روش خواندن و مطالعه علوم نهم + نمونه تدریس حرف آخر ,

menuordersearch
harfehakharpub.com
پنج شنبه بیست و یکم مرداد ۰۰
(0)
(0)
روش خواندن و مطالعه علوم نهم + نمونه تدریس حرف آخر
 • بهترین راه فراگیری علوم چیست؟ روش خواندن درس علوم پایه نهم

در روش خواندن و مطالعه علوم نهم، یکی از مهمترین راه‌‌‌‌های درک مفاهیم علمی و اصول و مورد بحث در این درس، آموزش خوب است. شما باید بتوانید تدریس خوبی ببینید. پیدا کردن چنین مرجعی آسان نیست. اما در طول سال آنها را باید یاد بگیرید. اگر این درس را با کنجکاوی و تفکر مطالعه کنید، می‌توانید نتیجه خوبی نیز کسب کنید.

در علوم حرف آخر معلم ها می‌توانند بهترین راهنمای شما در این زمینه باشد. اینها نکات کلی است که هنگام مطالعه علوم باید در نظر داشته باشید. در اینجا نکاتی برای خواندن قسمت‌‌‌‌های مختلف درس پکیج علوم نهم آمده است.
- یادگیری علوم نهم در بخش شیمی:
یادداشت بردارید و مطالب را خلاصه کنید و نمودارهایی را ترسیم کنید تا خواندن و تصحیح نکات در ذهن شما آسان تر شود. به عنوان مثال: در مورد شرایط مادی، می‌توانید این کار را انجام دهید:
حالت‌‌‌‌های جامد یخ - آب مایع - گاز - بخار آب
حتماً بخش‌‌‌‌های از کتاب را مقایسه کرده، فکر کنید و ترسیم کنید. علاوه بر این، با مطالعه بیشتر، نکات مبهم و برجسته کتاب آسان تر می‌شود. در نهایت، اصل مهم مرور را در بخش ها را فراموش نکنید.
نمونه آموزش بسیار زیبا و قوی مبحث چرخه نیتروژن درس علوم از استاد دکتر شیروانی، مدرس بی همتای کشور


- زمين شناسی
در این بخش خلاصه و دسته ای از نکات در سازماندهی و تدوین محتوا بسیار کمک خواهد کرد. بررسی دقیق فاکتور‌‌‌‌های این بخش می‌تواند مکمل خوبی برای خواندن نکات درسی علوم باشد. البته با دقت تفسیر کنید، از این مبحث اصلا غافل نشوید.


- فیزیک
شاید سخت ترین قسمت کتاب برای دانش آموزان این مطلب باشد، زیرا در این قسمت راه حل‌‌‌‌های آن بسیار مهم است. (البته در علوم نهم، این مبحث بیشتر نمایان است). در این بخش، ابتدا باید مفاهیم را درک کنید، مانند مفهوم کار، انرژی، قدرت، فشار و غیره.. بنابراین هنگام فراگیری به معلم توجه کنید. اگر هیچ موضوعی را درک نمی‌کنید، بلافاصله از مشاور بپرسید و او را برای جلسه بعدی رها نکنید.

همکلاسی یا والدین شما ممکن است نتوانند این را همانند معلم داخل پکیج علوم (Ninth Science - 9 Harfe Akhar Institute) برای شما توضیح دهند، بنابراین سعی کنید درس را به خوبی در فیلم ها یاد بگیرید. برای حل مشکل، با مثالها و مشکلات موجود در کتاب شروع کنید. شاید لازم باشد آنها را بارها و بارها بنویسید. پس از مدتی، تمرینها و مثال‌‌‌‌های موجود در کتاب را بدون نگاه به پاسخها جواب دهید و این کار را چندین بار تکرار کنید. مشکلات را تا انتها حل کنید. اگر 2 مشکل مشابه مشاهده کردید، هر دو را حل کنید زیرا حل هر مشکل چیز جدیدی به شما می‌آموزد.


