روش خواندن و مطالعه درس ریاضی | تکنیک‌‌‌‌‌های ریاضیات و یادگیری سریع ,

menuordersearch
harfehakharpub.com
دوشنبه چهاردهم تیر ۰۰
(1)
(0)
روش خواندن و مطالعه درس ریاضی | تکنیک‌‌‌‌‌های ریاضیات و یادگیری سریع

خواندن کتاب درسی ریاضیات با سایر خواندن ها متفاوت است. در روش خواندن و مطالعه درس ریاضی درس ریاضی باید ابتدا گفت که نویسنده کتاب به جای اینکه برای شما داستانی تعریف کند، مفاهیم و فنون را به شما می‌آموزد. همیشه بهترین راهبرد برای شروع از ابتدا تلاش برای خواندن به مدل حفظ کردن نیست.

گر احساس می‌کنید خواندن کتاب درسی ریاضیات "غیرممکن" است حتما راهکار‌‌‌‌های زیر را امتحان کنید، که به شما کمک می‌کند از خواندن خود بیشترین بهره را ببرید.

نکاتی مهم برای اینکه چگونه ریاضیات را بخوانیم - هدف خود را بشناسید.

1-بفهمید چه مفاهیمی را باید از مطالعه دریافت کنید، با برنامه ریز درسی مشورت کنید، با معلم خود صحبت کنید و بپرسید.
آیا در حال آماده سازی برای آزمون هستید؟ برای گرفتن نمره خوب برای کلاس تمرکز کنید.؛ خواندن قبل از آزمون؟ از منابع خوب و عالی برای پر کردن جزئیاتی که ممکن است در تست یا تکنیک ریاضی و مثال‌‌‌‌های مهم که از آن غافل شده اید، استفاده کنید تا تمرینات اضافی را انجام دهید.
2-نگاهی به انواع مشکلاتی که انتظار می‌رود آنها را حل کنید یا مفاهیمی که انتظار می‌رود در پایان بخش داشته باشید.


-هنگام یادگیری ریاضی و خواندن هدف خود را در ذهن داشته باشید و یادداشت برداری کنید
3-هنگام خواندن ریاضی، یادداشت برداری کنید و راهی برای ترجمه متن به زبان خودتان باشید. این یک روش یادگیری موثر است؛ وقتی تعاریف، قضیه ها و توضیحات را با زبان خود یادداشت می‌کنید، به احتمال زیاد آنها را کامل درک می‌کنید و به خاطر می‌سپارید.
4-اگر در فراگیری مسئله ای مشکل دارید، ممکن است بدان معنی باشد که هنوز درک درستی از آن ندارید. حتما از منبع برتر کمک درسی (به عنوان معرفی: ریاضی حرف آخر) استفاده کنید.
5-توانایی خود برای کشف روش عالی سنجش آنچه می‌دانید و نمی‌دانید است، که بخش مهمی از فرایند یادگیری است به کار بگیرید.
6-از طریق مثال ها تمرین کنید و بیشتر تمرکز خود را برای یافتن نمونه‌‌‌‌های تدریس ریاضی اختصاص دهید. کار کردن با‌ آنها و بیان شفاهی ایده‌‌‌‌های اصلی راهی عالی برای آزمایش و اطمینان از درک مطالب شما است.
7-با فیلم و دی وی دی‌‌‌‌های درسی خول فرا بگیرید و نگاه کنید و هنگام بررسی نهایی، مطمئن شوید که در یادگیری ریاضی هر مرحله آن را درک کرده اید.
8-خلاها را پر کنید، کتاب‌‌‌‌های درسی ریاضی، به ویژه برای متوسطه دوم، جزئیاتی را که فکر می‌کنند را ندارند و کنار می‌گذارند. آنچه ممکن است برای امتحان کتاب مهم به نظر برسد یا برای کنکور قطع با بسته‌‌‌‌های آموزشی خوب تکمیل کنید تا جای خلا باقی نماند..
9-اگر یک مثال یا یک راه حل گام به گام برای مثال می‌خوانید، و نمی‌توانید ببینید که روش کتابی از یک مرحله به مرحله دیگر چگونه رسیده است، سعی کنید جزئیات گمشده را خودتان پر کنید. اگر نمی‌توانید آنها را به تنهایی تشخیص دهید، از شخص دیگری (یک همکلاسی، معلم خصوصی یا استاد) سوال کنید و از این قضیه چشم پوشی نکنید.
10-اطمینان حاصل کنید که مجموعه مشکلات در همه موضوعات یا همه موارد سخت را برای خود دسته بندی کرده اید تا مجدداً به مطالعه بپردازید تا جواب دهد.

