روش خواندن و مطالعه درس دینی، آموزش موارد مهم 1401 ,

menuordersearch
harfehakharpub.com
جمعه هجدهم تیر ۰۰
(1)
(1)
روش خواندن و مطالعه درس دینی، آموزش موارد مهم 1401

موارد مهم در روش خواندن و مطالعه درس دینی – توجه و درک اولیه!

دین و زندگی از دروس عمومی با ضریب 3 برای داوطلبان آزمون سراسری در هر 5 گروه آزمایشی ریاضی، تجربی، انسانی، هنر و زبان است که شامل دو قسمت کلی آیات و روایات بوده و روش خواندن و مطالعه درس دینی اهمیت فراوانی دارد. دینی در کنکور رشته های مختلف، ضریب قابل توجهی دارد و سبک مطالعه درس دینی. از موارد اصلی موفقیت در امتحانات و کنکور است. متقاضیان کنکور زیادی با توجه اهمیت آن به دنبال منابع کمک درسی خوب و قوی هستند.


اما تکنیک های تسلط بر دینی چیست و روش درست مطالعه دینی کنکور چیه؟ کلکسیون روش مطالعه دینی را می‌خواهم بدانم. روش مطالعه دینی رتبه های برتر چطوری است؟ روش مطالعه دینی حرف اخر، نحوه خواندن درس دینی برای امتحان چگونه است؟ روش مطالعه دینی برای کنکور انسانی! روش مطالعه دینی کنکور نظام جدید چجوره؟ چگونه درس دینی را حفظ کنیم؟ چگونه آیات دینی را حفظ کنیم ؟
تا پایان این یادداشت با ما باشید.

♦ متد مطالعه دینی به سبک رتبه های برتر کنکور چطوری است؟

  1. هر دو روز، یک درس دینی را بخوانید. ابتدا پکیج دین و زندگی و منبع کمک درسی خوبی تهیه کنید (برای مثال: دینی 0 تا 100 ) که بصورت آموزش ویدئویی باشد و سپس تست های استاندارد را بزنید. نکات مهم را یاداشت کرده و به جزئیات توجه ویژه داشته باشید
  2. آیات و پیام آیات را برای خوب بازگو کنید و سپس بررسی کنید تا خوب یاد بگیرید.
  3. چیزی که در مطالعه درس دینی خیلی مهم است، استفاده از تدریس خوب و توجه به مفهوم آیات این درس است؛ چون ۷۰ تا ۸۰ درصد تست های درس دین و زندگی به طور مستقیم یا غیر مستقیم به این مسئله اشاره دارد. به کلمات کلیدی هر آیه دقت کنید.
  4. برای تسلط بر درس لازمه که چندین بار بصورت تحلیلی بخوانیم و بعد نکات را مشخص ‌کرده و مطمئن شویم چیزی را از قلم نینداخته ایم.
  5. برای مطالعه حرفه ای این درس، سریع بخوانید و سعی کنید چند روز بعد نیز تعداد مشخصی هم می‌بزنید تا تجزیه و تحلیل کامل داشته باشید.

در همین زمینه بیشتر بخوانید: بودجه بندی دروس عمومی کنکور و امتحانات | شرایط جدید و جزئیات

6-فصل ها را چندین بار مرور کنید و سوالات آن را حل کنید تا ضمن راندمان بالا، نتیجه قابل قبولی تری بگیرید.
7-ارتباط پیوسته با دینی بسیار مهم است و برای مجموعه ای از برنامه ریزی ها هدفمند وقت بیشتری بگزارید
8-هر هفته حدود 50 تا تست بزنید و بعدا به صورت کامل جواب ها را بررسی و تشریح کنید چون این کار از اهمیت زیادی برخوردار است و نقاط ضعف ما را نمایان می‌کند
9-باید تاکید کنیم که بعد از دیدن آموزش کافی دروس، بر روی آپدیت کردن روش مطالعه خود بیشتر کار کنید، و هر بار نکته ‌های کلیدی بیشتری را کشف کنید.
10-با توجه به حجم زیاد این درس، زمان مناسبی را در برنامه ریزی خود بدان اختصاص دهید تا خواندن دین و زندگی سال دهم، یازدهم و دوازدهم برایتان نتیجه بخش باشد.


