب می‌شوند. ⭕کنکور ۱۴۰۳ آخرین کنکور کاغذی خواهد بود / احتمال دارد بخشی به صورت کاغذی و بخشی به صورت الکترونیک برگزار شود ❗ با توجه به عدم زیر ساخت‌های لازم اعلام میشود کنکور ۱۴۰۳ به صورت الکترونیکی نبوده و به صورت کاغذی برگزار خواهد شد.

 

اگرچه نرم افزار کامل شده بانک سوال در حال تغذیه ست سخت افزار تهیه شده این دستگاه قابلیت گرفتن عکس و کسب اثر انگشت از داوطلب را دارد صفحه این دستگاه به صورت هوشمند است سوال برای داوطلب به نمایش میاد داوطلب میبینه انتخاب پاسخ میکنه میتونه سوال بعدی را فراخوان کنه یا تحمل کنه تا وقت سوال تمام بشه یا میتونه سوال رو در انتظار پاسخ بگذاره و به سوال بعدی مراجعه کنه دوباره مجددا به این سوال برگرده که البته زمان در انتظار هم زمان محدودی است. ممکن است بخشی از از آزمون به صورت کاغذی و بخشی به صورت الکترونیک برگزار شود که البته این مورد هنوز قطعی نشده است.

 

🔹 برگه های امتحان نهایی چگونه تصحیح می‌شود؟ تصحیح برگه‌ها مبتنی بر «راهنمای تصحیح» انجام می‌شود و یک برگه دو بار در دو جای مختلف کشور تصحیح شود، اگر مغایرت تا یک نمره باشد، میانگین نمرات (نمره گرد می‌شود) به نفع دانش آموز در نظر گرفته می‌شود. اگر تفاوت نمره تصحیح کنندگان بیش از یک نمره باشد به مصحح سوم ارجاع داده می‌شود، بین مصحح اول و دوم و سوم اما اگر اختلاف وجود داشته باشد، به چرخه تصحیح برمی‌گردد.


⭕ممنوعیت فیلمبرداری معلم بلاگر‌ها از دانش آموزان ❗ ضبط فیلم از دانش‌آموزان در کلاس درس که منجر به ورود به حریم خصوصی آن‌ها می‌شود، ممنوع است و خانواده‌ها حق شکایت دارند. برگزاری آزمون های میان ترم هماهنگ در زمان مقرر ❗ مبنی بر لغو موقت تا آماده شدن زیرساخت های آزمون،آموزش و پرورش دستوری مبنی بر لغو نداشته و با تاکید اداره آموزش و پرورش، امتحانات میان نوبت دوم، به صورت هماهنگ کشوری در اسفند و فروردین طبق برنامه قبلی برگزار خواهد شد. باید از ظرفیت معلمین به عنوان مراقب استفاده کرد، تعداد مراقب ها برای اجرای عدالت در بین دانش اموزان باید زیاد باشد و مراقبت باید به نحو احسن انجام شود تا حقی از کسی ضایع نشود و امتحانات در سلامت کامل برگزار شود.

 

⭕اختصاص ۲۰۰۰ نفر از سهمیه‌ی پذیرش در دانشگاه فرهنگیان به دانش‌آموزان مدارس مناطق عشایری ❗ دوهزار نفر از سهمیه‌ی پذیرش در دانشگاه فرهنگیان به دانش‌آموزان مدارس مناطق عشایری، اختصاص می‌یابد تا پس از گذراندن ایام تحصیلی خویش، در مناطق عشایری به خدمت شریف معلمی، مشغول گردند. کمااینکه در سال پیش، موفق به جذب هزار آموزگار در مناطق عشایری شدیم. افزایش ۲۵‌درصدی جذب دانشجو در دانشگاه فرهنگیان/ کنکور اختصاصی و نظام جذب استاد ویژه دانشگاه ✔ مطابق مصوبه شورای‌عالی انقلاب فرهنگی، دانشگاه فرهنگیان از سال آینده آزمون اختصاصی خواهد داشت و نظام جذب استاد و هیئت علمی آن کاملاً اختصاصی خواهد بود.

 • اطلاعیه قطعی تغییرات کنکور ۱۴۰۳ توسط سازمان سنجش انسانی تجربی و رباضی

در سالیان اخیر تاثیر سوابق فرق داشت اما گویا در سال 1403 شاهد تاثیر 50 درصدی معدل کتبی بر رتبه افراد خواهیم بود!. پس بنظر میرسد کسانی که از معدل بهتری داشته باشند شانس قبولی آنها نیز به میزان خیلی خوبی افزایش پیدا خواهد کرد.

استاندارد میزان یادگیری و همچنین نقاط قوت و ضعف دانش آموزان را مشخص می‌کند و در نتیجه به آنها کمک می‌کند برنامه های خود را بر اساس اصول بیشتری بنا کنند. آزمایشی مطالعات داوطلبانه را هدف قرار داده و از سردرگمی تحصیلی و بی نظمی در برنامه ریزی آنها جلوگیری میکند و در نتیجه آنها را مجبور به کار می‌کند. آمادگی روحی و جسمی وی برای شرکت در جلسه آشنا می‌کند. در بسیاری از موارد مشاهده شده است که داوطلبان پرتلاش علیرغم تلاش فراوان، موفق به کسب نمره مناسب نشده اند. دلیل این امر در بیشتر موارد ناآشنا بودن این داوطلبان با تکنیک ها است. این به دلایل طولانی مانند تحمل ساعت های طولانی امتحانات، برخورد با سوالات دشوار، عدم تمرکز در جلسه، اضطراب، تقسیم زمان نامناسب بین امتحانات، عدم کنترل پاسخ با سوالات و قبولی در کنکور موفق نمی‌شوند. تمرینی به داوطلبان کمک می‌کند، علاوه بر آمادگی ذهنی، هنر را نیز بیاموزند.

 

مدیریت زمان را تمرین کنید و ایرادات را در برنامه ریزی تشخیص دهید بررسی کامل مطالب مورد مطالعه و آگاهی از کاستی ها و کاستی های مطالعاتها، اطلاعاتی در مورد وضعیت و رتبه شما در میان بخشی از جامعه دانش آموزی شرکت کننده در کنکور تکنیک های تست و حل مسئله را در زمان محدود تمرین کنید، سوالات طراحی شده توسط بهترین دانشگاه ها و مجرب ترین اساتید به تمام سوالات پاسخ تشریحی جامع ارائه دهید، داشتن قوی ترین و پرجمعیت ترین جامعه آماری شرکت کنندگان، صدور کارنامه تحلیلی شامل اطلاعات آماری و بررسی عملکرد دانشجو در هر درس. کیفیت محل های امتحانی بهینه، اهمیت و ضرورت شرکت در استاندارد، ممکن است بسیاری از شما سراسری بپرسید که آیا این واقعا مفید و موثر است؟ پاسخ شما مثبت است بدلایل زیر برای دانشجویان به ویژه متقاضیان پذیرش دانشگاه بسیار مهم است.

