تاریخ جامع انسانی حرف آخر نسخه اصلی | آخرین آپدیت 1403 جدید ,

menuordersearch
harfehakharpub.com
قبلی
بعدی

تاریخ جامع انسانی حرف آخر نسخه اصلی | آخرین آپدیت 1403 جدید

(0)
(0)

پکیج تاریخ انسانی حرف آخر (3 سال کامل) - موجودی: 5000

https://harfehakharpub.com/uploadfile/file_portal/site_6943_web/file_portal_end/بخش-محتوایی-سایت/صفحات-سایت/تاریخ-جامع-انسانی-حرف-آخر.jpg
تاریخ جامع انسانی حرف آخر نسخه اصلی | آخرین آپدیت 1403 جدید
رنگ و مدل کالا
پکیج تاریخ انسانی حرف آخر (3 سال کامل)
تعداد
+
_
عدد
595,000 تومان
780,000 تومان
موجود
تاریخ جامع حرف آخر به صورت مفهومی و ساده توسط استاد مصطفی رضایی مهر تدریس شده که شامل تدریس جامع درسنامه، راهکار تست زنی، مرور مطالب کنکور، حل تست و کلاسهای رفع اشکال آنلاین است. تدریس مفهومی تاریخ جامع دهم یازدهم دوازدهم حرف اخر با آموزش از پایه کمک میکند بتوانید با اختصاص حداقل زمان میتواند درصد 100 کنکور را کسب کنید و همچنین در امتحانات مدرسه نیز بیشترین نمره را کسب کنید - - - ✅ پرداختی و واریز مستقیم به شماره حساب بانک ملت، به اسم خود موسسه حرف آخر ✅ تمامی ویدیوهای آموزشی ضبط جدید هستند و برای کنکور 1403/1404 در اختیار داوطلبان قرار می‌گیرند. ✅ ویدیوهای آموزشی در بستر نرم‌افزار حرف آخر (vod) به صورت آنلاین یا آفلاین قابل مشاهده هستند. داوطلبان برای مشاهده به صورت آفلاین می‌توانند ویدیوهای آموزشی را در درون نرم‌افزار دانلود کنند. ✅ داوطلبان در این دوره می‌توانند در کلاس‌های آنلاین این دوره که مکمل ویدیوهای آموزشی اساتید حرف آخر هستند شرکت کنند. ✅ ویدیوهای آموزش تخصصی تاریخ با رویکرد تستی و همراه با کلاس‌های آنلاین مکمل برگزار می‌شوند. ✅ ویدیوهای آموزشی فصول با رویکرد تکنیکی/کنکوری و همراه با کلاس رفع اشکال (End Class) برگزار می‌شوند. - - - ✅ ⇔ گواهینامه‌ها و استاندارد‌های مطمئن: این وبسایت مرکزی، دارای مجوز رسمی نماد اعتماد الکترونیکی وزارت صمت، نشان طلایی نمادملی ساماندهی الکترونیکی، گواهی‌نامه SSL Certificate امنیت دیجیتال، مجوز فروشگاهی معتبر متصل به درگاه رسمی بانک، حساب اصلی موسسه است.

بررسی تخصصی پکیج تاریخ جامع حرف اخر

  • مدرس: استاد مصطفی رضایی مهر
تدریس:سطر به سطر کتاب 3 پایه
الگو:پویانمایی/تصویرسازی/انیمیشن
سنجش:تمرینات/تست/آزمون
مدرس:مسلط به تدریس/گفتمان روان و جذاب
ویژگی:جامع بودن/جمعبندی/زمان کم

 

تاریخ جامع حرف آخر، پکیج تاریخ رشته انسانی جامع است و با تدریس استاد مصطفی رضایی مهر برای 1403 کنکور سراسری + امتحان نهایی سال دهم یازدهم دوازدهم تولید شده که همراه تست، جزوه و کتابکار رایگان است. این محصول دارای مشاوره ادبیات علوم انسانی نیز هست و پک جدید آپدیت تاریخ موسسه خاصیت دانلود در اپلیکیشن آنلاین VOD را دارد تا در روند آموزش کامل یک محصول کاملا ویژه باشد.

 

مشاهده پکیج جامع تخصصی انسانی حرف آخر | آخرین آپدیت 1403 جدید


تاریخ جامع حرف آخر به صورت مفهومی و ساده توسط استاد مصطفی رضایی مهر تدریس شده که شامل تدریس جامع درسنامه، راهکار تست زنی، مرور مطالب کنکور، حل تست و کلاسهای رفع اشکال آنلاین است. تدریس مفهومی تاریخ جامع دهم یازدهم دوازدهم حرف اخر با آموزش از پایه کمک میکند بتوانید با اختصاص حداقل زمان میتواند درصد 100 کنکور را کسب کنید و همچنین در امتحانات مدرسه نیز با حرف آخر انسانی | پکیج‌های آپدیت جدید 1403 - 1404 تخصصی و عمومی بیشترین نمره را کسب کنید
- - -

 

⇔ تاریخ جامع انسانی حرف آخر نسخه اصلی | آخرین آپدیت 1403 جدید با تخفیف

♦ مرور مجدد ویژگی های منحصر بفرد پک تاریخ جامع انسانی
✅ تمامی ویدیوهای آموزشی ضبط جدید هستند و برای کنکور 1403/1404 در اختیار داوطلبان قرار می‌گیرند.
✅ ویدیوهای آموزشی در بستر نرم‌افزار حرف آخر (vod) به صورت آنلاین یا آفلاین قابل مشاهده هستند. داوطلبان برای مشاهده به صورت آفلاین می‌توانند ویدیوهای آموزشی را در درون نرم‌افزار دانلود کنند.
✅ داوطلبان در این دوره می‌توانند در کلاس‌های آنلاین این دوره که مکمل ویدیوهای آموزشی اساتید حرف آخر هستند شرکت کنند.
✅ ویدیوهای آموزش تخصصی تاریخ با رویکرد تستی و همراه با کلاس‌های آنلاین مکمل برگزار می‌شوند.
✅ ویدیوهای آموزشی فصول با رویکرد تکنیکی/کنکوری و همراه با کلاس رفع اشکال (End Class) برگزار می‌شوند.
- - -