- برای تقویت مطالبی که در آن آموخته اید و آمادگی برای انجام تکالیف، به آنچه بعد از کلاس می‌خوانید برگردید.
"ریاضیات"، زبانی است که پروتکل خواندن خاصی دارد و مجموعه ای از استراتژی هاست که دانش آموز و داوطلب برای بهره مندی کامل از مطالعه فرمول ها باید با‌ آنها تمرین و تکرار کند. تکنیک ریاضی و دروس ریاضیات (Math course) یک پروتکل خواندن کامل دارد تا یاد بگیریم و جنبه‌‌‌‌های دانش آن را بایستی دقیق لمس کنیم.
اشتباهات رایج داوطلبان در تلاش برای خواندن ریاضیات چیست؟ چگونه می‌توان این اشتباهات را اصلاح کرد؟

- تصورات مثبت را داشته باشید و ارزش آن را از دست ندهید، دورنمای ذهنی خوب خیلی کمک می‌کند
- خواندن ریاضیات اصلاً یک تجربه خطی-فرمولی نیست... درک جزئیات متن با منابع و مرور تثبیتی نیاز دارد.
- خواننده منفعل نباشید و نمونه هایی را برای الگوها کاوش کنید و امتحان کنید. برای مثال نمونه تدریس ریاضیات حرف آخر می‌تواند یک پیشنهاد خیلی عالی برای شما باشد که تضمینی شما را به رتبه برتر برساند
- یک نمونه تدریس عالی برای ریاضی معمولاً فقط یک قطعه کوچک از یک داستان بسیار بزرگتر و طولانی تر را روایت می‌کند. راه درک واقعی ایده و ارزش واقعی فیلم‌‌‌‌های انیمیشن وار هستند، و روش‌‌‌‌های سنتی کاغذی و دوباره کاری بیهوده و بی اثر را کنار گذاشته است.

- چگونه ریاضیات را مسلط شویم و آماده شویم؟ ریاضی خیلی سریع نخوانید..!

1-سریع خواندن ریاضیات باعث نا امیدی می‌شود. بسته به مبحث و میزان تجربه شما در خواندن ریاضیات 0 تا 100 با تمرین می‌توانید مهارت ریاضی خوانی خود را سرعت بخشید، اما مراقب باشید. مانند هر مهارت، تلاش بیش از حد سریع می‌تواند شما را عقب نگه دارد و انگیزه شما را از بین ببرد.

تصور کنید اگر در طی 2 سال کار نکرده اید می‌خواهید از طریق یک هفته این کار را انجام دهید اما احتمال بازگشت تسلط یک هفته ای شما وجود ندارد و انتظار بیش از حدی است.
3-ایده را متعلق به خودتان کنید، حتما در انتخاب مدرس خوب، بیوگرافی علمی وی را نیز جستجو کنید و ما در اینجا یک نمونه از برترین اساتید را به شما معرفی می‌کنیم زندگینامه اساتید عبدالرضا منتظری و مهران قاسمی می‌تواند یکی از این موارد برتر باشد.
4-بهترین راه برای درک مطالبی که می‌خوانید ساخت ایده از خود شماست. این به این معنی است که ایده را به اصل خود برگردانید و آن را برای خود دوباره کشف کنید. ریاضیدانان اغلب می‌گویند برای درک چیزی باید ابتدا آن را بخوانید،

سپس آن را با کلمات خود بنویسید، سپس آن را به شخص دیگری یاد دهید. هر کس مجموعه ای متفاوت از ابزار و سطح متفاوتی از "تقسیم کردن" ایده‌‌‌‌های پیچیده دارد. ایده را متناسب با دیدگاه و تجربه خود قرار دهید.

