نمونه تدریس شیمی حرف آخر آپدیت 1403 | استاد علی سلوکی ,

menuordersearch
harfehakharpub.com
یکشنبه یکم فروردین ۰۰
(10)
(1)
نمونه تدریس شیمی حرف آخر آپدیت 1403 | استاد علی سلوکی

نمونه تدریس شیمی حرف آخر - کلمه chemistry در اصل از ریشه یونانی از معنای به هم فشردن، با هم ساختن، جوش دادن و کلمه آلیاژ و… اخذ شده ‌است. شیمی یعنی هنر ارتباط با جهان. زبانی برای شنیدن قدرت های پنهان بین ذرات‏‌ها و پیدا کردن حقیقت ماده. شنیدن و دیدن رازگشایی از یک رمز و ابداع یک ترکیب با فراگیری اصولی بر اساس سبک علمی محسوب میشود. در شمایی جامع از علم، در جایگاهی مابین رشته زیست و فیزیک قرار گرفته، اما امروزه، شاخه ای بزرگ و بسیار کاربردی از علم است که به بررسی عناصر، ترکیبات تشکیل شده و ساختار شیمیایی، رفتار و خواص مواد و همچنین تغییرات مواد می‌پردازد.

نمونه تدریس شیمی حرف آخر 1403
شیمی، دانش اتم‌ها، پیوند و مولکول هاست. علمی که می‌تواند ویژگی های ماده، تغییرات و روش خلق آنها را از هسته اتم گرفته تا کهکشان ها تشریح کند و رشته شیمی به پرورش اساتیدی می‌پردازد که با بررسی و تحقیق و آزمایش به نوآوری و ابداع پرداخته و یا فرآورده‌های شیمیایی را کنترل می‌کنند. این علم در تمام مراحل زندگی اعم از زندگی روزمره تا تخصصی ترین مسایل مثل مکانیک کوآنتم نقش دارد.


همچنین شاخه ای از علوم تجربی است و خود شامل شاخه های مختلف شیمی آلی، پلیمر، تجزیه، فیزیک، شیمی کاربردی، معدنی، نانوشیمی را دارد و در مقطع کارشناسی دارای دو گرایش محض و کاربردی است. آنچه از رشته های ریاضی و تجربی قابل لمس است کاربرد دارد، پس دانش آموزان و داوطلبین این رشته باید بتواند به سرعت در راه پیشرفت حرکت کنند. شاید آنهایی که از ریاضی یا فیزیک اصلا لذت نمی‏‌برند دیگر اینرا را نخواهند فهمید..! اما امروزه شیمی حرف آخر این ادعا را رد کرده است.

 

-در اینجا بخوانید: آشنایی بیشتر با شیمی حرف آخر | شیمی 0 تا 100 و 6040

در نظر خیلی ها فقط حفظ کردن صدها فرمول، عدد و رقم است. این دیدگاه بسیاری از دانش‌آموزان متوسطه دوم است. نظری منفی که شکل گرفته..، چرا که حجم مباحث کتاب سه پایه زیاد و زمان تدریس کم است و به ناچار معلمین و دانش اموزان به جای درک و استدلال مطالب، به سمت مسائل حفظی کشیده میشوند. درحالی که ترکیبی از مهارت های استدلالی و ذهنیست و اگر شخصی بخواهد در این درس موفق شود، باید در هر دو حوزه توانا باشد و حتی می‌توان گفت که قدرت استدلال بیش از قدرت حافظه در این درس اهمیت دارد چون حافظه فقط می‌تواند به مطالعه سرعت بدهد اما حلال یادگیری تسلطی نیست.

 

دانش آموزان و داوطلبان کنکوری لازم است در درس های ریاضی، شیمی و فیزیک، عالی باشند و از فراگیری لذت ببرد و خسته نشوند و به آن علاقمند باشند، همچنین دانش آموزان باید شجاع باشند و نیز وسواس نداشته باشند. در این مقاله ما در سایت مرکزی حرف اخر، به بررسی نمونه تدریس پکیج پرداخته‌ایم و تلاشمان بر اینست که موارد مهم و ویژگی های منحصر بفردش را مورد بررسی قرار دهیم.

