روش خواندن و مطالعه علوم هفتم+نمونه تدریس حرف آخر ,

menuordersearch
harfehakharpub.com
پنج شنبه بیست و هشتم مرداد ۰۰
(0)
(0)
روش خواندن و مطالعه علوم هفتم+نمونه تدریس حرف آخر
  • تشریح شیوه و سبک تدریس برای یادگیری علوم هفتم

علوم هفتم راهنمایی حرف آخر توسط ۵ استاد به نام کشور تدریس شده است. تدریس تخصصی و زمینه موفقیت در مقطع متوسطه دوم در دروس زیست، فیزیک، شیمی و زمین شناسی را فراهم آورده است، آموزش مفهومی، شهودی و روش خواندن و مطالعه علوم هفتم با تکنیک‌‌‌‌های نوین انیمیشن و پویانمایی کمک می‌کند تا دانش آموزان بدون نیاز به حفظ مطالب بتوانند عمیق مباحث علوم را یاد بگیرند.

در یادگیری مشارکت داشته باشید
برای فعالیت‌‌‌‌های بعد از مدرسه به یک گروه علمی بپیوندید یا عادات یادگیری جدیدی ایجاد کنید. منتظر کلاس نباشید. برای ارتقاء مهارت‌‌‌‌های علمی، خودتان با آن کار کنید تا چیز‌‌‌‌های جدیدی یاد بگیرید.
معمولا مدارس شما از توانایی‌‌‌‌های تدریس دیجیتالی و غیره استفاده نمی‌کند پیشنهاد میشود فیلمها را تماشا کنید. وسایل کمک آموزشی معمولاً بیشتر بر دانش آموزان کاربرد دارد. در روش‌‌‌‌های فیلم علوم هفتم حرف اخر شما یادگیری بهتری دارید.

  • آیا علوم هفتم حرف آخر خوبه؟!

در پکیج علوم هفتم حرف آخر سعی شده مفاهیم را برای شما آسان تر و واضح تر کنیم و با آن بیشتر آشنا شوید و به نکات مهم و برجسته دقت کنید؛ از یادداشت برداری لذت ببرید و برای شما چندان جذاب باشد
عملکرد حافظه بهبود میابد، حافظه تحت تأثیر فیلم فعالتر میشود. مطالعات قبلی نشان داد که زمینه یادگیری برای حافظه افراد بسیار مهم است. به عنوان مثال، هنگامی که دانش آموزان در مورد تددریس انیمیشنی چیزی آموختند، بهتر به سوالات آزمون آن کلاس در شرایط پاسخ می‌دهد.
اگر چیزی را در حالت صرفا حفظی برای یادگیری علوم هفتم در نظر بگیرید در آینده باقی نمی‌ماند و آن موضوع را بهتر به خاطر نمی‌آورید.
بر اساس مطالعه ای که انجام شده است، فیلم دیدن توانایی به خاطر سپردن اطلاعات از حافظه را افزایش می‌دهد و تکنیک هوشمند در فرگیری موثر است و همیشه دقیق و کامل یاد می‌گیرید.
علایق و سلیقه ها را دنبال کنید

♦ بیشتر بدانید: خرید پکیج علوم هفتم، قیمت و سفارش خرید و شرایط ارسال

علایق خود را دنبال کنید. وقتی چیزی را دوست دارید، آن را بهتر یاد می‌گیرید و بیشتر موفق می‌شوید. دستیابی به موفقیت، انرژی و اعتماد به نفس شما را افزایش می‌دهد و زندگی زیباتر و لذت بخشی تری را برای شما فراهم می‌کند.
سعی کنید در هنگام یادگیری چیزهایی که دوست ندارید از علایق خود استفاده کنید و در نتیجه یادگیری را برای خود شیرین کنید. به عنوان مثال، اگر قرار است ارائه ای در درس زبان ارائه دهید، با توجه به علاقه شدید شما به نوشته‌‌‌‌های شکسپیر، می‌توانید برخی از نمایشنامه‌‌‌‌های او را برای نمایشنامه خود انتخاب کنید و همزمان از کار روی فیلم‌‌‌‌های درسی خود لذت ببرید.
برای یادگیری بهتر، سعی کنید همه توانایی‌‌‌‌های خود را فعال و شکوفا کنید. یادگیری مطالب مختلف ذهن شما را فعال و آگاه نگه می‌دارد و همیشه آماده یادگیری چیز‌‌‌‌های جدید است. تماشای کانال‌‌‌‌های تلویزیونی مفید یا سایتی که در حال یادگیری هستید، اطلاعات متنوعی را در زمینه‌‌‌‌های مختلف در اختیار شما قرار می‌دهد.