ابزار لازم برای مطالعه را داشته باشد مطالعه نیز مانند هر فعالیت دیگری ابزار خاص خود را می‌طلبد. استفاده از میز تحریر مناسب را می‌توان یکی از مهمترین ابزار مطالعه دانست. میز میز باعث می‌شود که عضلات گردن و شانه کمتر تحت فشار قرار گیرند. و می‌توانید ساعت های بیشتری را صرف خواندن مطالب کنید. ارتباط با کتاب یعنی مطالعه فعال نه فقط خواندن غیرفعال! در حین خواندن کتاب باید با آن کنار بیایید! هر گونه تاکید بر نکات مهم آن، قسمت های مرتبط را به صورت شاخه های درخت خلاصه کنید. هر از گاهی به عقب برگردید تا نکته مرتبطی را که قبلا خوانده اید به خاطر بسپارید. بنابراین، حتما این روش های صحیح و تاثیر گذار مطالعه دینی استفاده کنید و ما سعی میکنیم در ادامه این یادداشت شما را بیشتر و بهتر راهنمایی کنیم...

روش صحیح خواندن دین و زندگی در ایام مدرسه و امتحانات چگونه است؟

بوده اند کسانی که با وجود آنکه زمان زیادی را برای دینی صرف می‌کنند اما موفق تسلط تضمینی بالا نمی‌شوند و دلیل اصلی این قضیه، عدم اطلاع از منبع مطالعه مناسب است. از نمونه های تدریس خوب و نمونه تدریس دینی حرف آخر برای انتخاب منبع استفاده کنید؛ پایین بودن نمره و تراز نسبت به میانگین کل درصد دروس دانش آموزان، تاثیر بسیار منفی خواهد گذاشت و باید با اختصاص زمان کافی مطالعه، تست زنی و مرور منظم داشته باشیم


دینی درسی مروری- تفهیمی است و نباید خواندن آن را به آخر موکول کرد چرا که همانطور که اشاره شد حجم بالا و نکات ریزی را دارا است. حتما هنگام شروع این درس، بودجه بندی دینی یا فرهنگ و معارف اسلامی را مطالعه کنید تا با مطالب سوال خیز آن آشنا شوید. روخوانی کردن کتاب درسی برای ارتباط گرفتن بیشتر قبل از منبع بسیار عالی است و باعث بودجود آمدن فرایندی بنام (Warm Up) میشود. توصیه می‌شود قبل از انتخاب بسته آموزشی خود از خصوصیات بیوگرافی و رزومه علمی مدرس آن اطلاع پیدا کنید، ما اینجا زندگینامه علیرضا یوسفیان پور مدرس دینی حرف آخر را پیشنهاد میدهیم که بخوانید.


بخش‌هایی برجسته آیات و روایات را معنی و بررسی کنید تا نکته های جدیدی را یادداشت کنید و با این کار موضوعات آنرا را بهتر متوجه می‌شوید. نحوه یادگیری آیات دینی با بررسی مفهوم آن انجام می‌شود و مطالعه درسنامه های کمک آموزشی (Method of reading and studying Religious/Dini lessons) پس از بررسی مختصر کتاب درسی تفاوت زیادی را در سرعت شما ایجاد می‌کند و در بین منابع جدید پکیج دینی حرف آخر بیشترین طرفداران را دارند. روش تست زنی نیز اهمیت بسزایی دارد و تست و آزمون های جامع پوششی را به کار ببرید تا با همه مدل سوالات آشنا شوید.


بعد از مطالعه فورا تست نزنید و تست‌هایی را که بعد یادگیری دارند را با فاصله زمانی حداقل 2 روزه بزنید. سوال و تست‌های غلط، شک دار و نزده را مارک دار کنید و و بعدا پاسخنامه تشریحی را بررسی کنید تا علت عدم حل‌ آنها را بیابید، حتی آنهایی که صحیح جواب داده اید را با دقت مطالعه کنید و همواره سعی کنید تکنیک های ساده و سریعتر را یاد بگیرید. مرور و جمع بندی کردن از عمده ترین مراحل خواندن در کنکور است که بایستی به طور کامل بر اساس روش‌های اساتید انجام شود. همچنین درسی فرار است و 2 الی 3 بار کل مباحث را مطالعه کنید. در برنامه ریزی درسی از مشاور خود بخواهید نگاه ویژه های به آن داشته باشد و ساعت دقیق آن را مشخص کند اختصاص دهد. یک روش مطالعه خاص برای آمادگی آزمون سراسری شما را موفق خواهد کرد.