5-خودت را بشناس، "وقتی از کلمه می‌توانم استفاده می‌کنید، معنای آن این است که من آن را به عنوان یک اصل انتخاب می‌کنم و ادامه می‌دهم"؛ دانستن بیشتر در این مورد به شما کمک خواهد کرد چرا که انگیزه ای برای شما ایجاد می‌کند، امیدوار باشید به شما الهام ببخشد.
پس ادامه دهید و اطلاعات زیادی در مورد ابعاد ضعیف خود پیدا کنید تا در آخر نیز خلاصه عالی و جمع بندی داشته باشید.

فراگیری ریاضی را ترکیبی، با نقشه راه و با کسب مهارت دنبال کنیم

- همانطور که در بالا اشاره شد ایده‌‌‌‌های برتر، تصویر کاملی برای شما وجود می‌آورد و وقت بیشتری را با تمرکز می‌توانید پر کنید.
اگر چه بیشتر دانش آموزان در طول سال تحصیلی یا حتی قبل از آن "خواندن را یاد می‌گیرند"، اما خواندن تکنیک ریاضی مهارت مهمی است که در دوره دبیرستان - متوسطه اول و قبل از امتحانات رشد می‌کند، هر چه سطح مطالعه پیشرفته تر می‌شوند، انتظارات از سطح درک و مهارت افزایش می‌یابد.
به عنوان دانش آموز رشته ریاضی یا تجربی، خواندن ریاضیات را به عنوان یک روش مکمل یادگیری در نظر بگیرید، یادگیری با تمرین به عنوان راهی برای "پر کردن خلا" لازم است.


- چند مهارت مطالعه ریاضی و خواندن حرفه ای
1-تقریباً در هر متن ریاضیات، قضیه ها، اثبات آنها و فرمولات آنها بخش قابل توجهی از متن را تشکیل می‌دهد. پس این سوال پیش می‌آید که چگونه یک قضیه را به درستی و ماندگاری بالا بفمهیم یا خاطر بسپاریم؟
برای بررسی بیشتر موارد، توجه داشته باشید که از برخی جهات، ساده ترین راه برای خواندن بهتر این است که بررسی کنید هر مرحله را با نقشه راه ادامه دهید و کار دنبال می‌کنید. مهم و ضروری است انگیزه داشته باشید.
2-تقریباً همه می‌دانند که چگونه رمان بخوانند (یا فکر می‌کنند که می‌دانند)، اما خواندن ریاضی کنکور چیز کاملاً متفاوتی است. برای شروع باید حتما از محصول خوبی و مشاور درسی ویژه استفاده کنید
از طریق تمرینات اضافی کار کنید. معلم شما تعداد مشخصی از مشکلات را برای مشق شب اختصاص می‌دهد،

3-اما اگر احساس نمی‌کنید که کاملاً متوجه شده اید، شاید لازم باشد چند مسئله اضافی را امتحان کنید. به دنبال مجموعه تمرینات اضافی در کتاب درسی یا پکیج خود بگردید و بعضی از آنها را امتحان کنید تا زمانی که اعتماد به نفس بیشتری پیدا می‌کنید. اغلب اوقات، پاسخ همه مشکلات عددی عجیب و غریب در منابع دیگر کمک درسی وجود دارد.
4-وقت خود را بگذارید تا مطمئن شوید آنچه را می‌خوانید، درک می‌کنید. هر قسمت را به آرامی بخوانید، مطمئن شوید که قبل از رفتن به بخش بعدی، آن را کاملاً درک کرده اید. هر گونه تعریف و مثالی را که در کتاب ذکر شده است یادداشت کنید. همچنین به اهداف یادگیری که در ابتدای یادداشت ذکر شده توجه کنید.
5-خواندن کتاب ریاضیات شاید خیلی سرگرم کننده به نظر نرسد، اما واقعاً می‌تواند به شما در درک مفهوم دشواری که با آن دست و پنجه نرم می‌کنید کمک کند. علاوه بر این، منابع کمک درسی شما می‌تواند به شما کمک کند تا درک کنید که مراحل فراتر از حد تصور طی کنید.