  • سبک و متد‌‌‌‌های مدرن و متفاوت یادگیری پایه هفتم چی هستند؟!

امروزه فرصت‌‌‌‌های آموزشی زیادی وجود دارد و یادگیری آسان تر از همیشه شده است. حتی اگر معلم خوبی ندارید یا کلاس یا مدرسه ای در مجاورت محل زندگی خود ندارید، می‌توانید از طریق پکیج‌‌‌‌های ویدئویی از برخی از این دوره ها دریافت کنید.


- نهادینه سازی دانش در یادگیری
در حالی که یادگیری مهارت ها و مطالب جدید به شما در درک مطالب کمک می‌کند. ذهن (یعنی ناخودآگاه شما) و بدن (یعنی حافظه عضلانی شما) این فرصت را می‌دهد که با مهارت جدید سازگار شود.
برای یادگیری موثر و ایجاد یک عادت یا مهارت جدید، ابتدا تمرین کنید و آگاهانه یاد بگیرید و سپس قبل از بازگشت به تمرین و تمرین آگاهانه استراحت کوتاهی داشته باشید. این چرخه را دنبال کنید و ببینید چگونه منحنی یادگیری شما بهبود می‌یابد. برای مثال: برای یادگیری رانندگی، ابتدا حدود یک ساعت به یادگیری و تمرکز بر روی چرخ ها اختصاص دهید. سپس یک ساعت تا 24 ساعت استراحت کنید و سپس دوباره شروع به مطالعه کنید.
هرگز خود را با کسی مقایسه نکنید. شخصیت و توانایی یادگیری خود را همانطور که هست بپذیرید. از اطلاعاتی که در مورد روش‌‌‌‌های یادگیری در اختیار شما قرار می‌دهد به صورت عملی و عملی استفاده کنید. به عنوان مثال: همان تکنیک "وقفه‌‌‌‌های کوتاه و طولانی در یادگیری" نباید به کلمات محدود شود. از راه حل ها ایده بگیرید و آنها را به دلخواه خود به کار بگیرید.
تعادل این استراحت ها را خیلی کوتاه یا زیاد انجام ندهید. استراحت‌‌‌‌های بسیار کوتاه، سازگاری بدن و ذهن را با یادگیری مختل می‌کند و استراحت‌‌‌‌های طولانی مدت باعث فراموشی مهارت‌‌‌‌های جدید می‌شود. تعادل را برای یادگیری و پیشرفت فردی فراموش نکنید.

  • چگونه علوم رو خوب بخونم و مسلط بشم، نمره بهتر بگیرم؟

شاید با افرادی برخورد کرده باشید که می‌گویند: من همه کتابها و جزوه ها را می‌خوانم، اما هنگام امتحان آنها را فراموش می‌کنم یا استعداد مطالعه ندارم، زیرا با وجود اینکه همه مطالب را می‌خوانم، نمرات من همیشه کم یا... بسیاری از این مشکلات به دلیل نداشتن روش صحیح یادگیری است. برخی افراد فقط محتوا را حفظ می‌کنند تا یادگیری معنا و مفاهیم را از دست بدهند. باعث می‌شود محتوا پس از مدتی فراموش شود، در واقع آنچه مهم است یادگیری معنا و مفهوم است، چیزی که نمی‌توانیم و نباید از آن دوری کنیم.