 

ایا گاهی اوقات احساس می‌کنید که روش های یادگیری سنتی پکیج تاریخ انسانی حرف آخر (3 سال کامل) کاملا با سبک شما سازگار نیستند؟ یا شاید، شما به طور طبیعی کنجکاو هستید، دائما در جستجوی اطلاعات جدید هستید، اما مطمئن نیستید که چگونه این انرژی را هدایت کنید؟ این مسیر ممکن است همان پلی باشد که شما به دنبال ان بوده اید! مربی ما شما را از طریق برخی از راهنمایی ها و استراتژی های مبتنی بر شواهد برای مقابله با شایع ترین مسائل در هنگام یادگیری راهنمایی می‌کند. عادت های مطالعه ساختمان: تکنیک هایی را برای تعیین اهداف خود کشف کنید، یک روال یادگیری سازنده را ایجاد کنید و یادگیری فعالیت روزانه خود را انجام دهید.

 

♦ آشنایی با پکیج‌های دروس تخصصی حرف آخر 1403 | بسته 0 تا 100 تجربی، ریاضی و انسانی


استراتژی های یادگیری: در مورد تکنیک های مختلف برای بهبود اثربخشی جلسات یادگیری خود بدانید. یادگیری خود را برنامه ریزی کنید: خود را با تکنیک هایی برای ترسیم اهداف یادگیری خود و مسیرهای دستیابی به انها تجهیز کنید. سلامت روانی: اهمیت سلامت روان در سفر یادگیری خود را درک کنید و روش هایی را برای اولویت بندی ان بدست اورید. یادگیری مشارکتی: اموزش خود را با استفاده از قدرت همکاری گروهی افزایش دهید. یاد بگیرید چگونه گروه مطالعه خود را راه اندازی کنید. انگیزه یادگیری: شیرجه رفتن به تاکتیک های ضروری برای حفظ اشتیاق خود را برای یادگیری زنده، اطمینان از شما درگیر و با انگیزه باقی می‌ماند، بدون توجه به چالش. تاریخ جامع انسانی حرف آخر نسخه اصلی | آخرین آپدیت 1403 جدید

 

اگر چه در درجه اول برای دانش اموزان طراحی شده است، این دوره گنجینه ای از بینش برای هر کسی در هر مرحله از سفر یادگیری خود است. به رادک بپیوندید، یک مربی متعهد که ماموریت زندگی او تغییر نحوه یادگیری جهان است. با هم، گام هایی را به سمت یک تجربه اموزشی مستقل تر و مستقل تر بردارید. ابزارها و بینش های ارائه شده را در اغوش بگیرید و سفر کنید تا یک یادگیرنده ماهر و مستقل باشید. امروز ثبت نام کنید و هنر و علم یادگیری خود را هدایت کنید!

 

چگونه تاریخ را مطالعه کنیم؟ بالا 8 نکات موثر

خود را برای یادگیری اماده کنید هنگام یادگیری مغرضانه نباشید برنامه خود را مدیریت کنید ازمون های بیشتر یک نقشه ذهنی بسازید قبل و بعد از 19 سالگی یاد بگیریدهفتم قرن مفهوم سازی ایده های خود را با تصاویر بصری. موضوع تاریخ یکی از موضوعاتی که اکثر دانش اموزان ان را خسته کننده می‌دانند. اما گاهی اوقات یک موضوع مورد نیاز به طوری که دانش اموزان باید ان را به هر قیمتی مطالعه کنند. بسیاری از دانشجویان در مطالعات خود خوب هستند، اما هنوز هم یادگیری برای انها دشوار است، در حالی که برخی علاقه مند به مطالعه این نیستند. موضوع. همانطور که همه ما می‌دانیم، تاریخ یک موضوع گسترده است، همه چیز پر از، مکان ها و نام ها و اسان نیست که همه چیز را در یک زمان حفظ کنید. با این حال، هر موضوع نیاز به منابع مختلف و مهارت های مطالعه دارد.

⇔ پکیج تاریخ انسانی حرف آخر (3 سال کامل) | محصول جدید VOD جامع آنلاین

تاریخ را می‌توان در یک راه سرگرم کننده و هیجان انگیز. اگر می‌خواهید بدانید که چگونه را به روش های سرگرم کننده یاد بگیرید، این راهنما فقط برای شما. اگر با تکنیک ها و راهنمایی های مناسب به تاریخ نزدیک شوید، تاریخ دیگه برات دردسرساز نخواهد بود موضوع بسیار مهمی است، به ما می‌اموزد که چگونه این تغییرات ایجاد می‌شود و چگونه جامعه، جایی که ما زندگی می‌کنیم، امد. باشد. تاریخ همه چیز در مورد گذشته است که باعث حال و اینده می‌شود. به همین ترتیب. به ما کمک می‌کند تا منشا فرهنگ هایمان را درک کنیم. در نتیجه اگاهی بین فرهنگی را افزایش می‌دهد. نه تنها این بلکه بسیاری دیگر جنبه.

