روش خواندن و مطالعه درس روانشناسی | کنکور 1401 نکات طلایی امتحان و تست ,

menuordersearch
harfehakharpub.com
چهارشنبه هفتم مهر ۰۰
(0)
(0)
روش خواندن و مطالعه درس روانشناسی | کنکور 1401 نکات طلایی امتحان و تست
  • روانشناسی انسانی حرف آخر | مناسب ترین روش برای تقویت مهارت خواندن چیست؟

1) تمرکز بر واج شناسی، کلمات بصری و مفهومی خواندن (Method of reading and studying psychology lessons)
2) تمرین کنید و سریع تکرار کنید، واحد‌‌‌‌های کلمات مهم دارای معنی را بخوانید و تحلیل کنید، استفاده از فیلم‌‌‌‌های کمک آموزشی تدریس اساتید توصیه میشود
4) فقط 5 تا 10 درصد از کلمات کلیدی بصری را در نظر داشته باشید، این دسته لغات بعدا بسیار مفید خواهند بود
حفظی - مفهومی: دسته ای مهم از سوالات روانشناسی هستند که میتوان آنرا می‌توان مهم ترین مورد روانشناسی دانست، زیرا کیفیت واقعی یادگیری را تعیین می‌کند. تعداد سوالات مطرح شده از این طریق معمولاً اندک است. از این نظر می‌توان به بحث راست دست یا چپ دست بودن اشاره کرد، که اگرچه محفوظ به نظر می‌رسد، اما می‌تواند رنگ و بوی مفهومی نیز به خود بگیرد. پس از تسلط بر کتاب درسی خود را به هیچ وجه در پاسخ دادن به تمام سوالات آن درس یا موضوع محدود نکنید. گاهی اوقات باید هنر "نه گفتن" را بلد باشید


سوالات روانشناسی گاهی اوقات آنقدر با سلیقه طراحی می‌شوند که بندرت اتفاق می‌افتد که حتی بهترین داوطلبان کنکور به سوالات روانشناسی 100٪ درست پاسخ دهند. البته روانشناسی یکی از دوره هایی است که داوطلبان اغلب در آن نمرات خوبی نمی‌گیرند. بنابراین اگر تلاش کافی را انجام ندهید، نه تنها درصد خوبی به دست نخواهید آورد، بلکه بدون روانشناسی انسانی حرف آخر از بسیاری از رقبای خود نیز بهتر عمل نخواهید کرد.

  • پیروز و مثبت اندیش باشید؛ چگونه روانشانسی را صد 100 بزنم؟!

روانشناسی یکی از مطلب هایی است که به دلیل فردی بودن مباحثش توجه ویژه ای می‌طلبد. به همین دلیل است که بسیاری از داوطلبان کنکور علوم انسانی از آن استفاده می‌کنند. اما در سال‌‌‌‌های اخیر بدلیل تغییر سبک سوالات روانشناسی، بسیاری از داوطلبان نمی‌توانند آنرا بالا بزنند. دلایلی که نیاز داریم مانند عربی اختصاصی انسانی حرف آخر از منبع کمک درسی خوب برای روان شناسی استفاده کنیم:
• سوالات معنادارتر از گذشته هستند
• القای حس سادگی در این درس به داوطلب و دست کم گرفتن آن
• آخرین درس دفترچه راهنمای کنکور علوم انسانی، خستگی در حین پاسخ به آخرین سوالات جزوه.

  • بنابراین راه حل غلبه و تسلط بر روانشناسی در کنکور 1401 چیست؟

پکیج روانشناسی حرف آخر یک سیستم قدرتمند برای انتخاب آموزش حرفه ای و تضمینی آنست؛ سفارش بسته که شامل بهترین معلم دانشگاهی را در کشور را همراه خود دارد از این وبسایت مرکزی تهیه فرمائید.
تهیه بودجه سوالات کنکور روانشناسی در کنکور سراسری – تعداد سوالاتش بودجه دقیقی ندارند. اما معمولاً بیشتر از بخش‌‌‌‌های زیر مطرح می‌شود:
• بخش فرآیند‌‌‌‌های رشد و شناختی
• سلامت روان و اختلال روانی
سایر بخشها: روان شناسی: تعریف و روش مورد مطالعه، روان شناسی رشد، احساس، توجه وادراک، حافظه و علل فراموشی، تفکر (1) حل مسئله، تفکر (2) تصمیم گیری، انگیزه و نگرش، روانشناسی سلامت، ترکیبی

  • چگونه در امتحان روانشناسی نمره 20 بگیریم؟ متد تسلط کسب نمره عالی چیست!