 


شما باید بدانید که چقدر می‌خواهید برای مطالعه وقت بگذارید. تعیین زمان و میزان مطالعه به انسان آرامش می‌دهد و این آرامش باعث افزایش سرعت یادگیری و سرعت مطالعه می‌شود. دانش آموزی که هدفمند مطالعه می‌کند برای یادگیری بهتر باید یاد بگیرد که فعالانه مطالعه کند. شما می‌توانید با جمع بندی و حل تمرین ها و برجسته سازی و انتخاب نکات مهم به مطالعات خود انرژی دهید. وقتی تصمیم به مطالعه گرفتید، فوراً شروع کنید و اجازه ندهید افکار مزاحم سر راهتان قرار بگیرند. برای مطالعه مفید و درک بهتر مطالب، باید پس از حدود 45 دقیقه مطالعه، یک استراحت کوتاه (10-15 دقیقه) به خود بدهید. آنچه در مشاوره تحصیلی و پکیج های سایت موسسه ارائه میشود بسیار حرفه ای است، یعنی ما خواهان آن هستیم که قبل از امتحانات و کنکور سراسری آموزش درس ها و این مشاوره ها را دریافت کنید، و اگر هم با مشکلی هم دست به گریبان باشید به کمک مشاوره های تحصیلی تیم می‌توانید مشکلات درسی خود اعم از نارضایتی از مطالعه نامطلوب، عدم یادگیری ماندگار و.. را کاملا از میان بردارد؛

 

پس در کسب مشورت از مشاوره تحصیلی و تهیه پکیجهای عالی ترکیبی دریغ نکنید، زیرا ما بارها سبک های مختلف فراگیری جذاب و تاثیرگذار را آزموده ایم.. پک فروشگاه شیمی حرف اخر بصورت ویژه و ترکیبی تدریس شده تا داوطلبان بتوانند درصد بالایی در کنکور و آزمون ها کسب کنند. بیان قوی و ارائه کم نظیر مطالب درسی (Methods of learning Chemistry lessons)، استفاده از راهکارهای سریع درک 2 قسمت مهم یعنی مفاهیم و مسائل، تدریس کامل درسنامه و حل تست ها از ویژگی های آموزشی ما است. بسته نظام جدید حرف آخر از 4 پکیج مفاهیم 10 و 11، مسایل 10 و 11 و 12، مفاهیم 12 تشکیل شده است.

  • نمونه تدریس مسائل شیمی حرف اخر دوازدهم - اهمیت مبحث محلول های شیمی

محلول ها، به عنوان مخلوط هایی همگن معمولا بر حسب حالت فیزیکی آن طبقه بندی میشود. محلولهای گازی، مایع و جامد. درباره اهمیت و ماهیت محلول ها، از لحاظ کمیت حلال و حل شونده اهمیتی بیشتر دارند، از ویژگیهای اجزای برخی محلولها است. شما در فیلم زیر اهمیت مبحث محلول های را از اساتید برتر ما خواهید دید:

 

همه چیز در اطراف و درون ما نتیجه واکنش های شیمیایی است. از نحوه شلیک اعصاب و ارسال سیگنال در سراسر بدن ما تا نحوه هضم غذا، تا محصولاتی که به طور منظم استفاده می‌کنیم (مانند پلاستیک). در حالی که ما می‌توانیم شیمی را در عمل در ماکرو ببینیم، انچه شیمی را بسیار جذاب (و چالش برانگیز برای یادگیری) می‌کند این است که در واقع، در مقیاس بسیار میکروسکوپی عمل می‌کند: اتم های تحت اللفظی و پیوندهای انها که پایه و اساس هر چیزی است که ما می‌بینیم و لمس می‌کنیم.

برای درک زیست شناسی یا فیزیک، باید اصول شیمی را درک کنید. در حالی که درک برخی از مفاهیم علمی اسان تر است زیرا انها در سطح قابل مشاهده اتفاق می‌افتند، شیمی در پس زمینه وجود دارد و فرایندهای اساسی را که منجر به پدیده های قابل مشاهده می‌شود، هدایت می‌کند. ما می‌توانیم حل شدن شکر در اب را مشاهده کنیم، اما برای درک واقعی این فرایند، باید فراتر از انچه که می‌توانیم با چشم غیر مسلح ببینیم، تا سطح اتمی کشف کنیم.