 

وقتی کسی حرفه ای می‌شود در یادگیری، او می‌تواند تغییرات بزرگی در زندگی امروز ایجاد کند. چون اون نگاهی به گذشته و سپس بحث و بهبود حال حاضر. دانشجویانی که مطالعه معمولا یک تمرکز را انتخاب کرده اند، یا اموزش و پرورش، باستانی، مبتنی بر مذهب، هنر، نظامی، و یا هر دیگر نوع هر یک از این تمرکز ها جزئیات زیادی در انها مانند سال ها دارد. نام ها و مکان ها، و سخت است که همه انها را در یک زمان به یاد داشته باشید. برای حفظ همه اینها، وجود دارد برخی از نکات و تکنیک های موثر که می‌تواند به شما کمک کند تا اطلاعات را پمپ کنید با سهولت کامل. بیایید این نکات و تکنیک های زیر را بررسی کنیم، نگاهی بیندازید!


گاهی اوقات، زمانی که همه چیز در دامنه شما یا نه به نفع شما، بنابراین، پس شما دوست ندارید این موضوع را مطالعه کنید. بنابراین، قبل از رفتن به یادگیری یا برای مطالعه مهم است که ان را دوست داشته باشید. به، اضافه کردن ان در دامنه خود را فقط چند راهنمایی و ترفند به دنبال پس از ان انجام شده است وجود دارد. مهمتر از همه، تو باید هدف خود را بدانید. 2. خود را برای یادگیری تاریخ اماده کنید: اگر شما می‌توانید بگویید که شما نمی‌احساس حفظ، پس از ان، عفو شما ممکن است مجبور به مواجهه با برخی از مشکلات در حالی که بهترین کار را در انجام می‌دهد. یک راه برای حفظ بیشتر وجود دارد، به اسکرول کردن ادامه بده


هنگامی که یک موضوع یا یک موضوع تبدیل می‌شود مورد علاقه ما، ما شروع به گرفتن مغرضانه بیش از ان. فقط این کار رو نکن این بد است برای اجرای شما. اجازه دهید با یک مثال روشن کنیم، به عنوان مثال، اگر شما دوست دارید در مورد ساختمان های تاریخی یاد بگیرید و نه در مورد شخصی که مالک ان است. آن. در این صورت شما فقط نیمی از اطلاعات را خواهید داشت. سعی کنید به طور کامل یاد بگیرید و مسیر را منحرف نکنید. برای هر زمان موضوعی لازم است. وقتی موضوع یک موضوع است مانند، زمان زیادی از معمول نیاز دارد. زمان خود را مانند موضوع خود را به شرکت های تابعه و سپس ان شرکت های تابعه در یک چهارم شرکت های تابعه تقسیم کنید و سپس یک مدت زمان را به هر موضوع اختصاص می‌دهد. این بهترین راه برای یادگیری است.

⇔ تاریخ و جغرافیا و آشنایی با ۱۰ آزمون حرف آخر نسخه کنکور 1403 رشته انسانی

هر سکه دو طرف دارد، بنابراین، همانطور که تاریخ قبل از 19هفتم قرن و بعد از 19هفتم قرن. قبل از 19هفتم قرن کاملا متفاوت بود بعد از 19هفتم قرن مخالف ان بود. و یک خوب یادگیرنده تاریخ همه چیز را میداند و نه فقط یک روی سکه را. همچنین، برخی حوادث به هم پیوسته با یکدیگر اما در قرن های مختلف رخ داده است، بنابراین، اگر شما نمی‌توانید کل را مطالعه کنید، پس چگونه می‌توانید حرفه ای شوید؟ ایده های خود را با تصاویر بصری مفهوم سازی کنید: گاهی اوقات، شما در مورد یک خاص خوانده اید رویداد و نمی‌تواند ان را با یک تصویر تشخیص دهد. افسوس! چه ناامیدی بزرگی دلیل یک یادگیرنده باید همه چیز را بداند. تصاویر بصری یادگیری را حتی هیجان انگیز می‌کند و شگفت انگیز. شما می‌توانید در مورد افکار و رویدادهای خود بسیار مطمئن باشید. نیست به این بزرگی؟

اینها نکات اصلی هستند که می‌توانند کمک به شما برای یادگیری با سهولت کامل و اثربخشی. هنگامی که کسی شروع به علاقه به یک موضوع خاص، سپس ان را اسان تر می‌شود برای انها به یادگیری ان. همانطور که بیشتر شما به یک موضوع بدهید، موضوع بیشتر به شما باز می‌گردد. با این حال، در به منظور یک مورخ متخصص، برای شما بسیار مهم است که هوشمندانه مطالعه کنید و نه سخت. بنابراین، فقط نکات بالا را دنبال کنید و تفاوت را خودتان ببینید. را مطمئن شوید که به برخی از ازمون، انها بسیاری که در دسترس هستند انلاین، و ازمون خودتان. شما مطمئن هستید که تفاوت زیادی در پیشرفت خود خواهید دید.


تاریخ یکی از ان موضوعات "مورد نیاز" است که بسیاری از دانش اموزان ان را کسل کننده و خسته کننده توصیف می‌کنند. اما یادگیری می‌تواند سرگرم کننده و هیجان انگیز باشد، به خصوص اگر با نگرش درست به ان نزدیک شوید. جورج سانتایانا، فیلسوف اسپانیایی، میگوید کسانی که از درس نمیاموزند، محکوم به تکرار ان هستند. به عبارت دیگر، اگر نتوانید از اشتباهات گذشته درس بگیرید، احتمالا خودتان انها را انجام خواهید داد. اما دلایل زیادی برای مطالعه وجود دارد. علاوه بر ارائه دانش از گذشته، مطالعه به توسعه مهارت های قابل انتقال کمک می‌کند که شما را برای انواع فرصت های شغلی در جاده اماده می‌کند.