برای اینکه چیزی به طور کامل آموخته شود و به پس انداز‌‌‌‌های قبلی مرتبط شود، باید معنادار باشد، در این صورت احتمال یادگیری بیشتر و احتمال فراموشی کمتر است. بنابراین قبل از این که خود را به عدم توانایی یادگیری، فقدان هوش، عدم علاقه، عدم توانایی و موارد دیگر محکوم کنیم، بهتر است کاستی‌‌‌‌های خود را در یادگیری بیابیم و آنها را برطرف کنیم. در این صورت، ما لذت یادگیری علوم هفتم را پیدا خواهیم کرد. اولین قدم در این راه این است که عادات ناخواسته خود را در یادگیری با کمی تفکر پیدا کنید و سپس عادات خوب را جایگزین آنها کنید.
از مهمترین و مشهورترین روشها برای بهبود حافظه (PQ4R) است.
1-مراحل اولیه خواندن
در این مرحله کتاب یا مقاله باید به عنوان یک مطالعه و مقدمه کوتاه خوانده شود. از جمله موارد این مرحله می‌توان به خواندن عناوین فصل، مطالعه سطحی فصل، توجه به تصاویر، قسمت‌‌‌‌های اصلی و فرعی و خلاصه فصل ها اشاره کرد. هدف در این مرحله پیدا کردن یک نمای کلی از کتاب و اتصال قسمت‌‌‌‌های مختلف کتاب به یکدیگر است.
2-مرحله بررسی
پس از مرور مباحث و نکات اصلی، در مورد آنها سوال بپرسید. دقت و تمرکز فکر و سرعت و سهولت یادگیری را افزایش می‌دهد.
3-مرحله دیدن - فیلم علوم هفتم حرف اخر
در این مرحله او مطالب دی وی دی ها را به صورت دقیق و کامل خواند، که هدف آن درک کلیات و جزئیات مطالب و همچنین پاسخگویی به سوالات مرحله قبل است. در مرحله دیدن می‌توانید از کارهایی مانند نوشتن یادداشت، علامت گذاری و خلاصه برای درک بهتر مطالب استفاده کنید.
در اینجا شما باید آموخته‌‌‌‌های خود را با کلمات بیان کنید، در غیر این صورت ضروری است آنچه را که یاد نگرفته اید دوباره بخوانید. مرحله حفظ در پایان هر بخش انجام می‌شود و هنگامی که بخش هایی از یک قسمت به پایان می‌رسد، ما به مرحله بعدی می‌رویم که یک مرور یا بررسی است.
4-مرحله مرور برای یادگیری علوم هفتم
این مرحله که مرحله آزمایشی نیز است، در پایان هر فصل انجام می‌شود. در اینجا مباحث اصلی و نکات مهم و همچنین ارتباط مفاهیم مختلف با یکدیگر مورد بررسی قرار می‌گیرد و در صورت برخورد با موضوعات مورد بحث، متن یا مرجع اصلی را مشاهده کنید. یکی از راه‌‌‌‌های کمک در این مرحله، پاسخ به سوالات و تمرینات انت‌‌‌‌های فصل است: انجام این مرحله می‌تواند تا حدودی اضطراب امتحان را کاهش دهد.