هر شب هنگام مطالعه، چند فیلم قبل از آنچه برای شما تعیین شده است را ببینید. این می‌تواند ادامه کار را در طول کلاس و مدرسه و کنکور آسان کند زیرا شما قبلاً با آنچه معلم صحبت نمی‌کرد آشنا خواهید شد.
6-هر روز 2 ساعت وقت صرف کنید؛ در ریاضیات هر چیز جدیدی که یاد می‌گیرید چیز دیگری ایجاد می‌کند، بنابراین قبل از اینکه به مفهوم بعدی بروید، باید واقعاً هر مفهوم را تست بزنید. اگر سعی کنید همه موارد را یک باره مطالعه کنید، ممکن است بسیار گیج کننده باشد، بنابراین هر روز چند دقیقه را برای مرور نکات و انجام تست‌‌‌‌های استاندارد اختصاص دهید.
اگر حتی 30 دقیقه در روز به مطالعه ریاضیات بپردازید، باعث می‌شود زمان امتحان استرس شما کمتر شود زیرا از قبل با مطالبی که روی آنها تمرین می‌کنید آشنا شده اید.
7-هنگام مدرسه، یادداشت هایی را که در کلاس برداشته اید بخوانید، فرمول هایی را که در کلاس استفاده می‌کنید مرور کرده و کتاب‌‌‌‌های کمک درسی خود را دوباره بخوانید.
- سایر جستجو‌‌‌‌های مرتبط بقیه در این سایت:
روش مطالعه ریاضی تجربی
روش مطالعه درس ریاضی دوره راهنمایی
روش صحیح خواندن ریاضی برای امتحان
روش خواندن درس ریاضی هفتم
روش خواندن ریاضی برای کنکور ریاضی
برنامه ریزی برای خواندن ریاضی
روش مطالعه ریاضی تجربی رتبه‌‌‌‌های برتر
خواندن ریاضی از صفر

سایر موارد قابل توجه درباره این درس؛ ریاضی برای کنکور بعدی چقدر مهم است؟!

1-برای درک تست ریاضیات خود از موارد این یادداشت استفاده کنید و اطمینان حاصل کنید که شرایط و روش‌‌‌‌های را که می‌خواهید بکار ببرید البته در آموزش ریاضی حرف آخر نه نیازی به یادداشت برداری است و هزینه دیگری، چراکه همه چیز تحلیلی آموخته می‌شود. با آزمون‌‌‌‌های آزمایشی پیش بروید. اگر مایل به شرکت در آزمونی هستید، یک یا چند مورد را زودتر از موعد انجام دهید.