 

بنابراین اکنون که شما در مورد یادگیری پمپاژ می‌کنید، بیایید برخی از تکنیک ها و استراتژی های مفید را بررسی کنیم که اثربخشی مطالعه شما را بهبود می‌بخشد. ایده ها را توسعه دهند. ارتباط برقرار کنید. ممکن است واضح به نظر برسد، اما ما قصد داریم به هر حال به ان اشاره کنیم - بر اساس تاریخچه وقایع است. نظمی که در ان وقایع رخ می‌دهد، برای مطالعه مرکزی است. در نتیجه، بسیار مهم است که یادداشت های شما به ترتیب زمانی باشند. هنگام سازماندهی یادداشت های خود، انها را بر اساس (1) موضوع، (2) سپس سال ها، (3) دهه ها و (4) قرن ها تقسیم کنید.

 

پر از حقایق، رویدادها و جزئیات است. در واقع، اطلاعات زیادی برای یادگیری و حفظ کردن وجود دارد که ممکن است گاهی اوقات غیرممکن به نظر برسد. یکی از کلید های مطالعه و یادگیری، ایجاد ارتباط بین حقایق است. بهترین راه برای انجام این کار این است که با درک تصویر بزرگ شروع کنید و سپس راه خود را به جزئیات برسانید. در طول سخنرانی های خود و هنگام خواندن کتاب درسی خود، همیشه سعی کنید رویدادها، حقایق و جزئیات را در زمینه تصویر بزرگ قرار دهید. چطور جا می‌شوند؟ چرا انها برای انچه اتفاق می‌افتد مهم هستند؟ چگونه از توالی وقایعی که رخ می‌دهد حمایت می‌کنند؟ چیزی وجود ندارد که نتوانید حفظ کنید یا یاد بگیرید اگر از این تکنیک استفاده کنید.

⇒ روش تدریس تاریخ استاد مصطفی رضایی | روانشناسی و خرید قافیه حرف آخر

استفاده از نقشه های ذهنی یکی دیگر از استراتژی های موثر برای تجسم اطلاعات تاریخی در یک نگاه و ایجاد ارتباط است. نقشه برداری ذهن به معنای واقعی کلمه شما را قادر می‌سازد، رویدادها و ایده ها را با استفاده از نمادها، کلمات، رنگ ها و تصاویر به شیوه ای منطقی که وضوح را به ارمغان می‌اورد، درک را بهبود می‌بخشد و شما را قادر می‌سازد تا مقادیر زیادی از اطلاعات را حفظ کنید. پس از ایجاد نقشه ذهن خود، ایده ها و ارتباطاتی را که اکنون در یادداشت های قابل استفاده می‌بینید، توسعه دهید. سپس یادداشت های خود را با انچه که از خواندن کتاب درسی خود و گوش دادن به سخنرانی های کلاس درس انتخاب می‌کنید، تکمیل کنید.

 

حتی اگر ما توصیه می‌کنیم مطالعه و یادگیری داده های کلیدی در درک متنی از تصویر بزرگ، گاهی اوقات تکنیک های حفظ و استراتژی های حفظ چرخش مورد نیاز برای سفارش به حفظ کلیدی، نام ها و رویدادهایی که احتمالا در امتحان خود را ببینید. در چنین مواردی، فلش کارت ها یک ابزار عالی برای حفظ اطلاعات، بهبود یاداوری و ازمایش سطح حفظ شما هستند. برای ایجاد یک کارت فلش، در یک طرف یک کارت 3 × 5، یک رویداد کلیدی، تاریخ یا واقعیت را بنویسید. در طرف مقابل، تعریف، توصیف یا توضیح را بنویسید. استفاده از فلش کارت ها برای حفظ کردن قدیمی است. اما امروز به همان اندازه موثر است که صد سال پیش بود.

 

تماشای فیلم می‌تواند یک روش موثر برای یادگیری و مطالعه تاریخ باشد. مجموعه ای از فیلم ها و مستندها وجود دارد که به طور دقیق وقایع تاریخی را به تصویر می‌کشد. در حالی که اموزشی، اکثر فیلم ها و مستندهای تاریخی نیز بسیار سرگرم کننده هستند. متاسفانه، برخی از فیلم هایی که وقایع تاریخی را به تصویر می‌کشند، به واقعیت تاریخی صادق نیستند. "فهرست شیندلر"، که لهستان تحت اشغال المان در طول جنگ جهانی دوم را به تصویر می‌کشد، یک تصویر تاریخی تا حدودی دقیق ارائه می‌دهد. متاسفانه، فیلم "قلب شجاع"، به عنوان متحرک و سرگرم کننده به عنوان ان است، از لحاظ تاریخی دقیق نیست. اگر در مورد یادگیری تاریخ جدی هستید، مطمئن شوید که فیلمی که انتخاب می‌کنید به واقعیت تاریخی درست است.

 

اکثر تاریخ در متن نوشته شده است. بنابراین تعجب اور نیست که برای یادگیری تاریخ نیاز به مقدار عادلانه ای از خواندن. اما خواندن بیشتر لزوما به این معنی نیست که شما بیشتر یاد خواهید داشت. کلید این است که بیشترین مقدار اطلاعات و دانش را از متن تاریخ خود تا حد ممکن، تا حد ممکن کارامد استخراج کنید. کتاب های درسی تاریخ از کلمات تشکیل شده اند، اما همه کلمات به همان اندازه مهم نیستند. با کشف سلسله مراتب کلمات می‌توانید تا 75 درصد از محتوای کتاب درسی را استخراج کنید در حالی که فقط 25 درصد از متن را بخوانید.

