روش مطالعه درس فیزیک | نکات فوق کاربردی و مهم 1401 ,

menuordersearch
harfehakharpub.com
یکشنبه ششم تیر ۰۰
(0)
(1)
روش مطالعه درس فیزیک | نکات فوق کاربردی و مهم 1401

آشنایی با روش مطالعه درس فیزیک کنکور در سال 1401

روش مطالعه درس فیزیک یکی از اصلی ترین موضوعات مربوط به آزمون ها و تست زنی آن است. اینکه شما چه روش مطالعه درسی را انتخاب می‌کنید، چگونه و با چه برنامه ریزی این کار را انجام می‌دهید، از اهمیت بالایی برخوردار است. همان طور که می‌دانید این درسی است که در کنکور و تست زنی ضریب بالایی باید داشته باشد تا در کسب نمره نهایی موثر باشد. پس برای اینکه در امتحانات و کنکورها و یادگیری موفق شوید، باید با انواع روشها آشنایی کاملی داشته باشید. فیزیک کنکور بخش مهمی از سوالات مربوط به رشته ریاضی فیزیک - علوم تجربی را شامل می‌شود و مبحثی است کاملا مفهومی که با فرمول ها و اعداد مفاهیم لازم را می‌رساند. برای اینکه بتوانید در آموزش ان موفق شوید، بایستی به اصول کلی و شیوه ها را به سبک های صحیح دقت کنید.


- دیگران نیز پرسیده اند:

روش مطالعه فیزیک برای امتحان نهایی، روش خواندن فیزیک نظام جدید شب امتحان
درس فیزیک چیست؟ چگونه فیزیک را 100 بزنیم، چطور فیزیک دهم را برای کنکور بخوانیم؟
روش مطالعه فیزیک رتبه برتر های 1401، چگونه فیزیک را از صفر شروع کنیم و 20 بگیریمیکی از بهترین سبک های خواندن دروس، حل مسئله است. وقتی شما یک مسئله را حل می‌کنید، در واقع مفاهیم و نکات ریزی را که در درون مطلب مخفی است را پیدا می‌کنید. به دست آوردن جواب صحیح با استفاده از تمرین و تکرار و تداعی در ذهن، از عوامل موثر یادگیری در درس فیزیک است. البته بحث ازمون مقداری با درس خواندن عادی تفاوت دارد. شما در مطالعه عادی، مطالبی را می‌خوانید و این در حافظه کوتاه مدت شما ماندگار می‌شوند. در حالی که برای کنکوری ترفندهای درسی متفاوت است، شما باید بر تمامی مسائل و تعاریف و فرمول های مربوطه، تسلط کافی را داشته باشید. بنابراین باید محصولات و آموزشهای کمکی خوبی را داشته باشید.

پکیج های فیزیک حرف آخر، قیمت و تخفیفات جدید جهت سفارش

روش بخش بندی و طبقه بندی عناوین و موضوعات مختلف فیزیک چیست؟

یکی از اصول اولیه و تکنیک درسها، طبقه بندی و مشخص کردن عناوین و مباحث مورد مطالعه است. وقتی شما منابع و مباحث اصلی را طبقه بندی کرده و در برنامه ریزی خود لحاظ می‌کنید، در واقع یک ساختار کلی در مورد مباحث و میزان خواندن و سختی و آسانی ها را به دست می‌آورید. برای مثال شما می‌توانید برای سال های اول و دوم و سوم دبیرستان-متوسطه دوم، مطالب مربوط به الکتریسیته را جدا کرده و متناسب با نوع مطلب، مطالعات لازم را انجام دهید. بهتر است به سرفصل هایی که در کتاب موجود است، دقت کنید. این سر فصل ها را به طور خلاصه بنویسید تا موضوع مورد نظر و میزان یا سطح لازم را بدانید.