  • جلسه ای از آموزش بی نظیر و حیرت انگیز محلولهای شیمی سایت شیمی سلوکی

 

  • فیلم آموزشی حرف آخر  - تست های مبحث محلول های شیمی با بررسی استاد سلوکی:

پک شیمی خود یک بانک تست کامل است و دیگر شما نیازی به خرید کتابهای عجیب و قطور و وقت گیر گاج و مبتکران و خیلی سبز نیست، این جور کتب در مبحث آموزش به عنوان (trash books) یاد میشوند چراکه فرمولات را سخت تر و بشدت وقت گیر هستند، در این بخش شما میتوانید بخشی از نقشه راه و نحوه حل تستهای مبحث محلول ها دکترین حرف اخر را مشاهده کنید:


 

  • مفاهیم شیمی سلوکی - اهمیت پیش نیاز، تبدیل واحد یک ماده شیمی

توانایی حل مسئله، فرایندی اساسی است، و نمی‌توان در آزمون های غیر استاندارد حل مسائل استوکیومتری را برای دانش آموزان بررسی و تشریح کرد، و تیم ما دست به قلم شد و برای حل آن یک راهکار کلی تعریف کرد؛ چنانچه که میدانید واکنشهای شيميايي قادر هستند يک ماده شيميايي را به ماده ديگر تبديل کنند؛ استوکیومتری بخشی است که به ارتباط کمی میان مقدار مواد شرکت کننده در واکنش می‌پردازد. مبحث تبدیل واحد نیز در همه علوم مهم است، اگرچه ممکن است به نظر بیاید در شیمی بیشتر حساس باشد زیرا بسیاری از محاسبات از واحدهای مختلف استفاده می‌کنند.

 

افراد غیر رشته ای که برای درجه های علوم انسانی هدایت می‌شوند، ملزم به مطالعه شیمی در سطح مقدماتی هستند. باز هم، این کلید برای کمک به ایجاد مهارت های تحلیلی قوی و اموزش خوب است. کافی است بگوییم، ارزش مطالعه شیمی شامل صنایع مختلف است، ایا یک دانش اموز به سمت حرفه ای به عنوان یک شیمیدان، مراقبت های بهداشتی یا هیچ یک از موارد فوق کار می‌کند، مهارت های پرورش یافته از مطالعه شیمی (تجزیه، کنجکاوی، سازمان و عزم و اراده) مطمئنا در طول کل زندگی و حرفه خود به نفع انها است. هنگامی که دانش اموزان شما می‌پرسند "چرا شیمی را مطالعه می‌کنند؟" به دانش اموزان خود یاداوری می‌کنند: در حالی که شیمی ممکن است به عنوان یک موضوع ترسناک برای استاد احساس شود، با ابزارهای مناسب برای کمک به یادگیری انها، بیشتر از انچه که ممکن است تصور کنند، در دسترس است.


هر اندازه گیری را شما باید با واحدهای مناسب گزارش دهید. در حالی که ممکن است تمرین برای تبدیل واحدها تجربه کنید، فقط باید بدانید که چگونه می‌توانید ضرب، تقسیم، اضافه کردن و تفریق کنید تا آنها را انجام دهید. ریاضیات شیمی آسان است تا زمانی که شما می‌دانید کدام واحدها را می‌توان از یک به یک دیگر تبدیل کرد و روش تنظیم فاکتور تبدیل در یک معادله را شما اینجا بسیار پیشرفته فراخواهید گرفت. مسائل شیمی با سهم 50 درصدی کنکور متاسفانه به عنوان سرعت گیری برای رسیدن داوطلبان به درصد بالای تبدیل شده است. در این بخش ببینید:


 

  • سال دهم نمونه تدریس حرف آخر - جلسه ای از آموزش بی نظیر واحد یک ماده:

انگیزه می‌تواند به عنوان یک محصول یا یک فرآیند دیده شود هنگامی که به عنوان یک محصول نگاه می‌شود، دانش آموزان دارای سطحی از انگیزه هستند که‌ آنها را تجربه می‌کنند و بر انتخاب، تلاش و پشتکار آنها در مورد یک فعالیت خاص تأثیر می‌گذارد. هنگامی که به عنوان یک فرآیند در نظر گرفته می‌شود، انگیزه نه تنها به یک وضعیت نهایی بلکه به ابزاری که از طریق آن وضعیت تعیین می‌شود نیز اشاره دارد. به عبارت دیگر، تمایلات انگیزشی در طول یادگیری در تمرین کلاس تغییر می‌کند و دانش آموزان می‌توانند یاد بگیرند که وضعیت انگیزشی خود را تنظیم کنند

 

 

  • نمونه تدریس شیمی دوازدهم حرف اخر - سه سری از بررسی تست ها و سوالات تبدیل واحد 1 ماده:

 یادگیری اصولی: ممکن است به یک سوژه مجموعه‌هایی از سه شکل نشان داده شود (مثلاً دو شکل گرد و یکی مثلثی، بعد، دو شکل مربع و یک گرد و غیره). با پاداش های مناسب، آزمودنی ممکن است یاد بگیرد که اعضای «عجیب» هر مجموعه را از اعضای مشابه تشخیص دهد. حیواناتی به اندازه کبوتر در مقیاس تکاملی می‌توانند بر اصل این به اصطلاح مسلط شوند.مشکل عجیب و غریب. این فهرست تنها نمونه هایی از مجموعه قابل توجه فعالیت های حیوانات طبقه بندی شده به عنوان یادگیری است. با شروع عادت، آنها از تنظیمات ساده حیوانات تک سلولی تا بالاترین دستاوردهای فکری بشر را شامل می‌شوند. واقعاً شگفت‌انگیز خواهد بود که یک تئوری یادگیری برای توضیح این همه تنوع کافی باشد. با این حال، تاکنون هیچ نظریه ای در مورد یادگیری به اندازه کافی بیش از بخش کوچکی از این پدیده ها را پوشش نمی‌دهد.

 

شیمی علمی است که ماده و تحولات ان را توصیف می‌کند. این علم است که مولکول ها، نانوساختارها و جامدات گسترده و خواص، واکنش ها و کاربردهای انها را تعریف می‌کند. این علم توانمندسازی تقریبا در تمام زمینه های علم و فناوری مدرن، به ویژه زمینه های جدید و هیجان انگیز بین و چند رشته ای ژنتیک مولکولی، زیست شناسی مولکولی، فناوری نانو، شیمی دارویی، طراحی و توسعه دارو و شیمی / صنعت سبز (محیط زیست پایدار) مرکزی است.

شیمی علم مرکزی نامیده می‌شود زیرا همه دانشمندان مواد شیمیایی را در برخی از سطوح مطالعه می‌کنند. زمین شناسان بررسی می‌کنند که چگونه مواد شیمیایی برای تشکیل سنگ ها گرد هم می‌ایند. بیوشیمیست ها و داروسازان مواد شیمیایی را مطالعه می‌کنند که باعث ایجاد و درمان بیماری ها می‌شوند. ستاره شناسان ترکیبات شیمیایی ستاره ها، سیارات و کهکشان ها را مطالعه می‌کنند. متخصصان ژنتیک مواد شیمیایی وراثت بیولوژیکی را مطالعه می‌کنند. یک پس زمینه در شیمی در حرفه ای در تمام این رشته ها مفید است.

  • شیمی دهم حرف اخر اپارات - و اما در اینجا نیز، اهمیت پیش نیاز، تبدیل واحد دو ماده شیمی:

بسته شیمی حرف آخر انتخاب کسانیست که آرزوی درصد زبان بالای ۸۰ درصد را دارند، این منبع استاندارد یعنی پک جامع حرف اخر با تدریس خوب موسسه از قوی ترین پکیجهای کنکوری ماست که داوطلبین در پایین ترین سطح ممکن آموزشی میتوانند با این درصد بالای آزمون ها را کسب کنند. در این دی وی دی - DVDها که همراه با کتاب کار رایگان ارائه میگردد، با استفاده از متدهایی مانند الگو سازی، شهودی سازی و پویانمایی با استفاده از فعال کردن نیمکره راست مغز مباحث ماندگاری زیادی در ذهن خواهند داشت. اما نکته مهم (Harfe Akhar Chemistry) و سایر محصولات استفاده از اصل "نقشه راه" است،