 

با خواندن عنوان شروع کنید. عنوان اکثر کتاب های تاریخ بیشترین بینش را در مورد استدلال اصلی کتاب ارائه می‌دهد. به عنوان مثال، منشا گونه ها توسط چارلز داروین به شما بینش فوری در مورد انچه که کتاب در مورد ان است، گونه های مختلف حیوانات از کجا امده اند و چگونه تکامل یافته اند. هر عنوانی قرار نیست اینقدر توصیفی و مستقیم باشد، اما ارزش ان را دارد که وقت بگذارید تا کشف کنید که چرا نویسنده عنوان را انتخاب کرده است.

اکنون کتاب را باز کنید و سرفصل های فصل ذکر شده در ابتدا را مرور کنید. بسته به نوع کتاب تاریخی که می‌خوانید، سرفصل های فصل به احتمال زیاد به ترتیب زمانی رویدادها یا به شیوه ای سازماندهی می‌شوند که بینش بیشتری در مورد ساختار استدلال ارائه شده ارائه می‌دهند. خواندن سرفصل های فصل به شما یک مرور سریع از انچه که کتاب تاریخ در مورد ان است، ارائه می‌دهد.

 

قبل از کاوش در بدنه هر فصل، چند دقیقه برای خواندن مقدمه و نتیجه گیری فصل صرف کنید. مقدمه و نتیجه گیری اغلب مهمترین و روشنگری بخش های فصل است. در اینجا نویسنده خلاصه ای از استدلال های اصلی، تحقیق ارائه شده در فصل و نتیجه گیری های حاصل شده را ارائه می‌دهد. خواندن مقدمه و نتیجه گیری قبل از خواندن فصل فصل (1) زمینه بهتری برای درک و تفسیر اطلاعات ارائه شده فراهم می‌کند و (2) به شما کمک می‌کند تا بین انچه که خوانده اید و استدلال های نویسنده ارتباط برقرار کنید. مقدمه فصل و نتیجه گیری در کتاب های تاریخ ممکن است به وضوح توسط یک عنوان جسورانه یا خط خالی شناسایی شود یا به سادگی پاراگراف اول و اخر فصل باشد.

⇔ سفارش آزمون های و ادبیات | اقتصاد و آرایه ادبی و عربی و ادبیات تخصصی

برای کتاب های تاریخ، به ویژه کتاب های درسی، غیر معمول نیست که فصل هایی داشته باشند که به بخش هایی تقسیم می‌شوند که به صورت موضعی و / یا به ترتیب زمانی سازماندهی می‌شوند. هنگامی که یک فصل به بخش هایی تقسیم می‌شود، هر بخش معمولا با یک عنوان به دنبال یک خط خالی یا با استفاده از متن برای جمله اول پاراگراف شناسایی می‌شود. خواندن سریع سرفصل های بخش قبل از پریدن به بدنه فصل به شما درک بهتری از ایده های اصلی ارائه شده در فصل می‌دهد. باز هم، به یاد داشته باشید، همانطور که قبلا اشاره کردیم، ابتدا می‌خواهید درک درستی از تصویر بزرگ ایجاد کنید و سپس راه خود را به جزئیات برسانید.

 

سطح بعدی سلسله مراتب در اکثر کتاب های تاریخ، جمله اول هر پاراگراف است. جمله اول پاراگراف برای معرفی نکته اصلی نویسنده استفاده می‌شود، در حالی که جملات زیر شواهد و تجزیه و تحلیل را پشتیبانی می‌کنند. در یک کتاب درسی تاریخ معمولی، خواندن فقط اولین جمله هر پاراگراف خلاصه ای از کل فصل را ارائه می‌دهد. و فراموش نکنید که تمام تصاویر، از جمله عکس ها، نقشه ها و نمودارها را بررسی کنید. اگر نویسنده انها را شامل می‌شد، او این کار را به یک دلیل انجام داد.

 

هنگامی که عنوان کتاب تاریخ خود را خوانده اید و اهمیت ان را کشف کرده اید، عناوین فصل را در جلوی کتاب بررسی کرده اید، عنوان فصل، مقدمه، نتیجه گیری، عناوین بخش و جمله اول هر پاراگراف را خوانده اید، ایده خوبی از نقطه نظر نویسنده خواهید داشت. اکنون وقت ان است که بنشینید و متن بدن را بخوانید، داده های کلیدی، رویدادها و اطلاعات را بررسی کنید تا درک و نظر خود را توسعه دهید. همانطور که هر فصل را می‌خوانید، سعی کنید به سوالات زیر پاسخ دهید: نویسنده سعی دارد چه استدلالی کند؟ نویسنده از چه شواهدی برای حمایت از استدلال خود استفاده می‌کند؟ ایا استدلال نویسنده قانع کننده است؟ چرا? یا چرا که نه؟

همانطور که می‌خوانید، مهم است که یادداشت برداری کنید. اگر کتاب درسی خود را دارید و قصد فروش ان را ندارید، توصیه می‌کنیم افکار، ایده ها و بینش های خود را در حاشیه هر صفحه در حالی که می‌خوانید، یادداشت کنید. اگر کتاب خود را ندارید یا قصد دارید ان را پس از خواندن ان بفروشید، باید در جای دیگری یادداشت برداری کنید. یادداشت های خوب اطمینان حاصل خواهد کرد که شما برای مقاله یا امتحان بعدی خود اماده خواهید شد که در ان دانش، درک و کار شما ازمایش و ارزیابی خواهد شد. یادداشت برداری در کلاس


کلاس شروع می‌شود و استاد شما بلافاصله شروع به صحبت در مورد دوران، دوره ای در تاریخ ایالات متحده، از اواخر قرن هجدهم تا اغاز جنگ داخلی امریکا در سال 18 می‌کند. او هیجان زده است و اطلاعات فقط از دهان او جریان دارد. شما برای چند لحظه گوش می‌دهید و سپس شروع به یادداشت برداری می‌کنید. تو هر چیزی که میگه رو مینویسی در پایان کلاس شما پنج صفحه از یادداشت های فراوان دارید. تو کل سخنرانی رو روی کاغذ ضبط کردی! دست شما گرفتگی دارد و احساس می‌کنید که فقط یک ماراتن را دویدید. فقط یه مشکل تو به یه کلمه از حرفاش گوش ندادی