 

همچنین بهتر است که مطالب مرتبط موجود در سر فصل ها را به طور خلاصه جمع بندی کنید. دومین کار و یکی از مراحل مربوط به روش خواندن، بررسی کتاب درسی شما است. پیشنهاد می‌شود با استفاده از منابع خوب به صورت دقیق آموزش ها را ببینید و به خاطر سپاری را به حداکثر برسانید. بسته تدریسی فیزیک 0 تا 100 و 6040 با تدریس استاد کامیار حاوی تمامی نکات و موارد ویژه گفته شده است و دانش آموز را از جزوه نویسی و اتلاف زمان بی نیاز می‌کند بهتر است عناوین کتاب، همراه با موضوعات و خلاصه و چکیده را در جایی یادداشت برداری کرده تا همیشه بتوانید ارتباط لازم بین موضوعات مختلف را درک کنید. در بررسی کتاب، مطالب قدیمی یا حذف شده را یادداشت کرده و مقدمات فصل را بخوانید تا تصویر ذهنی مناسب از موضوع مورد نظر در ذهن شما ماندگار شود.

 

توصیه های مربوط به روش مطالعه درس فیزیک
در این قسمت برخی توصیه ها و نکات لازم در مورد روش مطالعه درس فیزیک را خدمتتان بیان می‌کنیم:

  • مرور مطالب جمع بندی شده
  • حل مسائل و تمرینات مهم
  • یادداشت برداری هنگام مطالعه
  • مطالعه به صورت دوره ای و تمرین و تکرار کافی
  • استفاده از فرمول ها و درک روابط بین آن ها

روش یادداشت برداری و خلاصه نویسی درس فیزیک چگونه است؟

سعی کنید همواره مطالبی را که با بررسی عناوین و موضوعات مختلف نوشته اید، را جمع بندی کنید. وقتی شما فهرست عناوین و چکیده ای از مطالب را جمع بندی کرده و می‌خوانید، در واقع به طور تدریجی و پیوسته، ذهن خود را برای یادگیری هر چه بهتر مفاهیم و فرمولهای مهم آماده می‌کنید. پس در دومین توصیه و روش مطالعه درس فیزیک، حتما تمرینات و مسائل مختلف را حل کنید. وقتی تمرینات کتاب درسی یا کتاب کمک آموزشی را حل می‌کنید، ذهنتان و تصورتان از فرمول ها و مفاهیم پر می‌شود، فقط در این حالت است که می‌توانید به صورت عمیق، سوالاتی متفاوت درباره موضوعی که مطالعه کرده اید، بیان کنید.

 

طرز تفکر و زندگی هر فرد در شخصیت او نهفته است و شکل گیری شخصیت تابع تمام مراحل و تحولات زندگی گذشته است. در بررسی عوامل و مراحل رشد شخصیت به منظور ارتقای کیفیت زندگی آنها نمی‌توان از جایگاه والای و نقش ارزشمند آموزش و پرورش چشم پوشی کرد. بلکه می‌توان گفت در جوامع در حال توسعه و رو به رشد - مانند ایران - یکی از مهم ترین عوامل مؤثر بر زندگی و شخصیت افراد، سطح تحصیلات آنهاست. زیرا حوزه‌های مختلف زندگی از مرزهای سنتی فراتر می‌روند و این تحولات بیش از هر زمان دیگری مستلزم سازگاری انسانی است.

 

مطرح کردن پرسش و پاسخ به صورت شخصی برای خودتان، باعث می‌شود که علاقه بیشتری به موضوع مورد نظر پیدا کنید که این امر در یادگیری هر چه بهتر شما، تاثیر مثبت دارد. ذکر این قضیه نیز مهم است اینکه حتما از مدرس برتر و آموزش تصویری مناسب در منزل استفاده کنید، در موسسه حرف آخر، استاد پیمان کامیار محبوب ترین در تدریس با تست زنی فیزیک بوده که بصورت عالی درس تخصصی فیزیک را برای هر 2 رشته ریاضی و تجربی، آسان کرده است، استفاده از الگو و حداکثر آسان سازی فرمولات زیاد علمی بزرگترین سبک وی است. سبک ایشان بسیار موفق است؛ کسانی که به دنبال روش های نوین هستند، تاثیر خوب تدریس ایشان را بر آموزش و پیشرفت خود را در طی مشاهده فیلم های آموزشی استاد کامیار دیده اند

چکیده ای از مطالب مربوط به روش مطالعه درس فیزیک شامل موارد ذیل است:

  • مطالعه و دیدن فیلم های آموزشی بصورت کاملا فعال
  • پرسش و پاسخ و درک مسئله
  • مرور مطالب از اول به شکل خلاصه
  • درک ارتباط بین مفاهیم و فرمول ها با استفاده از آموزش قوی (پکیج و DVD)
اینجا روش مرور مطالب و تست زنی فیزیک را سریع یاد بگیر!