 

وقتی دانش آموزی بداند که یادگیری او در یک زمان مشخص ارزیابی می‌شود، نسبت به عدم وجود آزمونی که بر اساس برنامه زمان بندی شده برگزار می‌شود، آن را با سرعت و دقت بیشتری مطالعه می‌کند. کمک اولیه و دقیق به داوطلب برای رسیدن به یک مطالعه متعادل، یادگیری دانش آموزان و همچنین نقاط قوت و ضعف آنها را شناسایی می‌کند و در نتیجه به آنها کمک می‌کند تا برنامه ریزی جامع تری داشته باشند. اگر می‌دانید آنچه می‌خوانید تست می‌شود و نتیجه برای شما مهم است، نوع مطالعه در خانه نسبت به حالتی که آزمونی وجود ندارد بسیار متفاوت خواهد بود و مطالعه شما متمرکز و دقیق تر برای آماده سازی خواهد بود. برای به عبارت ساده تر، فعالیت تحصیلی شما را تشدید می‌کند و شما را مجبور می‌کند از زمان خود بهتر استفاده کنید و سطح علمی خود را به سطح ارتقا دهید.


⭕توضیحات مباحث مهم به ورودی های جدید فرهنگیان ✔⬅️ضوابط گرفتن انتقالی تعهد چیست؟ در حالت عادی انتقال تا پایان تعهد امکان پذیر نیست اما متقاضیان می‌توانند با مراجعه به ادارات کل امور اداری و انجام مکاتبات و بیان نیاز به انتقالی، همچنین گرفتن گواهی عدم نیاز از استان و ادارات مربوطه و سپس درخواست نیاز محل مورد نظر را کسب کنند. البته انتقالی توسط درخواست اداره ی مقصد و در صورت موافقت اداره ی مبدا نیز امکان پذیر است ⬅دوره‌ی آموزشی سربازی چه شد؟ تا کنون دبیران گذشته هم اعزام نشده اند. ولی تبصره ای در گذشته وجود داشته که در صورت بروز جنگ دوره ی آموزشی برای معلمان، برقرار خواهد شد.

 

⬅️شرایط گرفتن مرخصی چگونه است؟

🟡 با مراجعه به کارگزینی مبدا میتوان انواع مرخصی ها از جمله، مرخصی بدون حقوق، مرخصی عادی (دارای مزایا)، مرخصی استعلاجی، مرخصی تحصیلی، پاره وقت را اخذ کرد و همچنین از قوانین حاکم بر آنها، آگاه شد. ⬅️آیا میتوان مدارک دیپلم و پیش دانشگاهی را از دانشگاه یا اداره ی مبدا برای شرکت مجدد در کنکور سراسری دریافت کرد؟ بله. معمولا اداره مبدا، مدارک را در اختیار شما قرار میدهند ولیکن در صورت عدم همکاری اداره، میتوان با مراجعه به دفتر پیشخوان، درخواست صدور مجدد دیپلم و یا گواهی دیپلم و پیش دانشگاهی را انجام داد. هزینه ی صدور مجدد دیپلم، رو هم جویا شید. ⬅️شرایط کار در وزارت خانه های دیگر بعد از اتمام تعهد، چیست ؟

 

بستگی به شرایط دارد. نیاز است در وزارت خانه ی مقصد، تقاضا برای تخصص شما وجود داشته باشد. همچنن ادارات مبدا نیز موافقت کنند (منطقه، استان). ⬅️گواهی معافیت خدمت دائم، چه زمان به معلمان داده میشود ؟ آیا اضافات ارشد به سنوات تعهد در آن نقشی دارد؟ عد از 8 سال میتوانید اقدام کنید. در مورد ارشد نیز تفاوتی در آن ایجاد نمی‌کند. ⬅️در صورت تعهد دانشجو ی ارشد، آیا مدرک ارشد نیز مانند کارشناسی بلوکه خواهد شد؟ خیر، اصل ارشد در نزد خودتان باقی خواهد ماند. تنها گواهی معتبر ارشد در اختیار اداره ی آموزش و پرورش قرار می‌گیرد. ⭕اطلاعیه زمان اعلام نتایج مرحله اول المپیاد‌های علمی ❗

 

زمان اعلام نتایج مرحله اول المپیادهای علمی کشور روز جمعه، ۲۵ اسفندماه، خواهد بود. زمان برگزاری آزمون‌های مرحله دوم المپیادهای علمی از روز ۲۵ فروردین‌ماه ۱۴۰۳ الی ۲ اردیبهشت‌ماه ۱۴۰۳ خواهد بود. ⭕اعلام زمان برگزاری امتحانات نهایی مقطع متوسطه دوم و ترمیم معدل 1403 ❗ امتحانات نهایی نوبت خرداد مقطع متوسطه دوم (پایه های دهم، یازدهم و دوازدهم) از 30 اردیبهشت 1403 آغاز می‌شود. بر اساس این اطلاعیه با توجه به تعداد زیاد شرکت کنندگان امتحانات نهایی دوازدهم و همچنین داوطلبان علاقه مند به ترمیم معدل، امتحانات این پایه در یک روز و امتحانات دهم و یازدهم نیز به صورت مشترک در دو ساعت متفاوت در یک روز برگزار خواهد شد.


◀️ دانش آموزانی که قبل از ورود به سن مشمولیت موفق به دریافت مدرک دیپلم (پایه دوازدهم) می‌شوند از تاریخ ورود به سن مشمولیت یک سال مهلت معرفی دارند و در صورت قبولی در مقاطع تحصیلی دانشگاهی می‌توانند از معافیت تحصیلی برخوردار شوند.

◀️ مشمولانی که در سن مشمولیت (۱۸ سال تمام) در مقطع دیپلم فارغ التحصیل، انصراف، اخراج یا ترک تحصیل داشته‌اند از تاریخ فراغت، انصراف یا موارد دیگر حداکثر یک سال مهلت دارند تا با همراه داشتن برگ اعلام وضعیت تحصیلی برای تعیین تکلیف خدمتی خود از طریق یکی از دفاتر پلیس +۱۰ اقدام کنند.

◀️ مشمولانی که در ماه‌های خرداد تا شهریور سن مشمولیت موفق به اخذ مدرک دیپلم شده اند تا پایان شهریور سال بعد مهلت معرفی دارند.


⭕سالی ۲۵ درصد به سهمیه دانشگاه فرهنگیان افزوده می‌شود/آزمون استخدامی در سه زمان ❗ مطابق قانون برنامه هفتم، سالی ۲۵ درصد به سهمیه دانشگاه فرهنگیان افزوده می‌شود و سازمان برنامه وبودجه نیز مکلف شده زیرساخت مورد نیاز را تامین کند. ❌نقطه عطف مربوط به نیروی انسانی در برنامه هفتم مربوط به دانشگاه‌های فرهنگیان و شهید رجایی است که مطابق این قانون همه جذب‌های آموزش و پرورش صرفا از مسیر این ۲ دانشگاه خواهد بود که البته به آنها اجازه داده شده است با همکاری سایر دانشگاه‌های معتبر کشور بتوانند نیروی انسانی مورد احتیاج را تربیت کنند.