 

این نوع یادداشت برداری یک مشکل رایج در میان دانش اموزانی است که می‌ترسند چیز مهمی را از دست دهند و هر چیزی را که استادشان می‌گوید بنویسند. این یک عمل معمول در میان دانشجویان تاریخ است که مطمئن نیستند چه چیزی مهم است و چه چیزی نیست. کلید یادداشت برداری در کلاس تاریخ این است که فقط چیزهایی را که واقعا مهم هستند بنویسید. اما چگونه این کار را انجام می‌دهید؟ در زیر کلید یادداشت برداری موثر در کلاس تاریخ شما است.

 

وارد کلاس شوید و تمام خواندن های اختصاص داده شده را تکمیل کنید. هر چه بیشتر اماده باشید، زمانی که به کلاس می‌رسید، اسان تر خواهد بود که شما را دنبال کنید و یادداشت های خوبی بردارید. به طور معمول، استاد شما در مورد موضوعاتی که در کتاب درسی شما ظاهر می‌شود بحث می‌کند. اگر قبلا با موضوع مورد بحث اشنا هستید و در حالی که کتاب درسی خود را می‌خوانید یادداشت های خوبی گرفته اید، نیازی به نوشتن همه چیز نخواهید داشت. همانطور که به سخنرانی استاد خود گوش می‌دهید، به سادگی یادداشت های خواندن خود را با اطلاعات و بینش های جدیدی که در طول سخنرانی یاد می‌گیرید، تعریف کنید.


توجه داشته باشید که چه موضوعاتی برای استاد شما مهم است. برخی از استادان مستقیم هستند و به شما می‌گویند که کدام نکات و موضوعات مهم تر از دیگران هستند، در حالی که دیگران نمی‌خواهند. وظیفه شما این است که تعیین کنید مهمترین نکات مطرح شده در طول یک سخنرانی چیست. اگر شک دارید، دست خود را بلند کنید و بپرسید.
یادداشت های شما باید خوانا و سازمان یافته باشند. این هیچ فایده ای ندارد که یادداشت برداری کنید که نمی‌توانید بعدا به عقب برگردید و بررسی کنید. بلافاصله پس از هر سخنرانی، یادداشت های خود را بررسی کنید تا مطمئن شوید که همه چیزهایی را که نوشته اید درک می‌کنید در حالی که سخنرانی هنوز در ذهن شما تازه است. اگر چیزی که نوشته اید مشخص نیست، ان را روشن کنید. یادداشت های خود را بر اساس موضوع، سپس سال ها، دهه ها و قرن ها سازماندهی کنید. از ستاره ها، فلش ها و سایر دستگاه های نشان گذاری برای شناسایی اطلاعاتی که واقعا مهم هستند استفاده کنید.


همیشه تاریخ و عنوان هر سخنرانی را در یادداشت های خود ثبت کنید. ضبط تاریخ و عنوان در یادداشت های خود را برای هر سخنرانی جدید اجازه خواهد داد که شما را به مراجعه به سخنرانی های خاص در هنگام نوشتن یک مقاله و یا اماده شدن برای امتحان. همچنین، اطمینان حاصل کنید که یادداشت های شما از ترتیبی که استاد شما اطلاعات را در طول سخنرانی ارائه می‌دهد، پیروی می‌کند. در طول فیلم ها توجه کنید. به ندرت استاد شما یک فیلم را در طول کلاس برای اهداف صرفا سرگرمی نشان می‌دهد. اگر استاد شما یک فیلم را برنامه ریزی کرده است، توجه کنید و یادداشت برداری کنید. بسیار محتمل است که امتحان یا مقاله بعدی شما از شما بخواهد موضوع خاصی را که در فیلم مورد توجه قرار گرفته است در نظر بگیرید. اگر مطمئن نیستید که ایا نیاز به یادداشت برداری دارید، از استاد خود بپرسید.


بسیاری از مهارت ها و استراتژی های مورد نیاز برای مطالعه تاریخ همان است که برای مطالعه موضوعات دیگر استفاده می‌شود. اگر می‌خواهید مهارت های تحصیلی و عملکرد خود را در کلاس تاریخ خود بهبود بخشید، توصیه می‌کنیم مقالات زیر و راهنماهای مهارت های مطالعه را بررسی کنید. تکنیک های مطالعه موثر | تاریخ امروز ما مجموعه ای از تکنیک های مطالعه موثر را بسته بندی می‌کنیم.

 

همانطور که در طول مجموعه گفتیم، پر کردن یک راه موثر برای مطالعه نیست. بسیاری از دانش اموزان به تعویق می‌اندازند و تا اخرین لحظه برای مطالعه صبر می‌کنند و معتقدند که بررسی درست قبل از امتحان به انها کمک می‌کند تا دانش خود را حفظ کنند. به جای کمک کردن، پر کردن در اخرین لحظه در واقع باعث استرس و اضطراب بیشتری می‌شود که می‌تواند منجر به نتایج پایین ازمایش شود. در کلاس های درس امروز، دانش اموزان اموزش داده می‌شوند که چه چیزی را مطالعه کنند، اما به ندرت زمان برای اموزش نحوه مطالعه انها وجود دارد. اعتقاد شخصی من این است که اگر ما دانش اموزان خود را به روش مناسب برای اماده شدن برای کلاس اموزش دهیم، انها در اخرین لحظه زمان کمتری را صرف می‌کنند.