2-سعی کنید محیط آزمون را از نو بسازید - اتاق مطالعه خود را ساکت نگه دارید، زمان آزمون را بگذرانید و از وقفه جلوگیری کنید. پس از انجام تست آزمایشی کار خود را بررسی کنید و در صورت نیاز بیشتر مطالعه کنید.
3-از مشاور خود بپرسید آیا نسخه‌‌‌‌های آزمایشی آزمون وجود دارد که می‌توانید برای مطالعه و روش خواندن و مطالعه درس ریاضی استفاده کنید.
4-نمادها را مانند کلمات مطالعه کنید. ریاضیات از واژگان خاص خود استفاده می‌کند، نمادها را مثل خواندن کلمات تمرین کنید - مثلاً وقتی خط کسری را می‌بینید "تقسیم بر" را بخوانید، یا هر وقت "root" را دیدید می‌توانید "ریشه مربع" را بگویید.
5-اگر می‌خواهید معنای مختلف نمادها و اصطلاحات را به یاد بیاورید، هر واژه یا اصطلاحی را که یاد می‌گیرید، همراه با تعریف ثبت کنید. حتما در این قسمت از پکیج ریاضی برای رشته‌‌‌‌های تجربی با سبک الگو و انیمیشن و دیجیتالی که توسط استاد عبدالرضا منتظری و یا مهران قاسمی ریاضی ویژه ریاضی و فیزیک استفاده کنید.
6-اگر واقعاً با یک مفهوم تکنیک ریاضی خاص دست و پنجه نرم می‌کنید، در مدرسه سعی کنید از معلم خود بخواهید آن را دوباره توضیح دهد، آن فصل را در کتاب درسی خود بخوانید، از یک دوست کمک بخواهید یا یک مجموعه دی وی دی تدریس پیدا کنید.
7-فرمولها را بارها و بارها بنویسید تا زمانی که آنها را بخاطر بسپارید. حتی وقتی فهمیدید چه زمان و چرا باید از فرمول خاصی استفاده کنید، باز هم ممکن است لازم باشد که آن را برای آزمون به حافظه متصل کنید. هر روز چند دقیقه وقت بگذارید و فرمول را چندین بار کپی کنید تا بتوانید آن را در زمان تست به خاطر بسپارید.

روش خواندن و مطالعه درس ریاضی
8-فیلم کمک درسی گوش دهید، یادداشت برداری کنید و در بحث شرکت کنید. هر زمان معلم شما در حال توضیح دادن چیزی است، با دقت دنبال کنید. فرمول ها یا مفاهیم یادگیری ریاضی را که معلم شما در مورد آنها به طور مفصل صحبت می‌کند (در فیلم آموزشی) یادداشت کنید، زیرا احتمالاً از آنها در امتحان و در آزمون سراسری استفاده می‌شود.
9-از درخواست کمک مشاوره دریغ نکنید و بی خیال نباشید و دست نکشید. شروع روش خواندن و مطالعه درس ریاضی (Method of reading and studying mathematics lessons) ممکن است دشوار باشد و اطلاعات زیادی برای ادامه کار وجود دارد. مهمترین چیز این است که مطمئن شوید منابع خوب و جدید را دریافت می‌کنید تا ادامه دهید و آماده کنکور.

 

- پکیج آموزش درس ریاضی را چطوری تهیه کنم؟!
دانش آموزان و داوطلبان نظام جدید برای مشاوره رایگان و سفارش بسته ریاضیات حرف آخر و سایر محصولات موسسه حرف اخر، از انتشارات مرکزی واقع در تهران، با شماره‌‌‌‌های زیر می‌توانند تماس حاصل بفرمایند:

شماره تلفن مستقیم مشاورین فروش: 09120663015 09399585899
تلفن دفتر مرکزی بخش مشاوره و فروش: 02191010336

گالری تصاویر محصول
تصاویر
بیشتر
نظرات کاربران
*نام و نام خانوادگی
* پست الکترونیک
* متن پیام

بستن
*نام و نام خانوادگی
* پست الکترونیک
* متن پیام

0 نظر

ما را در شبکه‌‌‌‌های اجتماعی دنبال کنید

whatsupmailaparatlinkedininstagramtelegramtwiter
logo

- دفتر مرکزی ما:
تهران، میدان انقلاب، ضلع جنوب شرقی، ساختمان مترجمان، دفتر مرکزی موسسه حرف آخر: 02166096851
- شماره تلفن‌‌‌‌‌های تماس با بخش مشاوره و فروش:
09120663015 - 09399585899
آقای دکتر سامان یاری (مشاور ارشد تحصیلی)

گفتگو را شروع کنید
سلام! برای چت با حرف آخر بر روی هر کدام از اکانت‌‌‌‌های پشتیبانان ما که میخواهید کلیک کنید.