بودجه بندی دروس عمومی نهایی 1402 | شرایط جدید و جزئیات ,

menuordersearch
harfehakharpub.com
یکشنبه بیست و چهارم اسفند ۹۹
(0)
(0)
بودجه بندی دروس عمومی نهایی 1402 | شرایط جدید و جزئیات

هنگامی که با بسیاری از افراد موفق در زمینه های مختلف درسی گفتگو می‌کنیم به موارد نظر مشترکی بر می‌خوریم، آن کمک گرفتن از یک مرجع متخصص در زمینه مربوطه درسی است. در واقع میتوان گفت کمتر کسی می‌تواند با سطح اطلاعات کم و بدون کسب اگاهی از تجربیات اشخاص مجرب نسبت به حوزه تحصیلی مطالعاتی، تصمیمات کاملا صحیحی اتخاذ کند. با این تفاسیر انتخاب مرجع مشاوره تحصیلی مناسب می‌تواند نقش خیلی پررنگی را در موفقیت دانش آموزان و داوطلبان ایفا نماید.

  • بودجه بندی دروس عمومی کنکور 1401 | نظام جدید

همانطور که با کوچکترین اشتباه، ممکن است آینده رشته دانشگاهی و شغلی ما به خطر بیافتد، انتخاب آگاهانه مشاور یا مرجع مطمئن می‌تواند تاثیر و نتایج خیلی خوبی را به همراه داشته باشد، مسیر راه را روشن کند. یکی از مواردی که کنکوری های عزیز (سال 10، 11 و 12) باید آن را مد نظر قرار دهند اینست که خواندن مطالب درسی سنگین کنکور عمومی را برا اساس بودجه بندی پیش ببرند مطالب را بر اساس میزان اهمیت آن یاد بگیرند، سپس به حل تست و سوالاتش بپردازند تا در آن مبحث کاملا مسلط شوند.

بودجه بندی کنکور زبان انگلیسی | اطلاع از جزئیات 1401 شرایط جدید

از مهم‌ترین دغدغه هایی که داوطلبین و دانش آموزان با آن مواجه هستند، اینست که کدام مطالب و بحثهای کتاب در آزمون سراسری توجه و اهمیت زیادتری را می‌طلبد مد نظر طراحان است! یا به بیانی دیگر، نحوه طراحی تست های آزمون سراسری و ضریب هر درس به چه صورتی است؟ در این مطلب ما میخواهیم به این دسته از پرسش ها بصورت دقیق جواب دهیم، جداول مربوط به هر درس را مطابق آپدیت های جدید کنکور 141 ارائه دهیم هر ساله در اوایل تیرماه داوطلبان کنکور کارشناسی ناپیوسته می‌توانند در این آزمون سراسری ثبت نام کنند.

 

برای جلوگیری از حواس پرتی، جایی را انتخاب کنید که حتی کوچکترین ساعت زنگ دار که شما را عصبانی می‌کند نداشته باشد. سعی کنید یک تصویر ذهنی از آنچه می‌خوانید ایجاد کنید، با چیزهایی که یاد گرفته اید ارتباط برقرار کنید، و هر زمان که چیز جدیدی وجود دارد. همانطور که یاد می‌گیرید، آن را با آنچه قبلاً آموخته اید مرتبط کنید. با این کار اطلاعات جدید را طوری دسته بندی می‌کنید که بتوانید به راحتی‌ آنها را بازیابی کنید.
9- اگر تعدد فعالیت ها و فعالیت های فوق برنامه باعث عدم تمرکز می‌شود، آنها را کاهش دهید و مطالعه و مطالعه و ارتقای سطح علمی خود را مهم ترین کار و کار خود بدانید.