 

⭕بیکاری ۵ هزار فارغ‌التحصیل دکتری ❗ در پاییز ۱۴۰۲ نرخ بیکاری فارغ‌التحصلان ۱۱.۴ بوده است. نرخ مشارکت کاردانی در سال ۱۴۰۱ معادل ۵۰ درصد، نرخ بیکاری آن‌ها ۱۰ درصد، نرخ مشارکت کارشناسی حدود ۴۸ درصد و نرخ بیکاری آن ۱۵ درصد، نرخ مشارکت کارشناسی ارشد بالای ۶۸ درصد و نرخ بیکاری آن‌ها نزدیک به ۹ درصد، نرخ مشارکت فارغ التحصیلان دکتری بالای ۷۰ درصد و نرخ بیکاری آن‌ها سه درصد است. طبق برآوردهای مرکز آمار در سال ۱۴۰۱ تقریبا ۵۰۰۰ فارغ‌التحصیل دکتری داشتیم که موفق به پیدا کردن شغل نشدند


⭕مصوبه جدید کنکور برای مناطق محروم سود داشت یا زیان ⁉ وضعیت وخیم عدالت در آموزش؛ «آموزش به‌سمت پولی شدن خواهد رفت» اعتراض داوطلبان به اجرای مصوبه جدید کنکوری درکنار عدم پاسخگویی آموزش و پرورش به اطلاعات خواسته شده درباره دستاوردهای اجرای مصوبه نشان می‌دهد عدالت در حوزه آموزش وضعیت وخیمی پیدا می‌کند، با این شرایط آموزش به‌سمت پولی شدن خواهد رفت و افراد بیشتری جذب مدارس غیرانتفاعی می‌شوند. خرداد امسال امتحانات نهایی با توجه به مصوبه اخیر برگزار شد و همین‌طور در مهر امسال مصوبه جدید کنکور اجرایی شد، اما تا الان هیچگونه آماری مبنی بر این‌که مصوبه اخیر برای مناطق محروم سود یا زیانی داشته اعلام نشده است.

 

🔴 مصوبه جدید بهره‌مندی دانش‌آموزان از «تک ماده» برای ۴ درس «نهایی» + جزئیات 🔹بنابر اعلام معاون متوسطه وزیر آموزش و پرورش، با توجه به مصوبه جدید شورای عالی آموزش و پرورش، از این پس برای فارغ التحصیلی دانش‌آموزان، چنانچه آخرین نمره دانش‌آموزی در ۴ عنوان درس «نهایی» (از مجموع دروس دوره دوم متوسطه) حداقل ۷ و معدل کل آن نیز بیش از ۱۰ باشد (حدنصاب قبولی را در ۴ عنوان درسی نهایی کسب نکرده باشد) می‌تواند با استفاده از تبصره و یا همان «تک ماده» فارغ‌التحصیل شود. 🔹بر اساس آیین نامه آموزشی گذشته، در صورتی که دانش‌آموزی دو عنوان درس «نهایی» و دو درس «غیرنهایی» را نمره زیر ۱۰ و بالای ۷ (بین ۷ تا ۱۰) کسب می‌کرد، با شرط داشتن معدل بالای ۱۰ می‌توانست با استفاده از تبصره، فارغ‌التحصیل شود.

 

معلمان مدارس دولتی طراح سؤالات امتحان نهایی هستند 🔹سؤالات آزمون‌های نهایی به صورت هماهنگ و کشوری از تمام کتاب درسی طرح می‌شود و نیازی به کتاب کمک درسی و موسسات آموزشی نیست. 🔹طراحان سؤالات نیز، دبیران مدارس دولتی سراسر کشور هستند و با توجه به شیوه‌های تدریس، متناسب با دانش‌آموزان این سؤالات را طراحی خواهند کرد، بعضی از اخبار ناشی از این که سوال دشوار خواهد بود، کذب است. بسیاری مدارس که در شیفت بعد از ظهر و یا ۵شنبه و جمعه‌ها خالی است و باید از این فرصتها استفاده کنیم؛ معاونت تربیت بدنی و پرورشی دارند با هم پنجشنبه و جمعه‌های مدارس را باز و برای شیفت عصر هم قوانین تدوین می‌کنند.


🔹داوطلبان کنکور فقط یکبار برای ترمیم نمرات امتحانات نهایی فرصت دارند و افرادی که از قبل درخواست ترمیم نمرات داشتند، امسال می‌توانند برای ترمیم اقدام کنند. دوره ۳ تا ۶ سالگی کودک، دوره طلایی برای تربیت و تقویت توانایی های اساسی او برای انطباق ذهنیات او با عالم واقع است. مطالعه ای مشاهده نکردم که این دوره را برای آموزش درسی استاندارد مناسب بداند. بعید است شیفت دادن شروع آموزش ابتدایی به ۴ سالگی و اتمام آن در ۱۵ سالگی دارای پشتوانه مطالعات علاست. اما سرمایه گذاری بیشتر برای تربیت کودکان در این سن، بدون ایجاد شیفت در سن آموزشی، احتمالا دارای اثرات بزرگی برای آینده باشد.


📌تاریخ آزمون ها غیر قابل تغییر خواهد بود و داوطلبین آموزگاری پر قدرت تر آماده آزمون ۱۸ اسفند باشید. در صورت تغییر اطلاع رسانی خواهد شد. ⭕امسال از هر۲۰نفر یک نفر دانشگاه فرهنگیان قبول میشود ✔️ با توجه به جمعیت ثبت نامی کنکور فرهنگیان و احتمالا ظرفیت ۳۰ هزار نفری امسال میشه گفت از هر ۲۰ نفر یه نفر دانشگاه فرهنگیان قبول میشه.

 • بازگشت دروس عمومی به کنکور اخرین اخبارطرح مجلس برای کنکور ۱۴۰۳

گویا آزمون تمام الکترونیکی از سال 1402 اجرا خواهد شد! تحولات اساسی و عمده آن از سال ۱۴۰۲ و ۱۴۰۳ اعمال خواهد شد تصمیمات اینست که بصورت تمام‌الکترونیکی باشد یعنی با تعامل وزارت آموزش و پرورش قرار شده همه چیز هوشمند شود و حتی سوالات تشریحی هم با هوش مصنوعی تصحیح گردند!

 1. در سال ۱۴۰۲ زیرگروه‌ها از منطقه‌بندی حذف می‌شود.
 2. دیگر زمون دروس عمومی وجود نخواهد داشت و تخصصی تایم بیشتری دارد.
 3. سوالات تشریحی نیز دچار تحولات میشود و از روش سنتی خارج میشود.
 4. احتمال ماهانه شدن برگزاری جلسه کنکور در دست بررسی است.
 5. موضوع برگزاری سالانه 2 کنکور سراسری، یک مصوبه است اما بنا است سنجش های متعدد صورت پذیرد.
 6. بانکی از سوالات توسط همه مدرسین خوب در استان‌ها، شهرها و روستاهای کشور طراحی میشود بجای سیستم هیئت طراح سوال و هیئت ممیزی برای دسته‌بندی تعیین میگردد.
 7. بحث تقلب به کلی از بین برود؛ سبک برگزاری به سمتی میرود که بستر تقلب را از بین ببرد؛ مثلا آزمون 4 ساعت نباشد، تا فرصتی برای تقلب نماند. در سازمان سنجش گروه امنیت مانع لو رفتن و خرید و فروش میشود.