 

مطالعه ان به شما مهارت های متخصص و عمومی شما نیاز به ایجاد یک حرفه ای امن، رضایت بخش و مولد را می‌دهد. گذشته از اموزش جامد در اصول شیمیایی، فارغ التحصیلان از دانشگاه ملبورن با طیف وسیعی از مهارت های عمومی ترک می‌کنند. شیمیدانان می‌توانند به وضوح و به طور خلاصه در مورد موضوعات فنی بنویسند و می‌توانند اطلاعات پیچیده را به شکل های ساده تر متراکم کنند. شیمیدانان دارای حساب عالی هستند و بسیار سواد کامپیوتری دارند. شیمیدانان همچنین دارای مهارت های حل مسئله و تحقیق پیچیده هستند که توسط کارفرمایان غیر علمی نیز ارزشمند است.

  • شما با دیدن این بخش نیز اهمیت نقشه راه در زندگی و شیمی از زبان استاد مظفریان را خواهید دید:

    

  • بخشی از نتایج درصدهای شیمی کنکور حرف آخر:

در اینجا شما نتایج حیرت انگیز درصدهای سالیان اخیر داوطلبان با استفاده از پک را مشاهده می‌کنید، اشخاصی که از پکیجها و تدریسهای استفاده کرده اند توانسته اند بصورت تضمینی به بهترین آمار درصدها برسند و به رتبه های عالی دست پیدا یابند:

 

 

 

- تلفن دفتر مرکزی ما برای سفارش پکیج شیمی: 02166096851 - 09120663015

 

  • مشاوره آمادگی امتحانات و کنکور در تمام پایه ها در موسسه

قطعا تا حالا با اشخاصی مواجه شدین که شاگرد اول کلاس و مدرسه بودن ولی در کنکور رتبه آنها پایین تر از حد انتظار شده، برایتان تعجب آور بود چگونه نخبه مدرسه نتوانست در کنکور برتر باشه؟ جواب این پرسش برمیگردد به سبک درس خواندن و قوانین حاکم بر سیستم آزمون، باید دانش آموز یک مجموعه مهارت را بدست بیاورد تا بتواند در کنکور حرف اول و آخر را بزند..، و این مهارت ها در مجموعه آموزشی این وبسایت ارائه میشود؛ و شامل برنامه ریزی درسی مخصوص و گام به گام تا روز آزمون سراسری یا امتحانات پایان ترم؛ شیوه مطالعه درس های عمومی و تخصصی؛ متد موفقیت در مدیریت تست زنی؛ شرایط بودجه بندی، ضوابط، ضرایب، تراز لازم هر رشته و دانشگاه؛ سهمیه بندی استان ها و.. و خیلی از نکات و موارد مهم دیگر که تضمین کننده موفقیت در مدرسه و کنکور شماست/

 


You have definitely come across people who were the first students of their class and school, but their rank in the entrance exam was lower than expected. You were surprised how the elite of the school could not be the best in the entrance exam. The answer to this question goes back to the style of studying and the rules governing the exam system, the student must acquire a set of skills in order to be able to say the first and last words in the entrance exam..., and these skills are presented in the training set of this website.

نظرات کاربران
*نام و نام خانوادگی
* پست الکترونیک
* متن پیام

بستن
*نام و نام خانوادگی
* پست الکترونیک
* متن پیام

0 نظر

ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید

whatsupmailaparatlinkedintelegramtwiter
logo

- دفتر مرکزی ما:
تهران، میدان انقلاب، ضلع جنوب شرقی، ساختمان مترجمان، ارتباط با موسسه رسمی حرف آخر: 02166096851
- شماره تلفن‌های تماس با بخش مشاوره و خرید پکیج:
09120663015 - 09399585899
آقای دکتر سامان یاری (مشاور تحصیلی و کنکوری)

گفتگو را با موسسه شروع کنید
سلام! برای چت با حرف آخر بر روی هرکدام از اکانت های زیر که میخواهید کلیک کنید