 

یکی از ویژگی هایی که این شرکت کنندگان باید داشته باشند این است که دارای بار علمی کافی و خوب باشند یا حین مطالعه قبلی در رشته خود، قبل از این که به ایام ازمون نزدیک شوند داوطلبان در گروه های آزمایشی مختلف بر اساس بودجه بندی کنکوری به درس خواندن و مرور بپردازند؛ در روز آزمون با در اختیار داشتن اطلاعات کافی، می‌توانند بر اساس میزان بارم بندی اهمیت هر موضوع کتب تخصصی و عمومی، سوالات آن را جواب دهند، منظم و مشخص شده برنامه ریزی کنند.

  • شرایط بودجه بندی تجربی ریاضی فیزیک و انسانی کنکور 1401 دروس عمومی چیست؟بودجه بندی دروس عمومی کنکور

آزمون سراسری دانشگاها هر سال در هفته اول تیرماه برگزار می‌شود، کنکور کارشناسی ویژه داوطلبانی است که در مقطع متوسطه دوم تحصیل کرده باشند دارای مدرک دیپلم و فارغ التحصیل دوره آن باشند. جواب اولیه آزمون در اواخر مرداد یا شهریورماه خواهد آمد که شامل رتبه و نمره شماست؛ جواب بعدی که شامل دانشگاه هایی که در دفترچه انتخاب رشته انتخاب کرده اید. همه این موارد در سایت سازمان سنجش نمایش داده خواهد شد. بعد از آن باید در دانشگاه پذیرفته شده ثبت نام کنید و از طریق مراجع رسمی مکان - زمان آن نیز به شما اعلام خواهد شد.

 

داوطلبان می‌توانند در صورت قبولی بعد از مقطع متوسطه دوم در دانشگاه های دولتی، نیمه دولتی و آزاد تحصیل کنند؛ اما با توجه به آمار دریافتی از چند سال اخیر دفترچه سراسری متوجه می‌شویم که تعداد قبول شدگان در این مقطع کم شده، یکی از دلایل عمده آن نیز متاسفانه عدم اطلاعات کافی دانش آموزان و داوطلبین از بودجه بندی دروس عمومی و منایع است..! بسیاری از افرادی که در ان شرکت می‌کنند قصد قبول شدن در دانشگاه های خوب و مطرح کشور و تحصیل در رشته های پرطرفداری مانند پزشکی و دندانپزشکی را دارند. داوطلبان این رشته باید بدانند که بیشترین تعداد داوطلبها هر ساله در رشته ها است و رقابت تنگاتنگی بین شرکت کنندگان برای دست یابی پله بالاتر برقرار است.

 

بنابراین داوطلب باید در تمامی مراحل دارای برنامه ریزی مناسب و کارامدی باشد، از تلف کردن وقت جلوگیری کند. البته این به معنای مطالعه شبانه روزی نیست و کافیست مطالعه ی مناسب با هدف و برنامه ریزی داشته باشد تا به نتیجه دلخواه برسد. برای مطالعه جدی یکسری ویژگی‌ های خاصی مد نظر است؛ اطلاع از مطالب پر تکرار در آزمون و امتحانات و برجسته کردن موضوعات مندرج در سطح بر اساس ارقامی که در این پست ذکر شده اند خیلی مهم است. همچنین به بودجه بندی دروس اختصاصی تجربی هم نگاه کنید.

  • آشنایی با بودجه بندی جدید سازمان سنجش - تغییرات آپدیت دفترچه و سوالات

ممکن است دانش آموزی برای شرکت در ازمون، غیر از کتاب درسی منابع کتاب دیگیری را نیز مطالعه کند؛ اما برای مطالعه تضمینی و همچنین موفقیت در این مقطع ضمن استفاده از پکیج های درسی و منابع تصویری (DVD - VOD) بایستی یکسری اصول مشاوره ای را رعایت کنیم که شما با تماس با مشاوران ما می‌توانید از انها میتوانید مطلع شوید. همان طور که در جریان هستید از لزومات بسیار ضروری جهت ورود به دانشگاه خوب، داشتن برنامه ریزی مطالعاتی درست است. برنامه ریزی مرتب و منظم دروس آزمون سراسری بسیار حائز اهمیت است. داوطلبین 1401 برای این که بتوانند برنامه ریزی های کوتاه یا بلند مدت مناسبی را برای خود ایجاد کنند، نیازمند کسب اطلاع درباره درجه بندی سوالهای نهایی، در رشته تحصیلی خود هستند. بودجه آزمون هرسال، با سالهای قبلی تا حدی متفاوت بوده، اما با تحلیل آن در سالیان مختلف، می‌توانید از اهمیت مطالب و فصل های دروس مختلف درسی مطع شوید.