البته اینها ضمانت اجرایی ندارند، در حد وعده و قول هستند؛ بررسی نتایج به دانش آموز کمک می‌کند تا بتواند وضعیت خود را نسبت به قبل بررسی کند و رشد یا افت تحصیلی خود را مشخص کند. دانش آموز در درسی که در آن قوی است یا در درسی که در آن ضعیف است متوجه می‌شود و باید بیشتر مطالعه و تمرین کند. عملی، کارنامه ای در اختیار قرار می‌گیرد که به طور جامع مسائل او را تحلیل می‌کند. امتحانات خلبانی باعث تاخیر در تحصیل و در نتیجه مجبور به کار می‌شوند. دانش آموز باید در زمان مشخصی برای امتحان آماده شود. مثلاً برای امتحان باید قسمت های خاصی از کتاب را مطالعه و تمرین کند، پس باید با برنامه ریزی صحیح، در زمان مشخص و با توجه به تاریخ و بودجه آزمون ها، کتاب ها را مطالعه کند. به طور کلی، بودجه به معنای مطالعه دانش است، منضبط هستند و در خود از سردرگمی و آشفتگی دوری می‌کنند.

 

شرکت منظم و مستمر در آزمون های آزمایشی، داوطلب را با شرایط آمادگی روحی و جسمی وی برای شرکت در جلسه آشنا می‌کند. در بسیاری از موارد مشاهده شده است که علیرغم تلاش فراوان، موفق به کسب نمره مناسب در نشده اند. دلیل این امر در بیشتر موارد عدم آشنایی این دانش آموزان با تکنیک های تست زنی است. این دانش آموزان به دلایلی از جمله تحمل ساعت های طولانی تست زنی، برخورد با سوالات دشوار، عدم تمرکز در جلسه، اضطراب، تقسیم نادرست زمان بین امتحانات، عدم کنترل بر پاسخ سوالات و ... در مردود می‌شوند. کمک می‌کند تا خود را با شرایط وفق دهند.


موفقیت و پیشرفت در آزمون های آزمایشی باعث افزایش اعتماد به نفس می‌شود، به ویژه برای داوطلبانی که همیشه فکر می‌کنند دیر کرده اند، یک ساعت مطالعه می‌کنند و دو ساعت خود را با دیگران مقایسه می‌کنند. از طرفی با شرایط مشابه جلسه بسیار آشنا می‌شوید و یاد می‌گیرید که چگونه خود را با شرایط روحی و روانی جلسه تطبیق دهید و مدیریت زمان، مدیریت استرس و مدیریت اراده را به خوبی یاد بگیرید، مخصوصا برای افرادی که صندلی اعدام رو اشتباه بگیر.

 

اهمیت بر هیچکس پوشیده نیست و هر ساله تعداد زیادی در بسیاری از و خود را در محک می‌زنند. این امر اهمیت شرکت در آزمون آزمایشی را نشان می‌دهد، زیرا می‌توان با اطمینان گفت که اکثر رتبه های برتر حداقل یک انجام داده اند. به شما امکان می‌دهد در طول سال بارها و بارها خود را در چارچوب یک آزمون رسمی آزمایش کنید. در این مقاله سعی داریم اهمیت در را یادآور شویم. و خطرات انصراف را به من گفت.

مشاوره خصوصی، تعداد که از دانش علمی عالی برخوردار بودند و با شرایط عالی در می‌کردند کم نبودند اما به دلیل عدم تجربه در برگزاری روز بسیار بدی را سپری کردند و به نتیجه مطلوب نرسیدند. این موضوع اهمیت را نشان می‌دهد و باید در طول سال با در و یادگیری مهارت های شرکت در به صورت حرفه ای خود را در روز مجسم کنید. با در یک، این فرصت را به دست می‌آورید که نحوه رسیدگی به دشوار و ساده را بیاموزید و درک کنید که اگر یک سوال دشوار و پیچیده به نظر می‌رسد، به اندازه سایر رقبای شما دشوار خواهد بود، انگار مدام در حال هستید!

 

بسیار مهم است که با انجام یاد بگیرید که سخت را با تله پشت سر بگذارید و وقت خود را به راحتی با پاسخ دادن به که می‌دانید تلف نکنید. بدن شما باید به یک جلسه تست حدودا 4 ساعته با انرژی زیاد عادت کند و این توانایی را فقط با انجام جلسات منظم می‌توانید تقویت کنید. این کار فقط در یکی دیگر از تجربه های مهمی که به اهمیت در پی می‌برید مدیریت زمان است. ممکن است در اولین با زمان مشکل داشته باشید. اما این مشکل باعث می‌شود که سعی کنید زمان خود را برای هر درس مدیریت کنید و در با مشکل محدودیت زمانی مواجه نشوید. البته این نکته نیز مهم است که شما از طریق از بالاترین کیفیت برخوردار باشید. با شرکت در یک برنامه جامع دریافت کنید، نکته مهم دیگر این است دارای برنامه راهبردی جامعی هستند باید به این نکته توجه داشته باشد که در طول سال تعداد زیادی برای کنید. پس اگر این ساختاری و بدون برنامه نباشد، قطعا با مشکل مواجه خواهید شد. برای یا باید به مشاور مراجعه کرد یا با برنامه جامعی داشت.

 

اگر مشاور ندارید حتما از طرح استراتژیک سازمان استفاده کنید. این برنامه استراتژیک مسیر شما را به سمت مشخص می‌کند. شما تصدیق می‌کنید که نمی‌توانید یک یک ساله مناسب را بر اساس تجربه شخصی خود ایجاد کنید. دلیل این امر این است که شما تجربه کار با همه مدل های را ندارید. اما تجربه کار با و مدل های مختلف را دارد و از طرفی برنامه راهبردی امتحانات توسط بر اساس تجربیات که در سال های در این ها کرده اند تدوین می‌شود. مطمئن باشید با داشتن یک برنامه استراتژیک جامع و صحیح با در نظر گرفتن فاکتورهای فراوان می‌توانید بهتر مطالعه کنید و روز به روز از پیشرفت خود مطلع شوید. این برنامه یک راه حل خوب مخصوصا برای ماینرهایی است که سردرگم هستند و نمی‌دانند از کجا شروع کنند و برنامه ای برای مرور درس های خود ندارند. پس بهترین راه، بهره مندی از تجربیات مشاورانی که این را طراحی کرده اند و تکیه بر برنامه ای است که سال ها برای تعداد زیادی از دبیرستانی موثر بوده است.

 

 

⭕ تمامی متقاضیان ایجاد «سابقه تحصیلی» می‌توانند در آزمون‌های نهایی شرکت کنند ❗ این فارغ التحصیلان می‌توانند در آزمون‌های نهایی هر سه‌پایه شرکت کنند؛ چرا که برنامه زمانی برگزاری آزمون‌ها به نحوی تهیه شده است که آزمون‌های پایه‌های مختلف هیچ‌گونه تداخلی با یکدیگر ندارند. فرض کنید شخصی که هیچ سابقه تحصیلی ندارد و قصد دارد در سال ۱۴۰۵ که هر سه‌پایه دهم، یازدهم و دوازدهم تأثیر قطعی دارند در آزمون‌های نهایی شرکت کند، می‌تواند همه دروس سه‌پایه را انتخاب و در یک نوبت امتحانی در تمامی آزمون‌ها شرکت کند.