پارامتر‌‌‌‌های درس روانشناسی در کنکور سراسری؛ جوری است که بایستی پایه قوی داشته باشیم بنابراین، هر کسی که می‌خواهد در این رشته در دانشگاه پذیرفته شود، باید با این پک در کنکور بالای 70 بزند.
با این فیلمها نیازی نیست که مرور زیادی داشته باشید تا بدانید مانند فلسفه منطق حرف آخر چه چیزی را می‌خواهید حفظ کنید. این به این دلیل است که بیشتر مطالب یک دوره روانشناسی با انیمیشن چند بعدی آماده می‌شود و شما باید همه آنها را به خوبی ببینید. اگر قبل از خواندن مروری کلی داشته باشید، به راحتی می‌توانید فیلم را به خاطر بسپارید
هر جلسه را با صبر و تمرکز زیاد مطالعه کنید.، پس از دیدن کلیپ ها، نوبت به دیدن هر فصل با صبر و تمرکز فراوان می‌رسد. از هیچ نکته ای در دی وی دی ها غافل نشوید. تمام را مثل تاریخ انسانی حرف آخر با جزئیات بخوانید.


1-خلاصه نویسی را فراموش نکنید.
در درسی مانند روانشناسی باید هنگام فیلم نکات مهم را یادداشت کنید. این روش هنگام مرور و جمع بندی روش بسیار موثر است. از اتلاف وقت برای جمع بندی اجتناب می‌کنید و هم نیاز به بازخوانی کتاب را برطرف می‌کند. پس از دیدن هر فصل از کتاب، بهتر است از آزمون‌‌‌‌های مختلفی برای هر فصل پس از یک درس، کتاب کار برای امتحانات بروید و در نهایت روی سوالات کنکور سال‌‌‌‌های گذشته کار کنید.


2-سوالات کنکور سال‌‌‌‌های گذشته را نادیده نگیرید.
مطمئن شوید که کنکور را خلاصه کرده اید، مهمترین منبع شما روانشناسی 6040 خلاصه ای است که شامل سوالات دروس مختلف همانند اقتصاد حرف آخر است. در دوران طلایی، با حل سوالات دروس مختلف، به ضعف ها و مشکلات خود پی خواهید برد و با حل آنها، خود را آماده خواهید کرد.


3-مرور مختصر رمز موفقیت
از آنجا که فرار است، بهتر است یک مرور مداوم داشته تا به یاد داشته باشید. شما چگونه روانشناسی می‌خوانید؟ روانشناسی که یکی از دوره‌‌‌‌های ویژه در زمینه علوم انسانی است، به دلیل یک کتاب بودن و حجم کم (150 صفحه)، همواره مورد توجه بوده است. به گواه این امر میانگین درصد کم در کنکور سراسری است نیاز به داشتن نمره بالا برای داوطلبان عزیز ما توضیح داده شده است. با این حال، در سال‌‌‌‌های اخیر عوامل متعددی باعث شده است که حتی برخی از داوطلبان قوی در این دوره با مشکلاتی روبرو شوند، یعنی: سوالات مفهومی بیشتر از گذشته، ایجاد حس سادگی در این دوره برای داوطلب و در نتیجه، ضعف و اهمیت کمتر، که آخرین درس در دفترچه راهنمای کنکور، خستگی هنگام پاسخگویی به سوالات خواهد بود!


در ابتدا، طبق برنامه ای که برای خود تهیه کرده اید، کتاب را یکبار در روزنامه بخوانید و فقط به منظور شناسایی محتوای مهم و معرفی مختصر موضوع خاص، نکاتی که به نظر شما مهمترین آنها هستند. همچنین همه مواردی را که به ذهن شما می‌رسد بنویسید و هر گونه چیزی که ممکن است از معلم خود بپرسید تا این مفهوم برای شما مناسب باشد. شبیه پکیج دینی انسانی بر روی ویدئوها را کار کنید و همه چیزهایی را که درک آنها آسان است بنویسید.


پس از مدتی (به عنوان مثال، 2 روز) به کتاب برگردید و این بار با راحتی و علاقه بیشتری (در صورت لزوم تا چندین بار) بخوانید و مطالب آن را بیاموزید. اطمینان حاصل کنید که نکاتی را که قبلاً نوشته بخوانید و مطمئن باشید که بر آنها مسلط هستید. به یاد داشته باشید که در این مرحله، مهم نیست چقدر زمان می‌برد یا حتی چقدر کار می‌کند. به جای این که به خود بگویید 20 صفحه خوانده ام، بگویید آن 5 صفحه را بسیار دقیق و عمیق خوانده ام.


