بودجه بندی دروس عمومی کنکور و امتحانات | شرایط جدید و جزئیات ,

menuordersearch
harfehakharpub.com
یکشنبه بیست و چهارم اسفند ۹۹
(0)
(0)
بودجه بندی دروس عمومی کنکور و امتحانات | شرایط جدید و جزئیات

هنگامی که با بسیاری از افراد موفق در زمینه‌‌‌‌های مختلف درسی گفتگو می‌کنیم به موارد نظر مشترکی بر می‌خوریم و آن کمک گرفتن از یک مرجع متخصص در زمینه مربوطه درسی است.

در واقع میتوان گفت کمتر کسی می‌تواند با سطح اطلاعات کم و بدون کسب اگاهی از تجربیات اشخاص مجرب نسبت به حوزه تحصیلی و مطالعاتی، تصمیمات کاملا صحیحی اتخاذ کند. با این تفاسیر انتخاب مرجع مشاوره تحصیلی مناسب می‌تواند نقش خیلی پررنگی را در موفقیت دانش آموزان وداوطلبان ایفا نماید.

مبحث اصلی: بودجه بندی دروس عمومی کنکور

همانطور که با کوچکترین اشتباه، ممکن است آینده رشته دانشگاهی و شغلی ما به خطر بیافتد، انتخاب آگاهانه مشاور و یا مرجع مطمئن می‌تواند تاثیر و نتایج خیلی خوبی را به همراه داشته باشد و مسیر راه را روشن کند.
یکی از مواردی که کنکوری‌‌‌‌های عزیز (سال 10 و 11 و 12) باید آن را مد نظر قرار دهند این است که خواندن مطالب درسی سنگین کنکور عمومی را برا اساس بودجه بندی پیش ببرند و مطالب را بر اسا میزان اهمیت آن یاد بگیرند و سپس به حل تست و سوالاتش بپردازند تا در آن مبحث کاملا مسلط شوند.
از مهم‌ترین دغدغه هایی که داوطلبین و دانش آموزان با آن مواجه هستند، اینست که کدام مطالب و بحث‌‌‌‌های کتاب در آزمون سراسری توجه و اهمیت زیادتری را می‌طلبد و مد نظر طراحان است!

و یا به بیانی دیگر، نحوه طراحی تست‌‌‌‌های آزمون سراسری و ضریب هر درس به چه صورتی است؟ در این مطلب ما میخواهیم به این دسته از پرسش ها بصورت دقیق جواب دهیم و جداول مربوط به هر درس را مطابق آپدیت‌‌‌‌های جدید کنکور 1400 ارائه دهیم
هر ساله در اوایل تیرماه داوطلبان کنکور کارشناسی ناپیوسته می‌توانند در این آزمون سراسری ثبت نام کنند. یکی از ویژگی هایی که این شرکت کنندگان باید داشته باشند این است که دارای بار علمی کافی و خوب باشند یا حین مطالعه قبلی در رشته خود،

قبل از این که به ایام کنکور نزدیک شوند داوطلبان در گروه‌‌‌‌های آزمایشی مختلف بر اساس بودجه بندی کنکوری به درس خواندن و مرور بپردازند و در روز آزمون با در اختیار داشتن اطلاعات کافی، می‌توانند بر اساس میزان بارم بندی و اهمیت هر موضوع کتب تخصصی و عمومی، سوالات آن را جواب دهند و منظم و مشخص شده برنامه ریزی کنند.

بودجه بندی دروس عمومی کنکور
آزمون سراسری دانشگاها هر سال در هفته اول تیرماه برگزار می‌شود، کنکور کارشناسی ویژه داوطلبانی است که در مقطع متوسطه دوم تحصیل کرده باشند و دارای مدرک دیپلم و فارغ التحصیل دوره آن باشند. جواب اولیه آزمون در اواخر مرداد یا شهریورماه خواهد آمد که شامل رتبه و نمره شماست و جواب بعدی که شامل دانشگاه هایی که در دفترچه انتخاب رشته انتخاب کرده اید و همه این موارد در سایت سازمان سنجش نمایش داده خواهد شد. بعد از آن باید در دانشگاه پذیرفته شده ثبت نام کنید و از طریق مراجع رسمی مکان و زمان آن نیز به شما اعلام خواهد شد.