 

به یاد داشته باشید که بهترین روش برای مطالعه موثر برای هر موضوع این است که ان را به طور مداوم انجام دهید. مطالعه سه بار در هفته به مدت یک ساعت به شما کمک خواهد کرد بیش از مطالعه یک بار در هفته به مدت سه ساعت. ما قبلا تکنیک های هنرهای انگلیسی / زبان، ریاضیات، علوم و زبان های خارجی را پوشش داده ایم. امروز، ما مجموعه خود را با تامل در تاریخ به پایان می‌بریم. با نگاهی به گذشته، تاریخ یکی از موضوعات مورد علاقه من نبود. دوستش نداشتم، اما از ان هم متنفر نبودم. علاقه من به این موضوع متفاوت بود که در چه دوره ای بحث می‌کردیم. من با مجموعه دختران امریکایی بزرگ شدم، بنابراین ان دوره های تاریخ به ویژه جذاب بودند، زیرا من می‌توانستم انها را به داستان ها مرتبط کنم.

 

در حال حاضر برادر من همیشه یک علاقه مندان به تاریخ بوده است - به ویژه جنگ جهانی دوم. او در مورد ارتش و تمام نبردهایی که رخ داد بسیار اگاه است. او هرگز مجبور نشد در مدرسه برای تاریخ تحصیل کند. اون فقط اینو میدونست من، من تلاش برای به یاد اوردن تمام حقایق و جزئیات. شما احتمالا می‌توانید با برادرم یا من ارتباط برقرار کنید - شما یا "فقط می‌دانید" مواد یا شما نمی‌دانید. مهم نیست که با کدام یک از ما ارتباط برقرار می‌کنید، هنوز هم باید وقت خود را صرف مطالعه تاریخ کنید. با بسیاری از تاریخ ها و مردم، می‌توان ان را بسیار اسان به اشتباه حقایق. و با تاریخ، هیچ فضای واقعی برای تفسیر وجود ندارد. یا اتفاق افتاد یا نیفتاد.

 

شروع کردن مطالعه خود را با ایجاد فلش کارت برای کلاس خود را. کارت های یادداشت رنگی را دریافت کنید تا بتوانید به راحتی دوره ها و دوره های مختلف را بر اساس رنگ جدا کنید (به عنوان مثال جنگ جهانی اول ابی است، جنگ جهانی دوم سبز است). اگر کارت های یادداشت رنگی ندارید، لبه ها را با یک نشانگر یا شارپ ردیابی کنید. هر مجموعه کارت های رنگی را با مشت زدن سوراخ در کارت ها و استفاده از یک حلقه چسب یا با یک نوار لاستیکی نگه دارید. 2. یادداشت ها را به ترتیب زمانی.

 

⇒ مشاوره و برنامه ریزی کنکور علوم انسانی موسسه حرف آخر| خرید سفارش و تخفیف 30 درصد

 

این یک مفهوم نسبتا ساده است. بهترین راه برای به یاد اوردن حقایق یک رویداد این است که انها را به ترتیب به یاد داشته باشید. شما خودتان را گیج خواهید کرد اگر در مورد جنگ انقلابی یادداشت بردارید و انها را به عقب بنویسید. اگر از سیستم کارت یادداشت استفاده می‌کنید، کارت های خود را در یک گوشه شماره گذاری کنید و کارت ها را به این ترتیب نگه دارید. به این ترتیب شما می‌توانید رویدادها را به ترتیب درست بررسی کنید، که باعث می‌شود انها راحت تر به یاد داشته باشید. هنگام یادداشت برداری، فقط مهمترین اطلاعات را بنویسید. یادداشت های شما نباید بازنویسی کل فصل باشد. شما فقط نکات برجسته را می‌خواهید.

 

اگر به دنبال نوع دیگری از منابع هستید، می‌توانید یک برنامه تلویزیونی را بررسی کنید. اما ابتدا حقایق خود را بررسی کنید! هر برنامه ای کاملا واقعی نیست و شما نمی‌خواهید واقعیت را با داستان اشتباه نگیرید. (ابراهام لینکلن واقعا خون اشام ها را نکشته است.) اگر می‌خواهید یک برنامه تلویزیونی (مانند کانال تاریخچه) را تماشا کنید، اطمینان حاصل کنید که این یک حساب واقعی است. و یادت نره... تلویزیون هرگز جایگزین خواندن حقایق نمی‌شود. 5. تست چند گزینه ای انلاین را امتحان کنید. دانش خود را با در نظر گرفتن یک ازمون چند گزینه ای انلاین تست کنید. این یک راه عالی برای بررسی حقایق شما و اطمینان از به یاد اوردن افراد، مکان ها و تاریخ ها است. اما دوباره، درست مانند برنامه های تلویزیونی، مطمئن شوید که این یک مسابقه قانونی از یک منبع معتبر است.

 

از تاریخ چه می‌توانیم یاد بگیریم؟ ایا درک تاریخ می‌تواند به ما در مقابله با چالش هایی که امروز با ان روبرو هستیم کمک کند؟ ایا باید وقایع وحشتناک گذشته را به یاد بیاوریم تا از تکرار انها جلوگیری کنیم؟ اینها برخی از سوالاتی است که در رویدادهای در طول سالها مورد بحث قرار گرفته است. برخی از مورخان بزرگ معاصر جهان، فیلسوفان و متفکران سیاسی به امدند تا افکار خود را در مورد تاریخ، از فرانسیس فوکویاما و سیمون شاما به اگنس هلر و برنارد هنری لوی. برخی از فیلم های زیر را مشاهده کنید یا لیست پخش کامل را در اینجا تماشا کنید.
 