نمونه آموزش بسیار جذاب و دلنشین و قدرتمند مبحث حرکت در دو بعد درس علوم نهم از استاد پیمان کامیار، مدرس بی نظیر و برتر کشور؛ سیستم دو بعدی علوم حرف اخر برای مسائل مسیر، بردار، جابجایی، مسافت


- زیست شناسی
این قسمت، مانند بخش زمین شناسی، تقریبا حافظه خوب طلب می‌کند، بنابراین مرور این قسمت بسیار مهم است. در صورت لزوم مطالب را خلاصه کرده و نکات مهم را برجسته کنید. توجه به فرم کتاب می‌تواند به درک مطالب کمک کند.
نمونه آموزش بسیار بی نظیر و عجیب و عالی فصل 13 علوم 9م، جانورانی با بدنی سوراخ دار، اسفنج ها، زیست گیاهی:


و در نهایت...
بهتر است با هدایت مشاور پکیج درسی مناسب تهیه کنید و پس از دیدن نمونه تدریس علوم حرف آخر به سراغ آن بروید و به سوالات درسی پاسخ دهید. به این ترتیب، با حل تمرینات بیشتر، یادگیری شما عمیق تر خواهد شد و علاوه بر این، سیستم تسلط بر تمرینات مختلف در اختیار شما قرار می‌گیرد.

 • روش مطالعه دروس نهم موفقیت در کلاس نهم چطور ممکن است؟

تشویق و الگوبرداری از مهارت‌‌‌‌های تحقیق علمی و همچنین کنجکاوی، گشودگی به ایده‌‌‌‌های جدید و ویژگی‌‌‌‌های مشخصه علم. اجرای توصیه‌‌‌‌های فوق مستلزم اقدامات متنوع بر اساس ارزیابی دقیق دانش آموزان، دانش علوم و مجموعه ای از استراتژی‌‌‌‌های تدریس علمی است. جنبه‌‌‌‌های نقش مدرسین پکیج حرف آخر بسیار ملموس است: معلمان الگویی برای دانش آموزانی هستند که به آنها آموزش می‌دهند.

معلمی که با دانش آموزان به بررسی می‌پردازد، مهارت‌‌‌‌های مورد نیاز برای تدریس را نشان می‌دهد. این تیم معلمانی هستند که اشتیاق و علاقه نشان می‌دهند و درباره قدرت و زیبایی درک علمی صحبت می‌کنند، نگرش‌‌‌‌های یکسانی را نسبت به علم در دانش آموزان خود ایجاد می‌کنند. معلمانی که اقداماتشان احترام به ایده ها، رویکردها و ارزش‌‌‌‌های مختلف را نشان می‌دهد، تمایل اساسی برای کلاس‌‌‌‌های علوم دارد که حتی در بسیاری از شرایط روزمره نیز اهمیت دارد.
دانش آموزان در یادگیری و تدریس موفق باید فرصت داده شود با همسالان خود برای بحث، به اشتراک گذاری و افزایش دانش خود کار کنند. همچنین عقاید اساسی در مورد دانش آموزان و یادگیری در سراسر فیلم‌‌‌‌های درسی و در همه زمینه‌‌‌‌های یادگیری مشترک است، پس احتمال موفقیت آنها بیشتر است. اجرای موفقیت آمیز این چشم انداز آموزش و یادگیری علمی؛ فرصت‌‌‌‌های پیشرفت حرفه ای، تعداد مناسب دانش آموز-معلم و برنامه‌‌‌‌های مناسب را ارائه می‌دهد.
سطح بالای کیفیت، به دانش آموزان اعتماد به نفس می‌دهد. پس بهترین راه برای شما این است که بسته خوب و مناسبی برای علوم را تهیه کنید.

 • تدریس و آموزش علوم نهم تمام فصل ها

دانش آموزان همیشه می‌گویند تنها چیزی که ما در مدرسه آموختیم "حفظیات" بود، اما ظاهراً بسیاری از مردم حتی حفظ کردن را نیز یاد نمی‌گیرند. گرچه این روش هرگز موفق نخواهد شد و راه خوبی برای درک سریع محتوا نیست.

بهتر است سعی کنید این را به خاطر بسپارید که مشکل این است که برای به خاطر سپردن چیزی، ابتدا باید آن را یاد بگیرید. همه ما روش‌‌‌‌های متفاوتی برای یادگیری داریم. با استفاده از سبک‌‌‌‌های پکیج علوم حرف آخر می‌توانید اطلاعات زیادی را در مدت زمان کوتاهی ذخیره کنید.
روش یادگیری شما چیست؟ شنوایی، بصری یا تجربی؟

اگر با گوش دادن یاد می‌گیرید، بهترین راه برای شما گوش دادن است. منطقی است که اگر یادگیری بصری دارید آن را می‌اموزید، و اگر در یادگیری علوم نهم تجربه دارید، باید از رویدادها و تجربیات خود بیشتر بیاموزید، یا مثلاً باید کاری فیزیکی انجام دهید. اکثر مردم از ترکیب این دو استفاده می‌کنند. در این پکیج بهترین روش ها را برای هر گروه خواهید آموخت. با کمک آنها می‌توانید محتوا را سریعتر و کارآمدتر ذخیره کنید.