داوطلبان می‌توانند در صورت قبولی بعد از مقطع متوسطه دوم در دانشگاه‌‌‌‌های دولتی، نیمه دولتی و آزاد تحصیل کنند؛ اما با توجه به آمار دریافتی از چند سال اخیر کنکور سراسری متوجه می‌شویم که تعداد قبول شدگان در این مقطع کم شده و یکی از دلایل عمده آن نیز متاسفانه عدم اطلاعات کافی دانش آموزان و داوطلبین از بودجه بندی دروس عمومی و منایع آزمون سراسری است..!
بسیاری از افرادی که در کنکور تجربی شرکت می‌کنند قصد قبول شدن در دانشگاه‌‌‌‌های خوب و مطرح کشور و تحصیل در رشته‌‌‌‌های پرطرفداری مانند پزشکی و دندانپزشکی را دارند. داوطلبان این رشته باید بدانند که بیشترین تعداد داوطلبان کنکور هر ساله در رشته ی تجربی است و رقابت تنگاتنگی بین شرکت کنندگان برای دست یابی به رشته‌‌‌‌های پزشکی برقرار است.

بنابراین داوطلب باید در تمامی مراحل دارای برنامه ریزی کنکور مناسب و کارامدی باشد و از تلف کردن وقت جلوگیری کند. البته این به معنای مطالعه شبانه روزی نیست و کافیست مطالعه ی مناسب و با هدف و برنامه ریزی داشته باشد تا به نتیجه دلخواه برسد.
برای مطالعه جدی یکسری ویژگی‌‌‌‌‌های خاصی مد نظر است؛ اطلاع از مطالب پر تکرار در آزمون و امتحانات و برجسته کردن موضوعات مندرج در بودجخ بندی بر اساس ارقامی که در این پست ذکر شده اند خیلی مهم است.

ممکن است دانش آموزی برای شرکت در کنکور غیر از کتاب درسی منابع کتاب دیگیری را نیز مطالعه کند؛ اما برای مطالعه تضمینی و همچنین موفقیت در این مقطع ضمن استفاده از پکیج‌‌‌‌های درسی و منابع تصویری (DVD) بایستی یکسری اصول مشاوره ای را رعایت کنیم که شما با تماس با مشاوران ما می‌توانید از انها میتوانید مطلع شوید.

همان طور که در جریان هستید از لزومات بسیار ضروری جهت ورود به دانشگاه خوب، داشتن برنامه ریزی مطالعاتی درست است. برنامه ریزی مرتب و منظم دروس آزمون سراسری بسیار حائز اهمیت است و داوطلبین کنکوری برای این که بتوانند برنامه ریزی‌‌‌‌های کوتاه یا بلند مدت مناسبی را برای خود ایجاد کنند، نیازمند کسب اطلاع درباره بودجه بندی سوالات دفترچه کنکور، در رشته تحصیلی خود هستند.
بودجه بندی آزمون هرسال، با سال‌‌‌‌های قبلی تا حدی متفاوت است، اما با تحلیل آن در کنکور سال‌‌‌‌های مختلف، می‌توانید از اهمیت مطالب و فصل‌‌‌‌های دروس مختلف درسی مطع شوید.

 

جستجو‌‌‌‌های مرتبط در رابطه با پست این سایت:
بودجه بندی کنکور 1401 ریاضی
بودجه بندی کنکور 1401 سازمان سنجش
بودجه بندی کنکور 1401 تجربی سازمان سنجش
بودجه بندی دروس عمومی کنکور 1401
بودجه بندی کنکور 1401 ریاضی
بودجه بندی ریاضی کنکور تجربی 1401
بودجه بندی فیزیک کنکور 1401