📌 تقویم زمانی و شيوه سفارش کتاب های درسی دانش‌آموزان تمامی دوره های تحصیلی 🔹ثبت سفارش و توزیع کتاب های درسی سال تحصیلی آینده تمامی دوره های تحصیلی از طریق پنجره ملی خدمات دولت هوشمند به نشانی my.gov یا پنجره واحد خدمات الکترونیک وزارت آموزش و پرورش به نشانی my.medu یا سامانه irtextbook و برابر جدول تقویم زمانی بالا انجام می‌شود.

⭕دستورعمل آزمون ورودی مدارس دوره اول و دوم سمپاد(تیزهوشان) و دوره دوم نمونه دولتی ✔️

⬅️ثبت نام :18 الی 28 فروردین 1403
📌آزمونپایه هفتم 31 خرداد و پایه دهم 1 تیرماه

⭕ تعداد معدل های ۱۹ در امتحانات نهایی دوازدهم ✔️

۵.۱رشته ریاضی
۴.۷ رشته تجربی
۱.۱ رشته انسانی

 

⭕جذب ۳۲۰ هزار دانشجوی خارجی در ۵ سال آینده ❗ اکنون بیش‌از ۲۰۰ دانشگاه کشور مجوز جذب دانشجوی بین‌المللی از سازمان امور دانشجویان را دارند. ما امیدواریم تا ۴ یا ۵ سال آینده ۳۲۰ هزار دانشجوی خارجی را جذب کنیم. ⭕برنامه‌ریزی برای تحصیل ۵۰ درصد دانش‌آموزان متوسطه در هنرستان ❗ مجموعا ۳۹.۸ درصد دانش‌آموزان متوسطه در هنرستان‌ها در حال تحصیل هستند ولی این عدد باید به ۵۰ درصد برسد. پیام این اتفاق این است که دولت به دنبال انسداد مبادی بیکاری از دوره دانش‌آموزی است. ⭕ «تغییر تقویم آموزشی مدارس» در انتظار بررسی در صحن علنی مجلس ❗


طرح «تغییر تقویم آموزشی» در کمیسیون آموزش مجلس تصویب شده است. این طرح هم اکنون در نوبت مطرح شدن در صحن علنی مجلس است که در صورت تصویب، انعطاف زیادی در تصمیم گیری‌های مدرسه‌ای صورت می‌گیرد. به موجب این طرح، استان ها می‌توانند تاریخ شروع و پایان مدارس را متناسب با شرایط منطقه موردنظر تغییر دهند. هر فرد ۱ فرصت ترمیم دارد و کسانی که قبلا استفاده کردند بازم میتونن ترمیم کنن امسال ثبت نام الکترونیکه هنوز شروع نشده و احتمالا اواسط ماه آتی از درگاه اینترنی ثبت نام صورت بگیره افرادی که هدفشون کنکور ۱۴۰۴ به بعده توی بقیه پایه ها باید ایجاد سوابق کنند

 

فارغ التحصیلان دارای سابقه تحصیلی در نظام جدید آموزشی و نظام سالی واحدی پس از سال ۱۳۸۴ که متقاضی ترمیم نمره هستند، می‌توانند در آزمون‌های نهایی خرداد سال ۱۴۰۳ شرکت کنند. فرصت ترمیم نمره برای هر نفر یک مرتبه است و این امکان برای همه داوطلبان حتی افرادی که پیش از این در آزمون‌های ترمیم نمره شرکت کرده اند، فراهم است. به گفته مسئولین، ثبت نام از متقاضیان به صورت الکترونیکی است و زمان و نحوه آن را وزارت آموزش و پرورش اعلام خواهد کرد.

 

⭕جزئیات کنکور فرهنگیان✔

سن:24 ⬅️حداکثر افراد مهر 79 به بعد میتونن شرکت کنن
تاثیر سوابق:50 درصد. ⬅️امتحانات نهایی خرداد 50 درصد تاثیر مستقیم داره
ازمون اختصاصی:

10 %.

⬅️شامل درس های :

🟡هوش استعداد معلمی
🟡تعلیم و تربیت اسلامی

کنکور تخصصی:

15 درصد.

⬅️همون دروس اختصاصی رشته خودتونه

ارزیابی شایستگی:

25 درصد.

⬅️گزینش و مصاحبه و تحقیقات محلی

 

⭕بخشنامه ترمیم نمره و ایجاد سابقه منتشر شد ✔ 📌 تاریخ ثبت نام : نوشته نشده 💻نحوه ثبت نام : اینترنتی و بدون نیاز به مراجعه حضوری 👨🏫غیبت در آزمون به هرعلتی: کسب نمره صفر 🔴در صورت غیبت : امکان ترمیم در سال بعد وجود دارد (برای ترمیم اولی ها فعلا) هزینه هر درس 50 هزار تومان❗ برنامه آزمون های هماهنگ کشوری شبه نهایی پایه های دهم و یازدهم 🔹با هدف آشنایی دانش آموزان پایه های دهم و یازدهم با نمونه سوالات آزمون های استاندارد و مفهومی، برنامه آزمون های هماهنگ کشوری شبه نهایی اعلام شد.

🔴بودجه بندی طراحی سوالات امتحانی از ۹۰ درصد حجم کتب درسی است. ⭕رد شدن در مصاحبه با خرابی دندان 🟡آیا خرابی دندان باعث رد شدن در مصاحبه می‌شود؟ 🔹طبق مقررات وزارت آموزش و پرورش، داشتن دندان کمتر از 19 عدد در دهان، منع استخدامی دارد و استخدام این افراد ممنوع است. 🔹پوسیدگی دندان تا 8 عدد، صاف نبودن دندان ها و زرد بودن‌ آنها منعی جهت استخدام ندارد.

▪️تصحیح اوراق به صورت الکترونیکی خواهد بود. ▪️تمام سوالات از کتاب درسی طرح خواهد شد. ▪️اطلاع رسانی برای ثبت نام ترمیم نمره در موعد مقرر انجام خواهد شد. ▪️داوطلبانی که در سال گذشته ترمیم نمره را انجام داده اند امسال می‌توانند در ترمیم نمره شرکت کنند. ▪️هزینه ثبت نام برای ترمیم نمره برای هر درس ۵۰ هزار تومان است.‌ ▪️۳۰۰۰۰ دانش آموز و ۶۰۰۰ داوطلب فارغ التحصیل امسال در امتحانات نهایی شرکت می‌کنند.