♦ حتما ببینید: خرید پکیج علوم نهم حرف آخر، قیمت و جزئیات کامل

-مرحله 1: آماده سازی
برای ساده سازی فرایند یادگیری ابتدا باید محیط خود را با دقت انتخاب کنید. اکثر شماها محیطی را که حواسش را پرت نمی‌کند دوست دارید. اما بسیاری نیز در مکان‌‌‌‌های عمومی بهتر یاد می‌گیرند. ابتدا بهترین محیط را برای خود بیابید. سپس می‌توانید شروع کنید.
سپس کمی چای بنوشید. بسیاری از مطالعات نشان می‌دهد که چای سبز باعث افزایش یادگیری می‌شود. یادگیری علمی بستگی به ارتباط بین اعصاب ذهن دارد. این اعصاب از طریق سیناپس به هم متصل می‌شوند. هرچه بیشتر با سیناپس‌‌‌‌های خود کار کنید، قوی تر می‌شوند. همچنین توانایی شما در حفظ سریع محتوا را افزایش می‌دهد.
-مرحله 2: آنچه را که قصد دارید حفظ کنید بنویسید
این روش به ویژه برای حفظ سریع محتوای کلاس مفید است. آنچه را آموخته اید با صدای بلند بگویید و صدایتان را ضبط کنید. سپس به آن گوش دهید. اگر نیاز به صحبت دارید، ابتدا با صدای بلند بخوانید. آن را ضبط کرده و به صدای خود گوش دهید. این روش برای کسانی که یادگیری شنیداری دارند بسیار مفید است. این روش برای دیگران نیز مفید است، زیرا ارتباط بهتری با آموخته‌‌‌‌های خود برقرار می‌کنید. این به شما کمک می‌کند اطلاعات را سریعتر بیاموزید.
-مرحله 3: کشف هدف خود همه چیز را بنویسید
سومین قدم برای به خاطر سپردن سریعتر محتوا این است که اطلاعاتی را که می‌خواهید به خاطر بسپارید یادداشت کنید. قبل از اینکه بخواهید همه چیز را به خاطر بسپارید، بارها و بارها بنویسید. اگر این کار را هنگام گوش دادن به صدای خود انجام می‌دهید، بیشتر به خاطر بسپارید
-مرحله 4: نظرات خود را طبقه بندی کنید
حالا که تمام مطالب را نوشتید، آن را به گروه‌‌‌‌های مختلف تقسیم کنید. این روش برای افراد دارای اختلال یادگیری بسیار مناسب است. به خصوص اگر از رنگ‌‌‌‌های مختلف برای تم‌‌‌‌های مختلف استفاده می‌کنید. این به شما کمک می‌کند تا محتوا را تجزیه کنید. سپس می‌توانید اطلاعاتی را که در ذهن خود ذخیره کرده اید طبقه بندی کنید.
-مرحله 5: تکرار کنید
هر سطر متن را چندین بار تکرار کنید و سپس سعی کنید آن را بدون نگاه به یادداشت ها حفظ کنید. با حفظ هر قسمت از متن، اطلاعات جدیدی به آن اضافه کنید. این به شما اجازه نمی‌دهد چیزی را از حافظه کوتاه مدت خود پاک کنید. آنقدر تمرین کنید تا بتوانید با قاطعیت و اطمینان آن را بگویید. تا زمانی که می‌توانید آن قسمت را به طور کامل به خاطر بسپارید. تا زمانی که این قسمت نکات درس علوم را تکمیل نکرده اید به فصل بعدی ادامه ندهید. این یک چشم انداز یادگیری است. اما اگر با صدای بلند بخوانید، شنیدن را نیز یاد خواهید گرفت.
-مرحله 6: آن را به کسی (یا خودتان) آموزش دهید
وقتی دانش آموز بودم، بهترین راه برای یادگیری این بود که آن را به شخص دیگری آموزش دهم. خیلی راه ها برای انجام دادن این وجود دارد. می‌توانید محتوا را برای شخصی که در مقابل شما نشسته توضیح دهید. یا اگر کسی را پیدا نکردید، می‌توانید جلوی آینه صحبت کنید. می‌توانید همه چیز را به زبان خود توضیح دهید. گاهی اوقات باید چیزی را حفظ کنید که بعداً در مورد آن صحبت خواهید کرد. در این صورت، ابتدا با شخص دیگری صحبت کنید تا ببینید ارائه محتوا به مخاطبان چگونه است.
اهمیت قبولی در آزمون نمونه دولتی در پایه نهم، بر هیچکس پوشیده نیست. دانش آموزان و والدین به دلیل امکانات آموزشی بهتر و شهریه کمتر از مدارس غیرانتفاعی و سهولت ورود دانش آموزان به این مدارس در مقایسه با مدارس تیزهوشان، مدارس مربوط به مدل‌‌‌‌های دولتی با استقبال خوب دانش آموزان و والدین مواجه شدند.
هر سال، دانش آموزان برای پذیرش در مدارس نمونه دولتی با آزمون سراسری انتخاب می‌شوند. ثبت نام در آزمون نمونه دولتی بر اساس شرایط و ضوابط خاصی انجام می‌شود و دانش آموزان واجد شرایط مجاز به ثبت نام در مدارس نمونه پس از قبولی در آزمون و دریافت نمره قبول هستند؛ اما یکی از بهترین موارد برای آمادگی استفاده از منابع کمک درسی است.