5-روش دقیق مطالعه
هدف از این مرحله درک کامل و دقیق محتوا و نگهداری آن در حافظه منظم و منظم است. برخی از تکنیک هایی که می‌تواند به شما در خواندن دقیق کمک کند عبارتند از:
6-تکنیک خلاصه
عبارات، مفاهیم و موضوعات کلیدی را در متن بنویسید تا در مرور مطالب، با مشاهده و خواندن خلاصه مطالب، همه چیز خوانده شده را به خاطر بسپارد. یک راه بسیار خوب این است که خلاصه ها را نیز خلاصه کنید. این تکنیک درک و سرعت یادگیری را افزایش می‌دهد و امکان بازیابی مطالب آموخته شده را فراهم می‌کند.
7-تکنیک نشانه گذاری متن
در این تکنیک، علامت گذاری بر روی متن اصلی، مانند علامت گذاری به اشکال مختلف در متن، تأکید بر عبارات مهم، حاشیه نویسی و ...، این موارد با توجه به سلیقه افراد مختلف متفاوت است. اما نکته مهمی که در هر نوع علامت گذاری اهمیت دارد این است که مانند تکنیک سازماندهی، بهتر است محتوا را در سه دسته مجزا (موضوع اصلی، نکته اصلی، موارد کوچک) قرار داده و با نماد‌‌‌‌های مختلف نشان دهید.
علاوه بر روش یادگیری، عوامل محیطی نیز بر سرعت یادگیری تأثیر می‌گذارد. یک محیط خوب توجه و تمرکز بیشتری را به ارمغان می‌آورد.
8-حواس پرتی‌‌‌‌های فکری را از بین ببرید
اگر هنگام مطالعه خیالات خود را کنترل نکنید به شدت با مغز تداخل دارد و تمرکز را از بین می‌برد. توصیه کلی این است که اگر ذهن خود را از افکار مختلف برای تمرکز بر موضوع مورد مطالعه پاک می‌کنید، مطالعه خود را متوقف کنید و وقتی تازه علاقه مند و متمرکز هستید شروع به خواندن کنید.
9-فراهم آوردن محیط مناسب
مکان و مکانی که در آن مطالعه انجام می‌شود باید مناسب باشد. یک مکان مناسب مکانی آرام و بی سر و صدا است و به دور از آشفتگی‌‌‌‌های محیطی، تمرکز بر موضوع تحقیق را بهتر می‌کند. برخی افراد مکان و زمان مطالعه بسیار شلوغ و پر سر و صدا را انتخاب می‌کنند و برخی نیز تختی را برای مطالعه انتخاب می‌کنند و انتظار دارند در سطح مطلوب مطالعه کنند، اما غافل از این هستند که این مکان ها بدترین مکان برای مطالعه هستند.پکیج علوم کلاس هفتم حرف آخر

  • چطور خرید و سفارش پکیج جامع هفتم علوم حرف آخر راانجام دهیم؟

در این روش خواندن و مطالعه علوم هفتم موفقیت چشمگیر حرف اخر در زمینه تدریس با روش‌‌‌‌های نوین آموزشی فیلم علوم هفتم حرف اخر باعث شده تا بستر موفقیت و رسیدن دانش آموزان دوره راهنمایی به آموزش مناسب را فراهم کند. بر همین اساس بهترین مدرسان کنکور کشور در مجموعه حرف آخر با سبکی نوین و جدید دروس راهنمایی را تدریس و ارائه کردند.

 

شما همراهان گرامی جهت خرید و سفارش با تخفیف این پکیج خوب می‌توانید با شماره های

09120663015 - 09399585899 و 02191010336 تماس حاصل فرمائید.

گالری تصاویر محصول
تصاویر
بیشتر
نظرات کاربران
*نام و نام خانوادگی
* پست الکترونیک
* متن پیام

بستن
*نام و نام خانوادگی
* پست الکترونیک
* متن پیام

0 نظر

ما را در شبکه‌‌‌‌های اجتماعی دنبال کنید

whatsupmailaparatlinkedininstagramtelegramtwiter
logo

- دفتر مرکزی ما:
تهران، میدان انقلاب، ضلع جنوب شرقی، ساختمان مترجمان، دفتر مرکزی موسسه حرف آخر: 02166096851
- شماره تلفن‌‌‌‌‌های تماس با بخش مشاوره و فروش:
09120663015 - 09399585899
آقای دکتر سامان یاری (مشاور ارشد تحصیلی)

گفتگو را شروع کنید
سلام! برای چت با حرف آخر بر روی هر کدام از اکانت‌‌‌‌های پشتیبانان ما که میخواهید کلیک کنید.