 • اطلاع از تاریخ کنکور 1404 - جهت آمادگی مزایا و معایب تاثیر سوابق تحصیلی و نمرات چقدر است؟

حضور یک جامعه آماری بزرگ تجربی، یکی از دلایل اصرار ما بر انجام تست ساختگی، جامعه آماری آزمون ساختگی است. خب شاید برای شما هم سوال باشد که جامعه آماری چه تاثیری روی کسانی که می‌خواهند در کنکور قبول شوند چه تاثیری دارد. خوب، اهمیت جامعه آماری زمانی مشخص می‌شود که شما معدنچیان بخواهید خود را با دیگران مقایسه کنید. بنابراین یکی از دلایل اصلی اهمیت شرکت در، آمار بالای این گونه آزمون ها است. شما احتمالاً یکی از 30 نفر اول مدرسه خود هستید و همچنین شاگرد اول هستید. اما وقتی می‌کنید نتیجه دلخواه را نمی‌گیرید. این اصلا تعجب آور نیست. نکته مهم در تراز شما در آزمون با جامعه آماری بالاست; چرا که جامعه آماری بالا می‌تواند این امکان را فراهم کند تا رتبه نهایی شما در را بر اساس نمره پیش بینی کنید و شاید رتبه شما در مدرسه به تنهایی کافی نباشد.

 

در واقع با جامعه آماری زیاد نوعی شبیه سازی واقع بینانه برای تعیین علمی موقعیت شماست. شاید یک تست برای آن انجام دهید، جامعه آماری آن فقط باید 100 نفر باشد و شما نفر دهم باشید. اما باید ببینید در که تعداد آن بیش از 10 هزار یا 50 هزار نفر است چه سطحی می‌گیرید تا دید واقع بینانه تری به وضعیت خود داشته باشید تا پس از دیدن نتیجه خود شوکه نشوید! اهمیت بر هیچکس پوشیده نیست و هر ساله تعداد زیادی در بسیاری از می‌کنند و خود را در محک می‌زنند. این امر را نشان می‌دهد، زیرا می‌توان با اطمینان گفت که اکثر رتبه های برتر حداقل یک انجام داده اند. به شما امکان می‌دهد در طول سال بارها و بارها خود را در چارچوب یک کنید. در این مقاله سعی داریم اهمیت در را یادآور شویم. و خطرات انصراف را به گفت.

 

تعداد که از دانش علمی عالی برخوردار بودند و با شرایط عالی می‌کردند کم نبودند اما به دلیل عدم تجربه در برگزاری روز بسیار بدی را سپری کردند و به نتیجه مطلوب نرسیدند. این موضوع اهمیت را نشان می‌دهد و باید در طول سال با و یادگیری مهارت های به صورت حرفه ای خود را در روز مجسم کنید. با شرکت در، این فرصت را به دست می‌آورید که نحوه رسیدگی به سوالات دشوار و ساده را بیاموزید و درک کنید که اگر یک سوال دشوار و پیچیده به نظر می‌رسد، به اندازه سایر رقبای شما دشوار خواهد بود.

 

بسیار مهم است که با انجام یاد بگیرید که سخت را با تله پشت سر بگذارید و وقت خود را به راحتی با پاسخ دادن به که می‌دانید تلف نکنید. بدن شما باید به یک جلسه تست حدودا 4 ساعته با انرژی زیاد عادت کند و این توانایی را فقط با انجام جلسات تست منظم می‌توانید تقویت کنید. این کار فقط در یکی دیگر از تجربه های مهمی که به اهمیت پی می‌برید مدیریت زمان است. ممکن است در اولین امتحانات با زمان مشکل داشته باشید. اما این مشکل باعث می‌شود که سعی کنید زمان خود را برای هر درس کنید و در جلسه کنکور با مشکل محدودیت زمانی مواجه نشوید. البته این نکته نیز مهم است که شما از طریق از بالاترین کیفیت برخوردار باشید.

نکته مهم دیگر این است که دارای برنامه راهبردی هستند باید به این نکته توجه داشته باشد که در طول سال تعداد زیادی کتاب برای مطالعه کنید. پس اگر این مطالعه ساختاری و بدون برنامه نباشد، قطعا با مشکل مواجه خواهید شد. برای برنامه ریزی یا باید به مراجعه کرد یا با برنامه جامعی داشت.

 

اگر مشاور ندارید حتما از طرح استراتژیک سازمان و برنامه ریزی استفاده کنید. این برنامه استراتژیک مسیر شما را به سمت کنکور مشخص می‌کند. شما تصدیق می‌کنید که نمی‌توانید یک برنامه تحصیلی یک ساله مناسب را بر اساس تجربه شخصی خود ایجاد کنید. دلیل این امر این است که شما تجربه کار با همه مدل های را ندارید. اما تجربه کار با و مدل های مختلف را دارد و از طرفی برنامه راهبردی امتحانات توسط مجرب بر اساس که در سال های گذشته در این آزمون ها کرده اند تدوین می‌شود. مطمئن باشید با داشتن یک برنامه استراتژیک جامع و صحیح با در نظر گرفتن فاکتورهای فراوان می‌توانید بهتر کنید و روز به روز از پیشرفت خود مطلع شوید. این برنامه یک راه حل خوب مخصوصا برای ماینرهایی است که سردرگم هستند و نمی‌دانند از کجا شروع کنند و برنامه ای برای مرور درس های خود ندارند. پس بهترین راه، بهره مندی از تجربیات مشاورانی که اینها را طراحی کرده اند و تکیه بر برنامه ای است که سال ها برای تعداد زیادی از دبیرستانی موثر بوده است.

 

یکی از دلایل اصرار ما بر انجام ساختگی، جامعه آماری ساختگی است. خب شاید برای شما هم سوال باشد که جامعه آماری چه تاثیری روی کسانی که می‌خواهند قبول شوند چه تاثیری دارد. خوب، اهمیت جامعه آماری زمانی مشخص می‌شود که شما معدنچیان بخواهید خود را با دیگران مقایسه کنید. بنابراین یکی از دلایل اصلی اهمیت شرکت، آمار بالای این گونها است. در واقع با نوعی شبیه سازی واقع بینانه برای تعیین علمی موقعیت شماست. شاید یک برای آن انجام دهید، جامعه آماری آن فقط باید 100 نفر باشد و شما نفر دهم باشید. اما باید ببینید در آزمونی که تعداد شرکت کنندگان آن بیش از 10 هزار یا 50 هزار نفر است چه سطحی می‌گیرید تا دید واقع بینانه تری به وضعیت خود داشته باشید تا پس از دیدن نتیجه خود شوکه نشوید.

 

 

آنچه مهم‌تر از تعطیلات زمستانی است، بحث اصلاح تقویم آموزشی مدرسه است، این تقویم مصوبه مجلس است و صرفا از طریق مجلس شورای اسلامی قابل اصلاح است. بنده معتقدم می‌توان اختیارات بیشتری را به استان‌های کشور داد که متناسب با اقلیم خود، در مورد زمان شروع سال تحصیلی و زمان پایان آن، تصمیم‌گیری کنند.