در کنکور سراسری، هر گروه آزمایشی سوالات از درس‌‌‌‌های کنکور عمومی و کتب مشخصی طراحی و برگزیده خواهند شد. اطلاع از بودجه بندی مباحث آزمون در گروه‌‌‌‌های آزمایشی، همواره مورد سوال بوده؛ با بررسی آزمون هایی که در چند سال گذشته برگزار شده،

می توان این موضوع را دریافت که تعداد پرسش‌‌‌‌های طرح شده از هر مبحث بودجه بندی دروس عمومی، در کنکور‌‌‌‌های سالیان اخیر تا حدودی نیز برابر بوده و این قضیه نشانگر این است که در سال‌‌‌‌های اخیر طراحان تست‌‌‌‌های سراسری نظری تقریبا مشابه داشته اند.
بنابراین لازم است متقاضیان شرکت در کنکور سراسری از بودجه بندی مباحث مورد مطالعه آگاه باشند تا بر اساس سوالات طرح شده از اهمیت آن مطلع و به روش بهتری نسبت به برنامه ریزی و آماده سازی کنکوری اقدام کنند. زیرا با بررسی بودجه بندی سوالات، کنکور 1401 نیز بسیار بهتر قابل پیش بینی است.
باتوجه به این مسئله که تعداد سوالات کنکور عمومی سراسری در گروه‌‌‌‌های آزمایشی علوم تجربی، ریاضی، علوم انسانی، زبان و هنر از کتاب‌‌‌‌های خیلی مشابه مطرح می‌شود و بودجه بندی و تعداد سوالات در هر مبحث نیز تفاوت خیلی زیادی با هم ندارند، در این مقاله قصد داریم بودجه بندی سوالات عمومی مشترک همه رشته ها در کنکور 1401 برای هر یک از درس‌‌‌‌های دفترچه آزمون به صورت جداگانه درج کنیم.


پیشنهاد: 20درصد از پکیج 0 تا 100 حرف آخر (شامل همه دروس تخصصی و عمومی 3 سال و کنکور با آزمون‌‌‌‌های جامع را بصورت کاملا رایگان دریافت کنید! (کلیک کنید)


لیست درس‌‌‌‌های عمومی کنکور
عنوان درس تعداد سوالاتشماره سوال در آزمونضریب
ادبیات251 تا 254
عربی2526 تا 502
دینی2551 تا 753
زبان2576 تا 1002

 

بودجه بندی درس زبان و ادبیات فارسی در کنکور
عنوان مبحث در کنکور:تعداد سوالات:
املاء3

دستور زبان و نگارش

5
تاریخ ادبیات1
آرایه‌‌‌‌های ادبی4
قرابت معنایی9
واژگان3

 

بودجه بندی درس زبان عربی در کنکور

عنوان مبحث در کنکور:تعداد سوالات:
ترجمه و تعریب10
درک مطلب4
تشکیل1
تحلیل الصرفی3
قواعد7

 

- کاری از هیئت تحریریه سایت مرکزی حرف آخر.

- شماره‌‌‌‌های تماس جهت مشاوره فروش محصولات و پکیج‌‌‌‌های سال دهم، یازدهم و دوازدهم متوسطه دوم حرف آخر:

09120663015 - 02191010336 - 09399585899

گالری تصاویر محصول
تصاویر
بیشتر
نظرات کاربران
*نام و نام خانوادگی
* پست الکترونیک
* متن پیام

بستن
*نام و نام خانوادگی
* پست الکترونیک
* متن پیام

0 نظر

ما را در شبکه‌‌‌‌های اجتماعی دنبال کنید

whatsupmailaparatlinkedininstagramtelegramtwiter
logo

- دفتر مرکزی ما:
تهران، میدان انقلاب، ضلع جنوب شرقی، ساختمان مترجمان، دفتر مرکزی موسسه حرف آخر: 02166096851
- شماره تلفن‌‌‌‌‌های تماس با بخش مشاوره و فروش:
09120663015 - 09399585899
آقای دکتر سامان یاری (مشاور ارشد تحصیلی)

گفتگو را شروع کنید
سلام! برای چت با حرف آخر بر روی هر کدام از اکانت‌‌‌‌های پشتیبانان ما که میخواهید کلیک کنید.