نمونه تدریس علوم نهم حرف آخر
برنامه ریزی صحیح، مدیریت زمان، چگونگی خواندن علوم نهم
پیگیری جزئیات درسی، یادگیری را افزایش می‌دهد. برای اطلاعات بیشتر در مورد بررسی نمونه خودتان هدف درس را مشخص کنید. هرچه هدف بزرگتر باشد، انرژی بیشتری برای رسیدن به آن داریم. بنابراین، برای دستیابی به اهداف بزرگ، ابتدا باید آن را به اهداف کوچکتر تقسیم کنیم و زمانی را برای دستیابی به اهداف کوچک تعیین کنیم (برای مثال: برای یادگیری بهتر مفاهیم science، باید زمان بیشتری را صرف یادگیری پیش نیازها کنم)
پس از رسیدن به هر هدف کوچک خود را تشویق کنید تا عملکرد بهتری داشته باشد. ما هرگز نباید به خود اجازه دهیم با اهداف مبهم حرکت کنیم.

 • مهارت‌‌‌‌های کلاسی برای قبولی در علوم، روش صحیح درس خواندن در متوسطه اول چگونه است؟
 1. قبل از رفتن به مدرسه و کلاس، با انجام ورزش خون و اکسیژن بیشتری به مغز ما بفرستید و به موقع برای کلاس آماده شوید.
 2. درس را در کلاس یاد بگیرید زیرا یادگیری چیز‌‌‌‌های جدید در آن کلاس شروع می‌شود.
 3. در کلاس درس فعال باشید و داوطلبانه به سوالات معلم پاسخ دهید.
 4. با انجام تکالیف و فعالیت‌‌‌‌های مورد نیاز و نوشتن منظم کتاب و کسب نمرات خوب، معلم خود را از علاقه ما به درس مطلع سازید.
 5. از معلمان بخواهید منابع راهنمایی مانند پکیج علوم هشتم اضافی را برای مطالعه بیشتر ما ارائه دهند.
 6. برای نوشتن کتاب‌‌‌‌های درسی یا حل تمرینات کلاسی از رنگ‌‌‌‌های مختلف استفاده کنید.
 7. سعی کنید با تأیید مشاور تحصیلی با سایر دانش آموزان برتر، یادگیری گروهی و مشارکتی داشته باشید.
 • برنامه مطالعه خانگی برای یادگیری بهتر علوم و ریاضی:

.- داشتن برنامه مطالعه در خانه باعث صرفه جویی در وقت و انرژی ما می‌شود. همچنین عادات یادگیری صحیح را به ما القا می‌کند. برنامه درسی زمان مطالعه و انجام تکالیف را تعیین می‌کند. همانطور که مشهود است، اجرای یک برنامه مهمتر از خود برنامه است. بنابراین برنامه درسی باید ساده و انعطاف پذیر باشد تا به تدریج با شرایط ما سازگار شود.
.- برنامه درسی همچنین فرصت‌‌‌‌های مطالعاتی کوچکی را فراهم می‌کند؛ پس استفاده بهینه از زمان برای کمک. برای برنامه ریزی حجم مطالعه خود عجله نکنید و برای مرور درس وقت بگذارید، زیرا یادگیری هر موضوع شامل 20 درصد مطالعه و 80 درصد مرور است.
.- درک را بیاموزید، نه یاد بگیرید. (How to read science lessons)
.- بعد از هر 60 دقیقه مطالعه و انجام تکالیف، 10 تا 15 دقیقه استراحت نمی‌کنم.
.- هر روز عصر همان روز تکلیف و مشق شب را بیاموزید و انجام دهید مانند دوره کلاس هفت و علوم هفتم
.- برای هر درس پوشه تهیه کنید و برگه‌‌‌‌های امتحان و جزوه ها و تمرینات تکمیلی معلمان را جداگانه نگهداری کنید.
.- اگر می‌خواهید به صورت گروهی درس بخوانید، حداکثر 3 تا 4 دانش آموز علاقه مند را انتخاب کنید و 1 تا 2 جلسه با آنها تجربه کنید، اگر افرادی هستند که مطالعه می‌کنند و از وقت خود بیشترین استفاده را می‌برند. جلسات را ادامه می‌دهیم. همه مسئول آموزش قسمتی از درس و توضیح آن برای دیگران هستند.

 • بهترین راه یادگیری علوم چیست؟ چگونه درس علوم را خوب یاد بگیریم

- از جمع آوری تکالیف و درسها خودداری کنید.
- از کتاب حل مسئله استفاده نکنید و سعی کنید خودمان پاسخ را بیابید.
- جسورانه از مرور برای حفظ محتوای درس استفاده کنید.
- شرایط و محل مطالعه برای یادگیری درس:
اتاقی پایدار و دور از سر و صدا و عوامل مزاحم و آموزشی انتخاب کنید. سعی کنید دمای اتاق را متعادل نگه دارید و اجازه دهید هوای تازه در اتاق جریان یابد. در اتاق خود یک کتابخانه کوچک برای خود تهیه کنید و کتاب‌‌‌‌های مرجع، آموزشها و نرم افزار‌‌‌‌های لازم را نگهداری کنید. شما می‌دانید که نشستن روی میز بهترین راه برای یادگیری است، اگر میز موجود با تکیه گاه یا پشتی روی زمین پشتیبانی شود. هرگز دراز کشیدن، زانو زدن، کشش، راه رفتن یا روی زمین دراز کشیدن تکالیف خود را یاد نگیرید یا ننویسید.
درباره امر تمرکز نیز؛ تمرکززدایی طبیعی است و ما نباید نگران باشیم و فقط باید سعی کنیم آن را کنترل کنیم. در کلاس درس و خانه هنگام مطالعه، افکاری که ذهن ما را مشغول کرده است را روی کاغذ بنویسید تا بتوانیم در خانه بعد از کلاس یا درس با آنها کنار بیاییم. برای روش خواندن و مطالعه علوم نهم و تهیه منبع خوب نیز بعد از نمونه تدریس علوم حرف آخر آن را می‌توانید سفارش دهید.

 • علوم جامع نهم حرف آخر را چطوری تهیه کنم؟!

دانش آموزان گرامی برای مشاوره رایگان و تهیه پکیج علوم حرف اخر و سایر منابع درسی ما، از انتشارات مرکزی واقع در تهران، فقط با شماره‌‌‌‌های زیر تماس حاصل بفرمایند:

- شماره تلفن مستقیم مشاورین فروش: 09120663015
- تلفن دفتر مرکزی بخش مشاوره و فروش: 09399585899

گالری تصاویر محصول
تصاویر
بیشتر
نظرات کاربران
*نام و نام خانوادگی
* پست الکترونیک
* متن پیام

بستن
*نام و نام خانوادگی
* پست الکترونیک
* متن پیام

0 نظر

ما را در شبکه‌‌‌‌های اجتماعی دنبال کنید

whatsupmailaparatlinkedininstagramtelegramtwiter
logo

- دفتر مرکزی ما:
تهران، میدان انقلاب، ضلع جنوب شرقی، ساختمان مترجمان، دفتر مرکزی موسسه حرف آخر: 02166096851
- شماره تلفن‌‌‌‌‌های تماس با بخش مشاوره و فروش:
09120663015 - 09399585899
آقای دکتر سامان یاری (مشاور ارشد تحصیلی)

گفتگو را شروع کنید
سلام! برای چت با حرف آخر بر روی هر کدام از اکانت‌‌‌‌های پشتیبانان ما که میخواهید کلیک کنید.