در مرحله بعد، شبیه نمونه تدریس ریاضی انسانی حرف آخر به آزمون بروید و سعی کنید با خواندن گزینه ها و همچنین پاسخ نامه، امتیازات هر آزمون را استخراج کرده و در کتب خود یادداشت کنید. از این ابزار برای عدم بازگشت به کتاب خود و مشاهده نکات جدید آن استفاده کنید. تست‌‌‌‌های هر مبحث را به بخش‌‌‌‌های 15 ای تقسیم کنید و تا زمانی که به 13 عدد به درستی پاسخ نداده اید تسلیم نشوید! ما یکبار دیگر به شما یادآوری می‌کنیم که این فیلمها DVD معجزه میکند، به ویژه در بخش خواندن عمیق، چندین بار آن را بخوانید تا در ذهن شما ثبت می‌شود.

  • اما توصیه کاربردی مشاوران رشته انسانی چیست؟

بیش از ده روز به مطالعه روانشناسی اختصاص ندهید. دلیل آن این است که محتویات این کتاب ناپایدار است و خواندن مکرر کتاب را ضروری می‌کند. اگر به آزمون اشتباه پاسخ داده اید، فقط به دنبال خط یا صفحه ای نباشید که مشکل از آن پرسیده شده است. در عوض، تفکر خود را به چیز‌‌‌‌های خوب زندگی تغییر دهید، و آنها را بارها و بارها بخوانید. هرگز این نکته کلیدی را فراموش نکنید و برای انجام آن تنبل نباشید! با این حال، با توجه به حجم کم کتاب‌‌‌‌های درسی، این کار دشوار نیست.


چکیده در روانشناسی بسیار مفید است. در مرحله اول خواندن، سعی کنید خلاصه ای فشرده و ساده همراه با نکاتی که یادداشت می‌کنید تهیه کنید تا بتوانید در روز‌‌‌‌های منتهی به امتحانات ساختگی و همچنین آزمون‌‌‌‌های سراسری، مروری سریع داشته باشید. نسبت اشتباه در این درس چیز‌‌‌‌های زیادی برای نشان دادن دارد. به همین دلیل توصیه می‌کنیم که بین زمان خواندن و آزمایش فاصله زمانی (بیش از دو روز) وجود داشته باشد.


معمولاً بخش‌‌‌‌های مربوط به توسعه، فرآیند‌‌‌‌های شناختی، سلامت روان و اختلالات روانی به ترتیب دارای بیشترین تعداد سال هستند. در نتیجه، اگر فرصت کمی برای خواندن دارید و علاقه دارید درصد خوبی کسب کنید، بخش مشکوک رشد را در اولویت قرار دهید. درک حوزه سلامت روان و اختلال روانی نسبت به سایر زمینه ها آسان تر است و می‌توان در زمان کمتری آن را آموخت.

  • نحوه نگارش سوالات روانشناسی برای کنکور

برای اینکه بتوانید در هر درس به درستی مطالعه کنید، لازم است نوع سوالات (نوشتاری) در امتحانات آنها را بدانید. می‌توان گفت 20 سوال از این در آزمون سراسری مطرح میشود که حدود 15 دقیقه نیز زمان در نظر گرفته شده است:
1) سوالات حفظی
2) سوالات مفهومی
4) سوالات ترکیبی


- روش برنامه ریزی هفتگی روانشناسی: برنامه ریزی هفتگی و ساعات مطالعه هفتگی روانشناسی به شرح زیر پیشنهاد می‌شود:
حداقل دو زنگ در هفته باید 75 تا 90 دقیقه از زمان مطالعه روانشناسی شما باشد. علاوه بر این، زمان ثابت هفتگی 150-180 دقیقه، می‌توانید دو ساعت پس از پایان هر درس برای پر کردن آزمون صرف کنید.
کاملاً آرام و متمرکز و کلمات کلیدی هر پاراگراف متن را بیابید. کلمات کلیدی هر پاراگراف را برای یافتن موضوع کلی مطابقت دهید. محتوا را تجزیه و تحلیل کنید و شواهدی از آن را در زندگی و تجربه روزانه خود بیابید. اما همه اینها نیاز به تجربه و تلاش مجدانه در طول تحصیل دارد. مطمئناً در ابتدا نمی‌توانید به همه این مهارت ها دست پیدا کنید. اما در تمام راه باید سخت کار کنید. به همین دلیل به یک طرح بندی منسجم محاسبه شده نیاز دارید تا بتوانید مطالب را در یک بسته مطالعه منطقی بخوانید.