بهترین ترفند و روش مطالعه دینی برای آزمون ها و کنکور سراسری 1401

اصولا کسانی دینی را 100% خواهند زد که مفهومی-حفظی یاد بگیرند، تقویت حافظه در کناز بهترین تکنیک های آموزشی همراه با توضیحات کافی مشاور بسیار موثر است. از قسمتهای مختلف و گوناگون و همراه با استراتژی تست مناسب بزنید، البته قبل از آن خلاصه ها را انجام دهید. قدرت تحلیل در این درس را افزایش دهید و فورا دنبال خلاصه نویسی نروید تا ابتدا ارتباطات مفاهیم مختلف با هم ببینید و در ذهنتان تثبیت شود. توصیه می‌شود درسنامه را مطالعه کنید و پیشنهاد می‌شود از منابع تصوری حتما استفاده کنید تا بخش شهودی و تصویری نیمکره چپ و راست درگیر شوند و بهتر بیاموزید.


روش خواندن درسنامه و مطالعه فقط بر اساس حفظ کردن نیست و سعی کنید متن را که می‌خونید درک کنید و بعدا نیز سراغ پروسه ی مرور و دور کردن بروید. در سبک مطالعه آن برای مرور می‌توانید از پروژه 6040 حرف آخر استفاده کنید و بطور کامل به تسلط برسید. می‌توان گفت که تا حدودی، دین و زندگی از دروس به ظاهر راحت و البته تاثیر گذار است لذا دانستن و یادگیری ترفندهای مناسب لازم است برای کسانی که می‌خواهند به رتبه برتر برسند. پس سعی کنید عمیق بخوانید تا مطلب در ذهن و حافظه بلند مدت باقی بماند.


با اصلاح، ارتقا روش مطالعه خود و تقسیم بندی آن به چند نوبت، دقت و توجه را بالا برده و تفسیری برتر از مباحث و مبانی راکسب کنید. با استفاده از نمودارها و روش شاخه بندی و روش الگوی حرف آخر و با استفاده از فیلم های آموزشی بیش‌ترین مطالعه مفید را برای درصد قبولی در دفترچه سراسری کسب کنید و به نتیجه دل خواه برسید. هدف های مطالعاتی را مشخص کرده و نکات مهم را علامت بزنید و زیر نکات خیلی مهم خط بکشید. توصیه ی اکید داریم که فقط کتاب درسی منبع شما نباشد تا سر جلسه گیر نکنید!روش خواندن و مطالعه درس دینی

سخن آخر درباره درس دینی 1401 با شما دانش آموزان و داوطلبان دوستان عزیز!

ایا میدونستید رتبه های برتر با درصد های بالای 80% در سال 90 تا 1400 جزو موسسه حرف آخر بودند؟! در دپارتمان مشاوران حرف اخر، ما موفقیت شما رو برای قبولی در رشته و دانشگاه هدفتون تضمین می‌کنی و در کنار پکیج های ما ها می‌توانید یک‌ مشاور خصوصی نیز بصورت رایگان داشته باشید و خدمات ما را دریافت کنید. برای دریافت پکیج دینی حرف آخر و خدمات مشاوره در زمینه روش صحیح مطالعه دین و زندگی می‌توانید با شماره ها زیر تماس بگیرید:
0912066301 – 09399585899 - 02166096851
(پاسخگویی از ۸ صبح تا 12 شب حتی ایام تعطیل)


شما لایق بهترین فرصت های زندگی هستید و بدانید که هیچ آرزویی ناممکن نیست به شرطی آن که جرات دنبال کردنش رو داشته باشید!

 


گالری تصاویر محصول
تصاویر
بیشتر
نظرات کاربران
*نام و نام خانوادگی
* پست الکترونیک
* متن پیام

بستن
*نام و نام خانوادگی
* پست الکترونیک
* متن پیام

0 نظر

ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید

whatsupmailaparatlinkedintelegramtwiter
logo

- دفتر مرکزی ما:
تهران، میدان انقلاب، ضلع جنوب شرقی، ساختمان مترجمان، ارتباط با موسسه رسمی حرف آخر: 02166096851
- شماره تلفن‌های تماس با بخش مشاوره و خرید پکیج:
09120663015 - 09399585899
آقای دکتر سامان یاری (مشاور تحصیلی و کنکوری)