ایا می‌دانستید که می‌توانید عضو موسسه شوید؟ به عنوان یک عضو، شما هر ساله یک جلد در سری ما دریافت می‌کنید، شما با مقالات و فیلم های الهام بخش به ارشیو انلاین ما دسترسی پیدا می‌کنید، می‌توانید جریان های زنده رویدادهای را تماشا کنید و از یک موسسه فرهنگی مستقل و ضروری حمایت کنید. اطلاعات بیشتر ما را در مورد عضویت های مختلف در این صفحه پیدا کنید و به عنوان عضو به موسسه بپیوندید! درباره موسسه عضو شوید.

 

 

مشاوره قبل از تهیه محصول: 09120663015 - 02166096851

پاسخگویی از ساعت 8 الی 24

 


The comprehensive history of the final letter was taught in a conceptual and simple manner by Professor Mustafa Rezaei Mehr, which includes comprehensive teaching of the textbook, test-taking strategies, examination of entrance exam materials, test solutions, and online troubleshooting classes. Conceptual teaching of the last 11th comprehensive date of the last eleventh pack helps you can get 100 percent of the entrance exam with the minimum time, and also get the highest score in school exams

محصولات مشابه

عربی حرف آخر پنج ستاره تشریحی | امتحان نهایی 1403 دوازدهم

عربی حرف آخر پنج ستاره تشریحی | امتحان نهایی 1403 دوازدهم

1,290,000984,000 تومان
+
_
پکیج عربی عمومی و تشریحی سال 12م استاد وحدت - موجودی: 5000
پکیج عربی عمومی و تشریحی سال 12م استاد وحدت
ریاضی انسانی حرف آخر نسخه اصلی | آخرین آپدیت 1403 جدید استاد منتظری

ریاضی انسانی حرف آخر نسخه اصلی | آخرین آپدیت 1403 جدید استاد منتظری

1,740,0001,327,000 تومان
+
_
پکیج ریاضی و آمار جامع (3 سال کامل) - موجودی: 4998
پکیج ریاضی و آمار جامع (3 سال کامل)
پکیج اقتصاد حرف آخر نسخه اصلی | آخرین آپدیت 1403 جدید استاد نصیری

پکیج اقتصاد حرف آخر نسخه اصلی | آخرین آپدیت 1403 جدید استاد نصیری

680,000518,000 تومان
+
_
پکیج اقتصاد رشته ادبیات و علوم انسانی - موجودی: 4999
پکیج اقتصاد رشته ادبیات و علوم انسانی
عربی تخصصی انسانی نسخه اصلی | آخرین آپدیت 1403 جدید

عربی تخصصی انسانی نسخه اصلی | آخرین آپدیت 1403 جدید

1,580,0001,205,000 تومان
+
_
عربی جامع انسانی حرف آخر (3 سال کامل) - موجودی: 4997
عربی جامع انسانی حرف آخر (3 سال کامل)
پکیج جامع تخصصی انسانی حرف آخر | آخرین آپدیت 1403 جدید

پکیج جامع تخصصی انسانی حرف آخر | آخرین آپدیت 1403 جدید

11,240,0007,990,000 تومان
+
_
پکیج دروس تخصصی رشته انسانی (3 سال کامل) - موجودی: 4999
پکیج دروس تخصصی رشته انسانی (3 سال کامل)
روانشناسی حرف آخر نسخه اصلی | روان شناسی 1403 آپدیت جدید استاد پویا کریمی

روانشناسی حرف آخر نسخه اصلی | روان شناسی 1403 آپدیت جدید استاد پویا کریمی

670,000511,000 تومان
+
_
پکیج روانشناسی سال یازدهم و کنکور - موجودی: 5000
پکیج روانشناسی سال یازدهم و کنکور
جامعه شناسی حرف آخر نسخه اصلی | آخرین آپدیت 1403 جدید استاد حدودی

جامعه شناسی حرف آخر نسخه اصلی | آخرین آپدیت 1403 جدید استاد حدودی

770,000587,000 تومان
+
_
پکیج جامعه شناسی جامع رشته انسانی - موجودی: 5000
پکیج جامعه شناسی جامع رشته انسانی
فلسفه دوازدهم حرف آخر | نسخه اصلی آخرین آپدیت 1403 جدید

فلسفه دوازدهم حرف آخر | نسخه اصلی آخرین آپدیت 1403 جدید

870,000663,000 تومان
+
_
پکیج فلسفه سال دوازدهم حرف آخر - موجودی: 5000
پکیج فلسفه سال دوازدهم حرف آخر
منطق حرف آخر انسانی | نسخه اصلی آخرین آپدیت 1403 جدید

منطق حرف آخر انسانی | نسخه اصلی آخرین آپدیت 1403 جدید

590,000450,000 تومان
+
_
پکیج منطق سال دهم حرف آخر - موجودی: 5000
پکیج منطق سال دهم حرف آخر
فلسفه یازدهم حرف آخر | نسخه اصلی آخرین آپدیت 1403 جدید

فلسفه یازدهم حرف آخر | نسخه اصلی آخرین آپدیت 1403 جدید

810,000618,000 تومان
+
_
پکیج فلسفه سال یازدهم حرف آخر - موجودی: 5000
پکیج فلسفه سال یازدهم حرف آخر

ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید

whatsupmailaparatlinkedintelegramtwiter
logo

- دفتر مرکزی ما:
تهران، میدان انقلاب، ضلع جنوب شرقی، ساختمان مترجمان، ارتباط با موسسه رسمی حرف آخر: 02166096851
- شماره تلفن‌های تماس با بخش مشاوره و خرید پکیج:
09120663015 - 09399585899
آقای دکتر سامان یاری (مشاور تحصیلی و کنکوری)