⭕مدارس پولی... هیچ مدرسه‌ای نمی‌شناسیم پول نگیرد، حتی مدارس محروم هم پول می‌گیرند، چون دولت توانایی و ظرفیت اداره مدارس را ندارد/باشگاه خبرنگاران 🔴 آموزش و پرورش: مدرسه‌های شلوغ، زوج و فرد می‌شوند هر مدرسه‌ای که تعداد دانش‌آموزانش بیش از "پروتکل سختگیرانه" باشد، دانش‌آموزان آن گروه‌بندی روزهای زوج و فرد می‌شوند تا نیمه‌وقت در مدرسه حضور داشته باشند. ⭕مهاجرت داخلی سالانه یک میلیون نفر در ایران طی ۳ دهه اخیر ❗ طی سه دهه اخیر، سالانه به طور متوسط حدود یک میلیون نفر در داخل مرزهای کشور جابه‌جا شده‌اند.
مهاجرت عمدتاً از مناطق کمتر توسعه‌یافته به مناطق توسعه‌یافته اتفاق افتاده است.


استان‌های کرمانشاه، خوزستان و ایلام همواره دارای نرخ مهاجرت منفی بالایی هستند. ۵۰ درصد معلمین ما یک روز هم آموزش ندیده‌اند! ⭕سابقه تحصیلی دانش‌آموزان پایه دهم و یازدهم محفوظ می‌ماند ❗ امسال برای هر سه پایه دهم، یازدهم و دوازدهم سابقه تحصیلی منظور می‌شود. برای پایه یازدهم در سال ۱۴۰۴ و پایه دهم در سال ۱۴۰۵ منظور می‌شود و این مسئله یعنی سابقه تحصیلی دانش‌آموزان محفوظ شده و در زمان مشخص خود اثر می‌گذارد و محاسبه می‌شود. سهم دروس اختصاصی در سابقه تحصیلی به میزان ۲۲ درصد است و مابقی ۵۰ درصد در آزمون سراسری تولید خواهد شد؛ لذا ۲۸ درصد دروس عمومی صرفا در سابقه تحصیلی تولید می‌شود به همین جهت تاکید داریم دروس عمومی را جدی‌تر بگیرند.

 

🔴 ظرفیت خالی در دانشگاه‌ها به ۴۵۰ هزار صندلی رسید 🔹ظرفیت های خالی مانده در سال ۱۴۰۲ در دانشگاه‌ها و آموزشکده‌های کشور به بیش از ۴۵۶ هزار نفر رسید اما با وجود تمدیدهای مختلف در نهایت ۱۱۵ هزار نفر در این ظرفیت‌های خالی ثبت نام کردند. ⭕حضور طلبه‌ها در مدارس موجب کاهش آسیب‌های اجتماعی دانش آموزان شده است ❗ یکی از ظرفیت‌ها و امکاناتی که امروز در آموزش و پرورش کشور وجود دارد و می‌توان از آن بهره‌مند شد، بحث مبلغان طرح امین است. این مبلغان به صورت افتخاری و جهادی در مدارس فعالیت می‌کنند. بر اساس پایشی که توسط آموزش و پرورش انجام شده است حضور این مبلغان در مدارس موجب کاهش آسیب‌های اجتماعی شده است.

 

دانش آموزانی که قبل از ورود به سن مشمولیت موفق به دریافت مدرک دیپلم (پایه دوازدهم) می‌شوند از تاریخ ورود به سن مشمولیت یک سال مهلت معرفی دارند و در صورت قبولی در مقاطع تحصیلی دانشگاهی می‌توانند از معافیت تحصیلی برخوردار شوند. دانش‌آموزانی که قبل از ورود به سن مشمولیت انصراف، ترک یا اخراج از تحصیل داشته‌اند از تاریخ ورود به سن مشمولیت (۱۸ سالگی تمام) ۶ ماه مهلت دارند تا وضعیت خدمتی خود را تعیین تکلیف کنند. مشمولانی که در سن مشمولیت (۱۸ سال تمام) در مقطع دیپلم فارغ التحصیل، انصراف، اخراج یا ترک تحصیل داشته‌اند از تاریخ فراغت، انصراف یا موارد دیگر حداکثر یک سال مهلت دارند تا با همراه داشتن برگ اعلام وضعیت تحصیلی برای تعیین تکلیف خدمتی خود از طریق یکی از دفاتر پلیس +۱۰ اقدام کنند.
🟡مشمولانی که در ماه‌های خرداد تا شهریور سن مشمولیت موفق به اخذ مدرک دیپلم شده اند تا پایان شهریور سال بعد مهلت معرفی دارند.

 

⭕امسال برای هر سه پایه دهم، یازدهم و دوازدهم سابقه تحصیلی منظور می‌شود ❗ طرح هر کلاس یک کتابخانه در سال جاری برای ۲۰ هزار کلاس درس در مناطق محروم طراحی شده است. 🔴ترمیم نمره دیپلمه های سال ۸۴ به بعد فقط یکبار 🔹دیپلمه‌های نظام جدید آموزشی و سالی واحدی ۸۴ به بعد می‌توانند سال آینده فقط یکبار در امتحانات نهایی خرداد شرکت و نمرات خود را برای آزمون سراسری تیر ۱۴۰۳ ترمیم کنند. 🔹دانش‌آموزان برای امتحانات نهایی نیز برای چهار درس می‌توانند از تک ماده استفاده کنند.


🔴 آزاد سازی مدرک تحصیلی رایگان شد 😎 اگر ظرف مدت ۶ ماه تا یک سال دستگاه‌های اجرایی کشور که مشخصا طبق قانون کار نتوانند شغل مورد نظر یک دانشجو را تامین کند، بعد از ۶ ماه تا یک سال از طریق وزارت کار اعلام بیکاری خود را می‌گیرد و مصوبه‌ای که در خصوص دریافت مدرک تحصیلی در ازای ارائه خدمت برای چنین فردی وجود دارد، در چنین حالتی منتفی می‌شود. 😎 یعنی فرد فارغ التحصیل ۶ ماه تا یک سال بعد از فارغ التحصیلی چنانچه مشخص شود که وی همچنان بیکار است و نتوانسته هیچ جایی مشغول به کار شود، می‌تواند مدرک تحصیلی خود را به صورت رایگان دریافت کند. این امکان در همه مقاطع تحصیلی برای دانشجویان فراهم است

 

⭕مشمولان غایب اجازه شرکت در کنکور را ندارند ❗ ذطبق اعلام سازمان سنجش، مشمولان غایب مجاز به ادامه تحصیل نیستند و در صورت شرکت در آزمون سراسری و قبولی در آن، دانشگاه‌ها مجاز به ثبت‌نام از آنها نمی‌باشند. کارکنان وظیفه (سربازان حین خدمت) مجاز به تحصیل همزمان با انجام خدمت نیستند. این افراد در صورت قبولی در دانشگاه و داشتن شرایط ادامه تحصیل، از خدمت ترخیص خواهند شد. ⭕مدارس دولتی تقویت شوند به جداسازی دانش‌آموزان نیازی نیست ❗ مطابق بررسی‌های بین‌المللی ۱.۵ تا ۳ درصد کودکان در جامعه تیزهوش هستند ما برای یک تا دو درصد دانش‌آموزان برنامه ریزی کرده و مدارس تیزهوشان دایر می‌کنیم و این جلوه‌ای از عدالت آموزشی است. اگر مدارس دولتی تقویت شوند جداسازی دانش‌آموزان ضروری نیست، بنده به مدارس سمپاد اعتقاد دارم زیر آن را یک ضرورت برای پاسخگویی به استعداد ویژه دانش‌آموزان تیزهوش می‌دانم.