در آزمون سراسری، هر گروه آزمایشی پرسش از درس های عمومی و کتب مشخصی طراحی و برگزیده خواهند شد. اطلاع از میزان مباحث آزمون در گروه های آزمایشی، همواره مورد سوال بوده؛ با بررسی آزمونهایی که در چند سال گذشته برگزار شده، می‌توان این موضوع را دریافت که تعداد پرسش های طرح شده از مباحث کتب مشترک، در سالیان اخیر تا حدودی نیز برابر بوده، این قضیه نشانگر این است که در سالهای اخیر طراحان پرسشهای سراسری نظری تقریبا مشابه داشته اند!


بنابراین لازم است متقاضیان از بودجه بندی مباحث مورد مطالعه آگاه باشند تا بر اساس سوالات طرح شده از اهمیت آن مطلع و به روش بهتری نسبت به برنامه ریزی و آماده سازی کنکوری اقدام کنند. زیرا با بررسی بودجه بندی سوالات 1401 نیز بسیار بهتر قابل پیش بینی است. باتوجه به این مسئله که تعداد سوالات عمومی سراسری در گروه های آزمایشی علوم تجربی، ریاضی، علوم انسانی، زبان و هنر از کتابهای خیلی مشابه مطرح می‌شود و بودجه بندی و تعداد تست در هر مبحث نیز تفاوت خیلی زیادی با هم ندارند، در این صفحه قصد داریم بودجه بندی سوالات عمومی مشترک همه رشته ها در کنکور 1401 برای هر یک از درسهای دفترچه آزمون به صورت جداگانه درج کنیم.

 


لیست درس های عمومی کنکور
عنوان درس تعداد سوالاتشماره سوال در آزمونضریب
ادبیات251 تا 254
عربی2526 تا 502
دینی2551 تا 753
زبان2576 تا 1002

 

بودجه بندی درس زبان و ادبیات فارسی در کنکور
عنوان مبحث در کنکور:تعداد سوالات:
املاء3

دستور زبان و نگارش

5
تاریخ ادبیات1
آرایه های ادبی4
قرابت معنایی9
واژگان3

 

بودجه بندی درس زبان عربی در کنکور

عنوان مبحث در کنکور:تعداد سوالات:
ترجمه و تعریب10
درک مطلب4
تشکیل1
تحلیل الصرفی3
قواعد7
  • کاری از هیئت تحریریه سایت مرکزی حرف آخر.

شماره های تماس جهت مشاوره فروش محصولات و پکیج کامل رشته تجربی یا بسته های سال دهم، یازدهم و دوازدهم متوسطه دوم حرف آخر:

02166096851 - 09399585899

گالری تصاویر محصول
تصاویر
بیشتر
نظرات کاربران
*نام و نام خانوادگی
* پست الکترونیک
* متن پیام

بستن
*نام و نام خانوادگی
* پست الکترونیک
* متن پیام

0 نظر

ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید

whatsupmailaparatlinkedintelegramtwiter
logo

- دفتر مرکزی ما:
تهران، میدان انقلاب، ضلع جنوب شرقی، ساختمان مترجمان، ارتباط با موسسه رسمی حرف آخر: 02166096851
- شماره تلفن‌های تماس با بخش مشاوره و خرید پکیج:
09120663015 - 09399585899
آقای دکتر سامان یاری (مشاور تحصیلی و کنکوری)