♦ برای فراگیری قطعی و اساسی، داشتن یک پکیج 0 تا 100 کمک آموزشی خوب، ضروری و توصیه می‌شود.


برای مطالعه در آزمون دانشگاه دو کار ضروری است:
اولین کار شامل 3 مرحله است: مطالعه درس از کتاب درسی + مطالعه پک درسی برای منبع + چندین آزمون ارزیابی

روش خواندن و مطالعه درس روانشناسی، کنکور 1401 نکات تست
- آزمون سنجش و آزمون عملکرد چیست؟ اگر از آزمون آزمایشی در موسسات مختلف استفاده می‌کنید، موارد زیر را به خاطر بسپارید:
1) درصد باید همیشه بالای 80 باشد. در هر درس و هر مرحله از آزمون. در تمام مراحل و درس ها استرس ندارم!
2) زمانی که در امتحانات خانگی بیش از 90 قبول شوید، حداقل 80 درصد از امتحانات قابل دستیابی است.
هرچه درصد پیش آزمون 90 و بالاتر باشد، درصد آزمون بیشتر است. و البته برعکس
3) برای درصد‌‌‌‌های بالای 80 و 90، باید مطالعه و یادگیری کامل و راحتی داشته باشید. سپس مهارت تجزیه و تحلیل و مواجهه با آزمون‌‌‌‌های مفهومی روانشناسی. زیرا سوالات این درس را می‌توان به عنوان تست مفهومی طراحی کرد! از آغاز برنامه درسی علمی تا پایان اولین درس، کتاب درسی و کتاب درسی منبع جامع پیشنهادی برای کنکور را بخوانید. در همان 90 دقیقه آزمون‌‌‌‌های ارزیابی دوره را انجام دهید.

  • بهترین منبع مطالعه پیشنهادی درس روان شناسی چیست؟

دو مرجع به شما پیشنهاد می‌کنم. کتاب اول کتاب اصلی است و از صفر تا 40 موثر است. دوم پکیج روانشناسی حرف آخر 0 تا 100 است.
منبع اول: روانشناسی جامع کنکور برای پیش مطالعه کوتاه است. منبع اصلی دوم نیز برای رسیدن به درصد صد در کنکور در نظر گرفته شده است پیشنهاد می‌کنیم؛ چراکه خود نیز یک بانک تست کامل است.

پکیج روانشناسی جامع حرف آخر با تدریس ویژه دکترین حرف اخر از قویترین پکیج‌‌‌‌های علوم انسانی است که همگان در پایینترین سطح ممکن میتوانند با این پک درصد بالایی را کسب کنند. ارائه منسجم و کم نظیر مباحث دروس، استفاده از روش‌‌‌‌های سریع رمزگردانی در 11هم، تدریس کامل درسنامه و حل تست‌‌‌‌های کاندید سالیان قبلی از خصوصیات‌‌‌‌های آموزشی آن است. با سیستم الگوسازی و شهودی سازی و درگیر کردن کنترل نیم کره راست و چپ مغز، یادگیری سریع و مطمئن و عمیق در کوتاه ترین تایم ممکن میسر شده.

دانش آموزان و داوطلبان گرامی کنکوری برای تهیه، سفارش و مشاوره تلفنی رایگان این پکیج جدید از

دفتر مرکزی این انتشارات واقع در تهران می‌توانند با شماره‌‌‌‌های 09120663015 و 02166096851 تماس حاصل بفرمایند.

گالری تصاویر محصول
تصاویر
بیشتر
نظرات کاربران
*نام و نام خانوادگی
* پست الکترونیک
* متن پیام

بستن
*نام و نام خانوادگی
* پست الکترونیک
* متن پیام

0 نظر

ما را در شبکه‌‌‌‌های اجتماعی دنبال کنید

whatsupmailaparatlinkedininstagramtelegramtwiter
logo

- دفتر مرکزی ما:
تهران، میدان انقلاب، ضلع جنوب شرقی، ساختمان مترجمان، دفتر مرکزی موسسه حرف آخر: 02166096851
- شماره تلفن‌‌‌‌‌های تماس با بخش مشاوره و فروش:
09120663015 - 09399585899
آقای دکتر سامان یاری (مشاور ارشد تحصیلی)

گفتگو را شروع کنید
سلام! برای چت با حرف آخر بر روی هر کدام از اکانت‌‌‌‌های پشتیبانان ما که میخواهید کلیک کنید.