یکی از اصلی ترین الزامات انواع سبک رتبه برتر، فراگیری فعال است. گفتیم که فیزیک درسی است کاملا مفهومی که این مفهوم با استفاده از فرمول ها و روابط مختلف، شکل معناداری پیدا می‌کند. همیشه سعی کنید از خودکار و کاغذ و بسته های تدریس تصویری کمک درسی در خواندن صحیح استفاده کنید. وقتی شما فقط روخوانی می‌کنید، مطالب به طور کامل برای شما قابل درک نیست و احساس گنگ بودن می‌کنید. اما وقتی چیزی را می‌نویسید یا می‌بینید (فراگیری به روش دی وی دی و سی دی)، ذهن شما فعال شده و مطالب را به سرعت ضبط می‌کند. در نتیجه تاثیر بیشتری در یادگیری دارد. سعی کنید مطالعات خود را به صورت دوره ای انجام دهید و با قبل از محصول و مرجع خوب، نمونه تدریس فیزیک حرف آخر را حتما ببینید.

 

منظور از مطالعات دوره ای این است که بعد از مطالعه چند فصل، بهتر است یک بار دیگر از اول فصل، شروع به یادگیری و دوباره خوانی بکنید. این مطالعه مجدد، باید با صدای بلند و به صورت آرام صورت بگیرد. وقتی چنین کاری می‌کنید، کل مطالب مطالعه شده را دوباره یادآوری می‌کنید و دیگر نیازی به تکرار مطالب نیست. پنجمین نکته در مورد روش خواندن این است که سعی کنید ارتباط بین فرمول ها و روابط و مفاهیم موجود در یک مسئله را درک کنید و از متد الگو استفاده کنید. وقتی شما مسئله ای را حل می‌کنید، ممکن است نکته مهمی را در مورد مسئله درک کنید یا به فرمول خاصی دسترسی بیابید در این صورت حتی اگر روش شما کاملا هم اشتباه باشد، شما با مسئله مورد نظر درگیر شده و در مورد آن تحقیق کرده و بر مطلب مورد نظر مسلط می‌شوید. این نکته به خصوص زمانی قابل استفاده است که بحث سوالات مفهومی مطرح باشد. هر ساله در کنکور، سوالات مفهومی خاصی در درس فیزیک می‌دهند که شما با این شیوه یاددهی فصول، می‌توانید به‌ آنها پاسخ صحیح دهید


♦ چطور فیزیک حرف آخر را تهیه کنم؟ قیمت، جزئیات و ارسال آن چگونه است!
دانش آموزان و داوطلبان کنکور متوسطه دوم، برای تهیه پکیج فیزیک حرف اخر از دفتر مرکزی انتشارات ما واقع در تهران و دریافت مشاوره رایگان تلفنی از دپارتمان نخبگان، میتوانند با شماره 09120663015 یا دفتر 02166096851 تماس حاصل فرمایند.


گالری تصاویر محصول
تصاویر
بیشتر
نظرات کاربران
*نام و نام خانوادگی
* پست الکترونیک
* متن پیام

بستن
*نام و نام خانوادگی
* پست الکترونیک
* متن پیام

0 نظر

ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید

whatsupmailaparatlinkedininstagramtelegramtwiter
logo

- دفتر مرکزی ما:
تهران، میدان انقلاب، ضلع جنوب شرقی، ساختمان مترجمان، ارتباط با موسسه رسمی حرف آخر: 02166096851
- شماره تلفن‌های تماس با بخش مشاوره و خرید پکیج:
09120663015 - 09399585899
آقای دکتر سامان یاری (مشاور تحصیلی و کنکوری)

گفتگو را با موسسه شروع کنید
سلام! برای چت با حرف آخر بر روی هرکدام از اکانت های زیر که میخواهید کلیک کنید