⚠️ شرایط جدید مصاحبه دانشگاه فرهنگیان ❗️تغییرات اساسی با سال های قبل ❌ ارزیابی در آزمون دانشگاه فرهنگیان ۱۴۰٣ سه ابزار دارد: 1️⃣ آزمون کنکور سراسری 2️⃣ کانون ارزیابی (مصاحبه حضوری) 3️⃣ بررسی میدانی و تحقیقات. مرحله اول: دریافت مدارک خوداظهاری، تحصیلی و بررسی سلامت جسمی و روانی. مرحله دوم: ارزیابی تکمیلی. تفسیر مرحله دوم؛ ارزیابی تکمیلی: در این بخش داوطلب باید در سه بخش عمومی، اختصاصی (بحث گروهی) و تخصصی (بازی گروهی و آزمون رایانه ای) گزینش شوند. 📍 بخش عمومی:‌ باور به ارزش‌های ملی، رعایت پوشش و آداب، مهارت‌های ارتباطی، خلاقیت و نوآوری، مسئولیت پذیری، حجاب

 

📍 بخش اختصاصی:‌ مهارت تدریس، مهارت تربیت، انگیزه معلمی، مقام‌های علمی، کاربست فناوری در آموزش، سوابق و فعالیت‌های تحصیلی و آموزشی، لوح تقدیر، سوابق بسیج فعال و... ⭕ بخش تخصصی: تسلط بر برنامه تربیتی، پژوهش‌های مرتبط با بهبود عملکرد معلم، نظارت توسط ارزیابان در جلسه جدید مصاحبه بررسی میدانی (پرس‌جوی محلی): ۱- باور و التزام عملی به ارزش‌ها ۲- رعایت آداب، اخلاق و آراستگی پوشش ٣- سوپیشینه ✅توجه کنید نمره مصاحبه ٢۵ درصد تأثیر قطعی در پذیرش دارد. ☢توضیحات بیشتر به زودی از کانال کنکور فرهنگيان کشور 🔹(فعلا نیاز به تهیه هیچ جزوه و کتابی برای مصاحبه نیست. با قدرت فقط بر روی کنکور متمرکز باشید و از حاشیه دوری کنید)

 

♦ مشاوه تخصصی موسسه حرف آخر و سفارش و تخفیف پکیج های تضمینی قبولی پزشکی: 09120663015

 

 

The standard determines the amount of learning as well as the strengths and weaknesses of the students and thus helps them to base their programs on more principles. The trial targets voluntary studies and prevents academic confusion and disorder in their planning and thus forces them to work.

نظرات کاربران
*نام و نام خانوادگی
* پست الکترونیک
* متن پیام

بستن
*نام و نام خانوادگی
* پست الکترونیک
* متن پیام

11 نظر
saya karimi
یکشنبه ششم خرداد ۰۳
پاسخ
()
()
saya karimi
مرسييي از اطلاعات خوبتون. من از همين وبسايت پکيجهامو گرفتم الانم دارم عالي ميخونم برا کنکور سال بعد
rojin alaveisi
جمعه چهارم خرداد ۰۳
پاسخ
(1)
()
rojin alaveisi
مشاوره حرف اخر بهترينه بنظرم چون تونستم به هدفم برسم با تيم مشاوره خوبشون براي انتخاب رشته 1402
میترا یزینلی
جمعه بیست و چهارم فروردین ۰۳
پاسخ
(2)
()
میترا یزینلی
براي ارتباط با مشاورهايي که تجربه خوبي دارند براي سفارش با کدام شماره هماهنگ شوم؟
پاسخ مدیر سایت
حتما با شماره های 02166096851 0912066315 تماس بگیرید تا بهترین مشاوران باهاتون تماس بگیرند
پاسخ مدیر سایت
akam zemani
جمعه بیست و چهارم فروردین ۰۳
پاسخ
(1)
()
akam zemani
من تجربشو دارم که ميگماولش شک داشتم بعد متوجه شدم حرف اخر بهترين موسسه کنکوريهاز خيليا هم شنيدم به نظرمن عاليهتابحال نديدم کسي تاييدشون کرده باشه
لطیفه کمالی
جمعه بیست و چهارم فروردین ۰۳
پاسخ
(1)
()
لطیفه کمالی
من از يکي از دانش اموزاي حرف اخرم و خيلييييي خوب بود و حتي توي تعطيلي هاي عيد هم هستن مشاورانش
حسن
یکشنبه دهم اردیبهشت ۰۲
پاسخ
(2)
(2)
حسن
سلام ببخشيد در کنکور سال۱۴۰۳ معدل يازدهم هم حساب خواهد شد؟
پاسخ مدیر سایت
سلام احتمالا 11م هم
پاسخ مدیر سایت
حسن
یکشنبه دهم اردیبهشت ۰۲
پاسخ
(3)
(3)
حسن
خواهرم در کنکور سال 1401 با حرف اخر پیش رفت الان دانشجوی دندان پزشکی سنندج هستش
پاسخ مدیر سایت
سلام موفق باشید
پاسخ مدیر سایت
رضیه پورمحمدی
پنج شنبه دهم فروردین ۰۲
پاسخ
(2)
(3)
رضیه پورمحمدی
حرف آخر واااااااااقعا خیلییی خوبه برای کنکور قبول شدن
رضیه
پنج شنبه دهم فروردین ۰۲
پاسخ
(2)
(2)
رضیه
سلام وقتتون بخير ببخشيد براي کساني ک سال ۱۴۰۳ کنکور دارند فقط معدل نهايي يعني سال ۱۲ام مهم است؟
پاسخ مدیر سایت
سلام هم آزمون کنکور + معدل نهایی
پاسخ مدیر سایت
آرزو علیخانی
جمعه پنجم اسفند ۰۱
پاسخ
(2)
()
آرزو علیخانی
خيلي عالي بود. ممنونم
mehran
پنج شنبه نوزدهم خرداد ۰۱
پاسخ
(2)
()
mehran
سلام و خسته نباشيد خدمت کارشناس محترم سوابق تحصيلي براي ما داوطلبيني که سال 89 مدرک پيش دانشگاهي (دوازدهم) رو گرفتيم و نهايي برگزار نشده به چه شکل خواهد بود؟؟؟ (از اونجايي که تاثير فقط سال دوازدهم هست معدل کتبي ديپلم ما اعمال نميشود!)
پاسخ مدیر سایت
سلام نهایی شما همان سال آخر یعنی سوم دبیرستان هستش، تاثیر قطعی 40% معدل فقط برای 1402 هستش
پاسخ مدیر سایت

ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید

whatsupmailaparatlinkedintwiter
logo

- دفتر مرکزی ما:
تهران، میدان انقلاب، ضلع جنوب شرقی، ساختمان مترجمان، ارتباط با موسسه رسمی حرف آخر: 02166096851
- شماره تلفن‌های تماس با بخش مشاوره و خرید پکیج:
09120663015 - 09399585899
آقای دکتر سامان یاری (مشاور تحصیلی و کنکوری)